Ця історія хоча і не вирізняється якимись надзвичайними сюжетами, та для мого серця по особливому тепла, адже Різдво та його настрій, незважаючи на заборони у радянський час, все одно був одним з найвеличніших родинних свят. Це той момент у році коли в одній кімнаті за одним столом можна побачити майже всю найближчу родину. Тоді я ще був школярем і кожне Різдво для мене здавалося неймовірною казкою.
У той рік знову уся родина на другий день Різдвяних свят зібралася у нашої тітки Марії на святкування. Ще усіх не було, а саме чоловіка тітки Марії Романа, який працював аж у Львові, займаючи там якусь високу посаду. Він мав приїхати додому останньою електричкою. Тут були усі: дідусь бабуся, татові брати та сестри і їх діти, мамині родичі. Гості розділилися на невеликі компанії і вели свої бесіди, адже дехто не бачився понад рік. І тут в двері задзвонив дзвінок. В коридорі почувся шум і невдовзі тітка Марія оголосила що вітайте гостей з Краматорська, які несподівано завітали до нас. Дядька Толіка, знав давно і ми його любили, бо хоча він був і східняк, проте любив наші традиції і був дотепним жартівником.
Усі дружно засміялися, але попросили тітку Орисю продовжувати розповідати, оскільки сюжет усіх зацікавив.
Звісно після такої історії усі довго ще сміялися, аж раптом цей гамір перебив громовитий голос дядька Толіка.
Справді усі задоволено підтримали ідею, адже знали що Роман надзвичайно тиха, спокійна і толерантна людина. Такий собі взірець радянської інтелігенції. Він ніколи ні на кого не підвищував голос і швидше за все він прийде сумний додому з побоювання що тітка Марія його відчитає за загублений дарунок на День Народження. Саме так, цю дорогоцінну шапку вона роздобула невідомо якими шляхами, адже такі вироби були в дефіциті.
І ось за мить ми дітиська серед різдвяної зимової ночі причаїлися біля одного з ліхтарів щоб бачити усе як то кажуть з перших рядів. Незабаром на вулиці з’явився натовп людей, який чимчикував в напрямку центру. Це означало що електричка уже прибула. Незабаром серед натовпу ми узріли дядька Романа який інтелігентно зі своїм портфелем чимчикував додому. Він здавалося був занурений глибоко у свої думки і не зважав ні на що, адже його ноги добре знали куди його донести. Та раптом з-заду у натовпі один чоловяга почав прискорювати ходу і зрештою перейшов у біг. Коли він порівнявся з дядьком, хутко зірвав з нашого родича шапку і подався навтьоки. Але далі сталося те на що ніхто з нас не сподівався: дядько Роман відкидає в сторону портфеля і двома спритними скоками наздоганяє свого кривдника. Далі був хитромудрий прийом і злодій опинився на снігу. В той момент дядько Толік зрозумів що справа кепська і спробував виправити ситуацію:
Роман з усієї сили заніс ногу у відміряв добрячого копняка.
Пізніше уже за столом Роман підняв тост за родину, але в кінці додав:
З того моменту ми заповажали дядька Романа і зрозуміли, що не можна робити поспішних висновків про людину не пізнавши її по багатьох ситуаціях. Дядько Роман відверто здивував.
#351 в Молодіжна проза
#57 в Підліткова проза
#929 в Фентезі
#215 в Міське фентезі
Відредаговано: 23.11.2024