Ця історія в умовах нашого дитинства виглядала повною нелогічністю. Ми тоді не мали вірити в Бога, і бути атеїстами, але коли приходили додому, бабуся нас починала навчати азів християнської етики. Тоді коли все сталося бабуся день за днем втовкмачувала нам заповіді Божі. Як сьогодні пам’ятаю: «Не вкради», «Не вкради», «Не вкради»... І ось тут в школі нас повідомили, що завтра їдемо в Карпати на екскурсію в якийсь монастир і ще до того діючий. Як таке могло бути – загадка для мене досі. І вчителька для нашого Ігорка ще раз тричі повторила моєї бабусі улюблену фразу: «Не вкради» «Не вкради» «Не вкради».
Про Ігорка можу сказати лише те, що славний був малий, але з дуже кримінальними нахилами. Не знаю, що він витворяв, але крав він високо професійно. Навіть сигналізація на магазині, яка для нас була вершиною технічної думки, для Ігорка була лиш розминкою. І це лише сьомий клас. Тому Георгіна Іванівна відчуваючи, що Ігорко може щось встругнути вирішила перестрахуватися.
Виїзд був зранку. Ми усі з піднесеним настроєм позаймали місця в автобусі і вже мчали в сусідню область. Для нас це був особливий день, адже поїздка відбувалась у звичний навчальний день. У нас мала бути самостійна з математики, у нас мали бути ще декілька дуже не улюблених уроків і все за одну мить обірвалося. Тим часом поки ми ликували Георгіна Іванівна намагалася як екскурсовод донести ази куди і чому їдемо.
Ця друга частина була куди цікавішою, адже про скарби та печери нам ніхто не розказував.
Так ми проїхали Івано-Франківськ, далі в гори і нарешті перед нами у підніжжя гір розкинувся гарний комплекс монастиря, який вражав своїми дзвіницями вежами та храмами. Екскурсія по поверхні для нас дітей була очевидно не настільки цікавою. Усі з нетерпінням очікували на печери. І ось нарешті настав час спускатися в підземелля.
Спустившись до входу в печери, на нас війнуло прохолодою. Кожному запалили свічку і тут перед дверима, які очевидно були туди входом нас зустріла постать кремезного дядька в усьому чорному. Він був з великою бородою і тримав в руках масивний бучок. Його постать була дуже загрозливою і, переконаний, у кожного забігали мурашки по шкірі.
Видно дівчата були під враженнями і по дорозі понавигадували не одну страшилку про це місце, яке насправді при світлі свічок виглядало моторошно. Проте яка ж роль того дядька була тут у підземеллі? Ну не благородна це робота отак увесь день простояти в вологості та напівтемряві щоб лише лякати малюків? Та уже незабаром відкриємо для себе таємницю того культуриста.
Отож переступивши поріг підземелля ми побачили багато коридорів, які тут заплутувались у мабуть чималенький лабіринт. Ми йшли досить довго одним коридором від якого відгалужувалися інші проходи. Стеля була дуже низькою, тож високим хлопцям доводилося добряче нахиляти голову. І раптом хтось з однокласників голосно викрикнув «Ой.». Через невеличкий проміжок часу почувся інший «ой» і понеслась какофонія з «ОЙїв». Наш екскурсовод був спокійний як удав і здавалося що його це не стосується. І тут раптом коло одного з бічних проходів я відчув як мене щось легенько щипнуло. Від несподіванки я підскочив і відповідно заїхав головою в стелю. Моє «Ой» доповнило загальний хор. Хтось з однокласників не витримав і крикнув до гіда.
Справді цей чолов’яга був екскурсоводом лише по підземеллю і як виявилось нам взагалі нічого не розповіли.
Тоді вже було очевидно, що просто так та екскурсія не відбудеться. Далі ми потрапили в залу де було багато гробів зі скляними кришками де покоїлися праведники. Та нас дітей більше цікавили предмети які тут були з ними. В деяких були стародавні речі першої необхідності, а біля деяких були гори коштовностей зі срібла та золота.
І справді усі ці коштовності стояли просто так на стелажах без жодної охорони, як то кажуть «бери не хочу». Але бабині слова «Не вкради», аж тут набули нового змісту.
#351 в Молодіжна проза
#57 в Підліткова проза
#934 в Фентезі
#216 в Міське фентезі
Відредаговано: 23.11.2024