Думаєте про кота? Було б занадто просто і не дуже цікаво. Так от ця історія сталася коли я вже був у 8 класі. Те що наша вулиця була недалеко коло річки було водночас і щастям і прокляттям. І називалося прокляття – «пацюки», або «щурі». У післявоєнний час на них не дуже й то звертали увагу, але приріст популяції гризунів, почав завдавати шкоди мешканцям міста, оскільки ті зі свого ареалу боліт та річки перекочували на наші вулиці.
Насправді дуже хитрі тварини, тож боротися з ними було не так то і просто. От і ми з хлопчаками долучилися до війни з зубастим ворогом. Дякуючи нашому трудовику Леву Зеноновичу, який також потерпав від зубриків, ми мали чудову базу для експериментів і створення щонайвигадливіших капканів на гризунів. Скажу перепробували усі конструкції для мишей, але вони навіть при масштабуванні не давали потрібного результату. Тож якось Вітя приніс креслення капкана-клітки, роздобутий в одному з молодіжних журналів. З того моменту розпочалися справжні змагання хто зробить краще і хто зловить більше.
Насправді конструкція цього (як ми тоді його назвали) «виробу 01» була достатньо простою: це була клітка з нехитрим механізмом де закріплювалася приманка. Коли пацюк ставав лапками на той механізм, він разом з платформою перевертався у клітку і вже з неї не міг вилізти. Перші зібрані моделі не давали результату.
Справді на другий день, я поцупив у діда старий армійський бінокль і засів в засаду. І о диво, три пацюки, як коні, прийшли до клітки, зробили все за інструкцією але механізм не спрацював. Другий день я був весь в думках чому так сталося. Я на математиці, географії і інших предметах думав лише про пацюків. І от сиджу і чую як десь в просторі чийсь громовитий голос розірвав мої роздуми.
І тут я розумію що це урок фізики. Звісно колективний сміх класу уже було не погасити, але викладач не вгавав:
Я був здивований поворотом подій. Видно вчителя фізики зубасті теж доймали. Але все ж це була еврика, як ми до цього не додумались. На другий день на уроці трудового навчання у нас розгорілась дискусія яку вирішив вчитель. Він запропонував замінити механізм з металевого на дерев’яний, а ще точніше на фанерний. Насправді це було круте рішення, адже пиляти лобзиком ми вже давно не практикували, але любили.
Перший тест драйв і у мене в клітці 2 пацюка. У Віті один, а в нашого однокласника Артема аж чотири. Так – усе працює. Ну але на цьому історія не завершилась. Коли в клітці опинилося 12 пацюків постало питання що робити з ними, бо тринадцятий туди просто би не вліз. Дідо запропонував їх сховати в хлів, а завтра ніби мали подумати як з ними поступити.
Наступило завтра, школа, потім музична школа, потім домашка, потім жмурки на пустирі де кожен хвалився трофеями. І якось серед того сумяття я й забув про своїх підопічних. Та забув не тітки я , але й дідо. Згадали ми про них аж через тиждень, коли баба нас почала взувати що пацюки пішки ходять по обійстю. І тут то ми спохватилися з дідом. Перша думка: наші полонені придумали як вирватися на вулицю і тепер мстять нам, гуляючи шеренгами перед нашою бабою. Тому, як тільки стемніло, ми з дідом з ліхтариками подалися до хліву. Те що ми побачили нас вразило. Ні, клітка була зачинена, але в ній був лише оди велетенський пацюк з наїдженим пузом. Він лежав на боці і жалісливо дивився на нас.
Так я вторгував ще один день для мого пацюка. На другий день дідо звісно знову забув про нашого полоненого, а я під покровом ночі знову навідався у хлів. Наш пацюк трохи ожив, але сидів з дуже сумним виразом обличчя. Я зрозумів – він був голодний. Тож я змотався на кухню і нишком набрав там молока і приніс у хлів. Спочатку комунікації не було, але уже через хвилину пацюк випив усю дитячу тарілку молока. Так минуло три дні. Мені здалося що ми з пацюком навіть подружилися. Більше скажу, я йому придумав ім’я «Мурчик». Це за любов до молока і, що так вправно як кіт подолав своїх конкурентів.
Та все ж таємне рано чи пізно стає явним, тож на четвертий день за моєю благородною справою мене застукав дідо. Це була моя перша чоловіча розмова з дідом щоб переконати його не здавати мене і Мурчика. Більше того я переконав діда випустити Мурчика на воля.
#351 в Молодіжна проза
#57 в Підліткова проза
#934 в Фентезі
#216 в Міське фентезі
Відредаговано: 23.11.2024