Ян Дмитрович відкрив у месенджері повідомлення Олексія, в якому значилася адреса маркетингової агенції, однієї з найвідоміших у місті та задоволено кивнув. Він на місці, а кляті затори нарешті позаду. Ян зайшов у середину, де на нього вже чекали, то ж відразу провели до кабінету Оксани Ігорівни — фахівця маркетингової справі. Молода дівчина, із жовто-карими очима, наче у тигра, та з золотистистим волоссям заплетеним назад, сиділа за ноутбуком. Синій жакет з гострими плечима, підкреслював жорстку поставу.
— Доброго дня, Яне Дмитровичу, — сказала вона, — чи бажаєте кави?
— Ні, дякую, — відповів Ян, сідаючи у крісло навпроти неї.
— Я отримала від вашого помічника інформацію по проекту онлайн-гри «Битва Громовержців». Оцінивши конкурентів, загальну ситуацію на ринку та грунтуючись на вашій головній меті, ми підготували надшвидкий план розповсюдження застосунку серед дітей та підлітків. Перед тим, як ознайомити вас з майбутньою стратегією, я маю надати вам повну інформацію стосовно впливу, який матиме гра.
— Що ви маєте на увазі?
Оксана Ігорівна закрила ноутбук та подивилась на Яна.
— Послухайте, уважно, пане Ян. Для популяризації гри ми можемо зробити так, щоб вона впливала на поведінку дітей, глибоко проникаючи у їх підсвідомість. З підлітками навіть простіше, в них саме формується психіка, тож вони імпульсивні, неврівноважені і, як ніхто інший, схильні до зовнішніх впливів.
— Невже?
— Так, Яне Дмитровичу, тому наша стратегія буде полягати у створенні фіктивного ажіотажу, лімітувавши кількість місць.
— Стривайте, але так я лишуся частини прибутків і не зможу заробити на тих бажаючих, хто не встигне придбати гру.
— Ні, у дійсності кількість обмежуватися не буде, ми лише розповсюдимо фейкову інформацію, що це правда. Таким чином, ми звернемося до найсильнішого емоційного впливу на людину.
— Ви про що?
— Про страх. Діти будуть боятися не встигнути купити гру. А щодо реальної ціни, не хвилюйтесь, ми піднімемо її в шість разів і ви отримаєте надприбутки. І це не все. Кількість часу проведеною за грою ми пропонуємо підняти з півтори години, які є на даний момент, до п’яти. Чим довше вони будуть грати у «Битву Громовержців», тим менше часу залишиться на ваших конкурентів.
— Саме те, що мені потрібно, — сказав, посміхаючись, Ян, — навіть краще, ніж я міг уявити.
Кам’яне лице маркетолога залишилося незмінним, лише очі ніби сяйнули дивним блиском.
— В цьому плані є недоліки.
— Які?
— У нас є дані досліджень, які доводять, що час гри дитини немає перевищувати двох годин поспіль, інакше можливе порушення сну, зниження імунітету, проблеми з пам’яттю та, в деяких випадках, загрожує психічними розладами. Для запобігання судових тяжб, ви можете додати в гру, при реєстрації, інформативне попередження дрібним шрифтом, в якому ознайомите батьків з можливими наслідками і, таким чином, повністю знімете з себе відповідальність.
— Мені подобається. Добре все продумали, — сказав Ян, задоволено спершись ліктем о підлокітник крісла, — дуже добре.
Холодність Оксани Ігорівни передалась Яну і він перестав усміхатися.
— Це може викликати у дітей апатію, тривожність, жорстокість та стерти кордони між реальним і віртуальним світом.
— Та нехай! Всі ігри, врешті-решт, призводять до цього.
— Ні. За нашими даними, гра може бути як розважальною, так і націленою на всебічний розвиток дитини. В першому випадку є висока вірогідність виникнення залежності, погіршення зору та негативний вплив на внутрішні органи, оскільки під час гри підліток перебуває у напруженій позі, через що стискаються внутрішні органи.
— Для чого ви все це мені розповідаєте? Ви хочете мене відмовити? Якщо ви так переймаєтеся за дітей, то я можу звернутися до іншого агентства!
— В мої обов'язки входить попередити вас про всі результати обраної стратегії, озброївши повною інформацією.
Ян стиснув зуби, піднявся з крісла та підійшов впритул до маркетолога.
— Мені потрібне перше місце.
Оксана Ігорівна подивилася на нього байдужим поглядом бурштинових очей.
— Ви його отримаєте.