Казки міста С

Більше зло. Розділ 3.

 Прокинувся Ганін у найгіршому стані з усіх, які тільки міг згадати. Ні моторошне похмілля ні температура за тридцять дев'ять не йшли в жодне порівняння з тим, що переживав зараз чоловік. Голова була чавунною болванкою, важкою і неповороткою, на додачу - пустотілою і при кожному нахилі в ній перекочувалися, гримаючи, якісь предмети. Напевно, це були думки чи залишки сну. Хоча назвати сном те, що було вночі, у Антона не повертався язик, розпухлий, сухий до болю в роті, язик.
  Він опритомнів серед ночі там же, біля холодильника. Чоловіка знобило, боліла голова і ліва частина грудей, страшенно хотілося позіхати. Було стійке відчуття що повітря не вистачає і Ганін вдихав на повні груди, роздмухуючи легені до болю в грудині. Допомагаючи собі руками, підвівся і пошаркав до спальні, ноги погано слухалися команд. Прямо в одязі звалився на ліжко і відключився знову, тепер уже нормальним, якщо можна так сказати, сном. Смутно пам'ятав, що снилося щось моторошне, за ним ганялися, з ним говорили, і знову ганялися, все уривчасто й тривожно.
  І ось – пробудження. У житті Антон не використав би такого слова, але зараз саме воно підходило повністю. Просте "прокинувся" зовсім не описувало процес повернення порушеної свідомості до дійсності. Тільки "пробудження". Він боявся прокидатися, боявся що голоси знову засиплють його питаннями та непотрібною інформацією. 
  Проте було тихо. 
  Не лише у квартирі, а й у голові.
  - Охрєнєть як чудово. - Насилу чоловік підвівся з ліжка. Вже набагато впевненіше ніж уночі пройшов у ванну і відсахнувся від дзеркала. Там була найгірша версія Ганіна.
  Тільки вмившись і почистивши зуби здивовано завмер на порозі ванної. А з чого раптом він узагалі встав? З куртки на тумбочці пролунала трель будильника. 
  - Їй.
  Ось воно як. Не часто але бувало що Антон випереджав розумний девайс. Притримуючи голову рукою, думаючи, що так вона менше хитається, увійшов на кухню і обмер.
  На столі лежав значок.
  - Пиздець. - Ось уже не треба бути слідчим, щоб зв'язати до купи голоси і несподівану знахідку. 
  Просто цей варіант був для чоловіка більш прийнятним, ніж власне божевілля. Краще вірити у перше, ніж у друге. Однозначно та без заперечень. 
  Обійшовши стіл із моторошною зіркою по широкій дузі, увімкнув чайник і відрізав шматок батона. Вийняв з мікрохвильової печі холодні млинці і не відчуваючи смаку зжував все, залишивши піцу на вечір. Тільки-но заваривши чашку чаю повернувся до столу.
  – Тепер ти мені ніфіга не подобаєшся. - Сів подалі від зловісного талісмана. - Ти, мабуть, якийсь хитрий передавач.
  "Ну-ну. - Розумний Ганін усередині саркастично хмикнув. - Передавач у мозок. Звуку ж не було."
  – Значить нові технології. Є ж рука якої керують думками, я бачив. І протези на нейрозв'язку теж...
  "Для цього всього людям вживляли електроди." Не вгавав раціоналіст.
  - Значить уже не треба електродів.
  "Тоді згоден". Консенсусу було досягнуто і Антон сміливо сьорбнув чаю. Боляче стукнувши чашкою об зуби. Морально він себе привів у норму, але фізично краще не стало. Руки і голова тремтіли.
  Виходячи на вулицю, почував себе набагато краще. Мабуть допоміг душ, який вирішив прийняти на швидку руку. Ніколи вранці не мився, але вирішив освіжитися. З дзеркала, звичайно, все ще дивилася неприваблива версія Ганіна, але кола під очима стали не такими багряними, втратили кольоровість, але не об'єм. У будь-якому разі – за кермо він сів цілком нормальним Антоном. Газанув і помчав підбирати Андрія. Було не по дорозі, але якщо є машина та халявний бензин, то чому ні?
  - Етітська сила! – Не стримався Шевченко, зайнявши місце пасажира. - Ти взагалі здурів? Накидався вчора, поодинці? 
  - Ні. - Антон намагався не дивитись напарнику в очі, і взагалі менше відволікатися від дороги. - Не повіриш, не пив зовсім. Мене серце хапало вчора. Мабуть від нервів.
   Андрій придивився пильніше в друга. Стійкого перегару не було, обличчя обвисло, але не сильно набрякле, як наче м'язи не тримають, ніс загострився а не розпух. Так, всі ознаки проблем із серцем чи судинною системою.
  - Тоді ти взагалі дурень. - Їдь додому. Дзвони лікарю дільничному і нехай тобі додому надішлють наряд швидкої, знімуть кардіограму та інше. Ти ж околіти можеш будь-якої миті.
  - Прорвемося, Андрюху.
  - Нахер мені твоя бравада? - Андрій почав злитися. - Розумієш, що другий напад за короткий термін не переживає ніхто. Два за півроку це вже інвалід, а за місяць – труп!
  - Так я на стільчику сидітиму. Папір писати і пити воду. Якщо і встану, то тільки для того, щоб попісяти. Або покакати. - Антон скорчив прохальну рожицу.
  Шевченко рипнув зубами, повернувся до вікна, розглядаючи вулицю, що проноситься повз нього. Страшно, але Ганін правий. Якщо це сердечне, записи обов'язково підуть у справу, з цим суворо. І тоді – профпридатність та відставка. Такі питання вирішувалися полюбовно, через начальство, не цілком придатних до виїздів і стресів переводили за столи, приписували на одне місце, це був кінець кар'єри та збереження роботи та пенсії.
  - З чого раптом? Ти що - віджиматися вирішив? Холодильник на груди піднімав?
  - Сам не зрозумію... - Антон зам'явся. Явно не домовляв. "Але, насправді, чи багато хто може виразно розповісти як прихопив їхній напад?" Подумав Андрій.
  - Все як завжди було. Вечерю грів, і тут, чую, херувато мені. Сів під холодильник, оклемався трохи й у ліжечко. Проспав прямо з восьми і до будильника.
  - І не їв учора нічого?
  – Ні. Сьогодні тільки млинців пожував.
  - Сука. Ну ти ж дорослий чоловік. - Андрій ляснув долонею по бардачку. - Стрес, напад, зневоднення. У тобі кілограм дев'яносто, не менше, а ти не їсти ні пити. Зовсім здурів?
  - Знаю, знаю... - Ганін зупинив машину на парковці.
   Його прямо розпирало бажання, ні - необхідність запитати партнера про голоси. Розповісти і дізнатися думку більш розумного, яким він вважав Андрія, людину. Але ніяк не міг наважитися, підібрати слова, щоб не зійти за психа. Яким знову починав рахувати себе. Впевненість у тому, що злощасна зірка була ультрасучасним передавачем почала меркнути. Приходила паніка що він, Антон, все ж таки поїхав дахом. Навіть незважаючи на те, що сьогодні голосів не чув.
  У відділенні як завжди стояв гомін і рух. Пробравшись до свого кабінету, слідчі роздяглися і повалилися в крісла за столом.
  Антон розкрив папку зі справою про викрадення і тупо дивився на літери. Літери складалися в слова, а ті в речення. І хоча сенс він розумів, толку не було ніякого. Жодної зв'язної ідеї в голові, тільки миготіння, страх і розгубленість.
  Андрій взяв справу із вбивством. Згідно з експертами, символи впізнати не вдалося. Один із семи змогли приблизно порівняти зі схожим, що використовується в практиці сатаністів. Але схожий він був дуже приблизно. Шевченко перегорнув звіт про розтин, пробіг поглядом фото. Рухав далі. Місце злочину, власне, нічого путнього і тут не було. Суцільна стерильність, крім крові жертви, жодного біологічного зразка. Тільки сліди кросівок, багато і двох пар, але їх використовувати можна було тільки впіймавши підозрюваних. Яких і не передбачається. Сім карта була новою купленою за вкраденими документами. Глухий кут.
  Затримався на фотографіях символу, в якому лежало тіло. Щось не так. Або навпаки – щось знайоме. Тихо замичав про себе, не любив коли свідомість так з ним грала. Показувало що, мовляв, ось воно, ти знаєш, бачиш, але не вказувало точно. Чекаючи, коли сам Андрій зійде до рішення.
  - Чуєш, Андрюха - Антон таки наважився. - А чути голоси це ознака психлікарні?
  - В основному так. - Питання не насторожило Шевченка. Напарник щойно пережив перший неприємний досвід серцевого нападу. Тут і не лише голоси почуєш. - Слухові галюцинації – це пряма ознака порушення психіки, як і нюхові. 
  – Навіть так… – Розчаровано протягнув Антон.
   Андрій відкинув папку. Все одно не міг зосередитись.
  - Бачиш, Тоха, зорові галюцинації бувають у всіх і досить часто. Це насправді проекція на сітківку. І відбувається воно через навантаження мозку. Стрес, нерви, крайні емоції навіть від радості може бути.
  - Тобто, глюки це не так і страшно?
  - Чому? Якщо вони відбуваються в природному, нормальному стані, то це показник порушень. А в змінених станах – прийнятно. Тому ці "глюки" не враховуються власними силами як психічна хвороба. Тільки виходячи зі стану, в якому людина їх спостерігала.
  - А голоси? – Антон подався вперед.
  - Тут важче. Слух та нюх це складні біохімічні процеси. Тут мозок найбільш коректний і дуже рідко припускається помилок. Тому голоси вже вважаються психічним відхиленням у зв'язку з яким намагаються визначити рівень порушення психіки. Як і з появою відсутніх довкола запахів.
  - Ось воно як. - Задумливо простяг напарник. Відкинувся у кріслі.
  – Кого почув? – Андрій цікавився щиро. Читав, що багато хто пережив інфаркт чув рідних.
  – Хто? Я? 
  - Не кривляйся, блядь, не треба. Я ж тебе знаю.
  - Ну... - Ганін уп'явся в стіл, пом'яв перенісся. – Не знаю кого. Два голоси сперечалися один з одним. На початку.
  Він підвів погляд пильно вдивляючись у Андрія. Не помітив у ньому ні натяку на сарказм чи недовіру, напарник був уважним і співчуттям.
  - Потім стали уточнювати в мене, мою думку.
  - Не бзди. Такий досвід є у двох третин пернесших напад людей. Там правда більше рідних чують, ну, мабуть, твоєму мозку захотілося посперечатися з самим собою. — Шевченко грюкнув рукою по столу. - Забудь. Таке перенести, моторошно. Я не хотів би.
  Увагу Андрія привернув його вказівний палець, що ліг саме на центр фігури сфотографованої на місці злочину. Великій, у якій лежав убитий. Ось що було знайоме. Складне сплетення ліній сходилося в центрі хитрим вузлом. Настільки хитрим і детально промальованим, що, якось раз побачивши, його складно було забути.
  - Слухай - Він глянув на Антона. Той дивився в підлогу, поставивши підборіддя на кисть. - Антоне!
  – А? - Від раптовості Ганін смикнувся.
  - У тебе Той значок із собою?
  - Який? А! Цей. Ну так. - Витяг з кишені прокляту штуковину. І не хотів більше до неї торкатися, але чомусь порахував, що вдома їй не місце. Потрібно постійно тримати цю фігню на увазі.
  Андрій поклав фігурку з кістки поряд із фігурою вибитою в бетоні. Вузли були цілком ідентичні.
  - Сука.
  - Що там? – Антон подався через стіл до напарника.
  - Схоже, ми пов'язали дві справи в одну. – Розчаровано видихнув Шевченко. – І зовсім не на органи викрали Буркова. А щоб розкласти ось такою ж зіркою і відрізати шматки органів.
  Він розгорнув фото, з значком, що лежить на ній, до Ганина. Той глянув. Подивився ще раз. Кивнув і сів назад у крісло, але одразу встав і знову глянув на фото.
  - Тобто його так само розріжуть. – Уклав Антон.
  - А може, вже. – Кивнув Андрій. – Але я не бачу ніфігу закономірності. Перший, Вишнєцов, тридцяти років, одружений, програміст, увалень, м'яко кажучи. Який спорт? Днями в кріслі та за монітором, його окуляри у футлярі з такою діоптрією що захитаєшся. І раптом - качок пів свого життя не вилазить зі спортзалу. 
  - Значить цим, козлам начхати...
  – Ні. – Перебив Андрій. – Стежили за Бурковим. Чекали саме його на виході із зали. 
  - Тоді, може, вони за гороскопом підходять? Чи чим там керуються сектанти? Сатурн у будинку скорпіона та інша хрень.
  - Згоден. Тут уже більше логіки. Для них. Для нас це все одно ніфіга не дає, зрушені люди можуть керуватися будь-якими критеріями відбору.
  Почувши це, Антон аж підстрибнув. Учорашній діалог устрибнув у голову і завівся по новій. Там теж говорили про критерії, але в іншому контексті. Знову підкрадалася паніка, невже він справді божеволіє? 
  - Ти чого? - Шевченко штовхнув застиглого друга в бік. - Ідеї? Осяяння?
  - Та хер там. – Ледве видавив усмішку Ганін. Налив склянку води і залпом випив. - Як ти казав, більше п'ю. Води.
  - Не здумай подумати про щось міцніше. І швидка не врятує.
  - То мені що ж - зовсім пити кидати? - Така перспектива приголомшила Антона сильніше за можливе божевілля. Одна справа божеволіти, і зовсім інша - робити це тверезим.
  - Не зовсім. - Андрій і сам здригнувся уявивши, що, можливо, доведеться кинути пити. Тоді і роботу доведеться кинути, він просто не витримає такого навантаження. - Може місяця три протримайся. А краще сходи до приватного лікаря, не кажи, де працюєш, тільки проконсультуватися. Він точніше скаже.
  Шевченко підвівся. Зняв із вішалки у шафі куртку.
  - Поїду до дружини Вишнєцова, поспілкуюсь через нові обставини. Щодо інтересів та захоплень, може ми щось сполучне упускаємо.
  - Як так - поїдеш? На маршрутці? Я відвезу.
  - Антоне. – Андрій похитав головою. - Я не тільки за тебе зараз турбуюся. Якщо тебе прихопить за кермом ти можеш загробити і мене і когось ще. Несвідомо. Воно тобі потрібно?
  - Та гаразд, Андрюх - Ганін тиснув на жалість - Я тут сам загнуся швидше. Їй богу. Мені краще вже набагато. А з цими папками, ну ніякого толку зараз. Не йде думка. Якщо сяду і вмикатиму в них то точно серце стане.
  Шевченко оглянув напарника і кивнув ствердно. Начебто блідість пішла і рум'янець повернувся, плямами, правда, але все ж таки не восковий колір обличчя.




Поскаржитись




Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше