Насправді ні про яку гору там мова не йде, а розкажу історію, яка трапилася тоді коли ми з Віктором навідалися до нашого однокурсника в мікрорайон Дрогобича під назвою «Війтівська гора». Це було ще з тих часів коли ми навчалися в технікумі. Ну хто бував у Дрогобичі, знають, що місто дуже старе, і в ньому є багато таємниць як на вуличках, так і під ними. Коли ми йшли до Мирона в гості, навіть не думали, що нам відкриється Дрогобич у такому ракурсі.
Мирон наш одногрупник уже очікував на початку своєї вулички, щоб провести до себе додому. Він проживав у приватному будинку, тому тут серед сотень тих вуличок можна було легко заблукати. Приводом нашого візиту стало бажання батьків Мирона познайомитися з нами. Як згодом виявилось Мирон ще досі перебував під потужним батьківським покровом, і всі його дії дуже жорстко контролювалися. Якось він признався яка у нього дилема і що навіть намагання «вирватися з гнізда» і навчатися у Львові завершилися приземленням у Дрогобицький технікум. Повірте, не дуже то з хорошим настроєм ми йшли на дану зустріч, знаючи, що нас будуть інспектувати і розглядати мало не під мікроскопом. Нам і викладачів технікуму вистачало. Та все ж друга треба було виручити, тому ми все таки йшли на ту злощасну Війтівську гору, як на виконання вироку.
За мить ми уже сиділи на кухні за столом і пили чай з вафлями Артек.
Звідкіля вона знає які ми, адже лише переступили поріг дому. Це дуже і дуже насторожувало. Мама не збиралася вступитися з кухні, тож і ми не спішили розпочинати якусь розмову.
Мирону було не пособі, а ми під таким строгим контролем взагалі не могли слова сказати, не те що поганого. Насправді було бажання встати і заявити: «Спасибі, дякуємо за чай, ми пішли». Але коли глянули на вираз Мирона, ставало зрозуміло, що це його доб’є остаточно. Та нічого вічного не буває і на кухню зайшов якийсь дядечко (згодом виявилось, що сусід) і це стало невеликим перепочинком від тої напруги. Він кинув око на нас і одразу звернувся до Миронової мами.
Ну ви зрозуміли, що знову в Дрогобичі щось стряслося поза здоровим глуздом. Як ми на це не змогли звернути увагу. Ми ще хвилин 20 томилися, поки дорослі пообмінювалися саркастичними прийомчиками. І, о слава небесам, мама Мирона так наїхала на сусіда і увійшла в азарт, що пішла проводжати, адже ще не все сказала що про нього думає.
Останні слова Мирона стали ключовим моментом, який дав зрозуміти, що не спроста ми приперлися на ту Війтівську Гору.
Мирон вибіг на вулицю, за мить повернувся і доклав:
Ми вийшли за Мироном у двір, обійшли будинок і він нас повів в погріб, який стояв окремою земляною спорудою за будинком.
Ну довго не сперечалися і спустилися старими кам’яними східцями у погріб. Мирон увімкнув електричне світло і ми побачили що погріб - це була дуже стара споруда. Ми опинилися у подовгастому залі зі склепінчастою стелею, викладеною камінням. По периметру цього приміщення стояли більш сучасні стелажі на яких стояли різні припаси. Та Мирон на них навіть не глянув, а впевнено чимчикував до кінця залу.
Ми троє акуратно відсунули один із стелажів і були глибоко вражені: перед нами зіяв великий пролом у стіні, який вів кудись у темноту.
#351 в Молодіжна проза
#57 в Підліткова проза
#929 в Фентезі
#215 в Міське фентезі
Відредаговано: 23.11.2024