Труп, десять місяців, труп, три роки, знову труп…
Третьої дівчини нема у списку жертв. Вона працювала у космопорту Тікоміти. Аша Клі – блондинка, як замовляли, та ще й із секти Сестрички Лу. Вона зустрічалася з кимось, хто дарував дорогі подарунки і не бажав публічності. Останки виявили у заповіднику і списали все на напад тварин, ще й дівчину посмертно звинуватили у браконьєрстві. Птаорі небезпечні, знаєте? Жеруть усе. Дуже зручна якість на Імодалісі. А інспектор, який провадив розслідування, загинув. Втопився сп’яну, хоч і принципово не пив.
Після цього починається найцікавіше. Хтось впливовий, не хочу показувати пальцем, вирішив, що якщо колонією Енлана не виправити, то треба хоча б зберегти репутацію. Дівчат хоч греблю гати, одна-дві на рік на демографічну ситуацію не вплинуть.
Ну а далі справа Чорнокрилого Садівника набуває небаченого розмаїття. У матеріалах починає фігурувати «Пуся», або «Погибель», – еліанський пристрій, що перешкоджає виникненню спогадів. Жертв стає більше, дехто навіть виживає. Обставини різняться, злочинам не приписують сексуальний підтекст. Якби не пір’їна і синець із рослиною, всі ці випадки розслідували б у різних відділах поліції.
Повернімося до списку, гаразд?
Аша Клі, дівчина з космопорту, де Енлан жив на своїй яхті, – моє припущення, потім ідуть викрадення із застосуванням «Погибелі» та три вбивства. Останні роки у Чорнокрилого Садівника видалися насичені.
Розберемо їх по порядку. І роки, і жертв, зрозуміло.
Три роки тому сталося кілька важливих для справи подій.
Енлан вийшов на волю. Дослідницький центр Онікса розпочав масштабну програму співпраці з Імодалісом. Неетичні кей-експерименти, пам’ятаєте? І, нарешті, на планеті з’явився Мак Сим Лян. Той самий, так. Мій чарівний Ікс.
Онікс ненавидить еліан, але охоче краде їхні технології. Чули про знаменитий, нині заборонений у деяких системах «Оніксідрол»? Це «Елініт», але стійкіший. А синтезаторБК із хроноБК-лабораторії? Те саме з «Пусею».
Однак невдача: коли цей пристрій тестували та підганяли під людські стандарти, стався прикрий інцидент. Так-так, у Дослідницькому центрі той випадок не називають злочином. Подумаєш, одна практикантка загинула, а другу запхали в психлікарню… Звичайний робочий процес.
Але справа набула деякого розголосу, кому цікаво – можете пошукати в галанеті. Онікс вирішив притримати «Пусю», що не завадило використовувати її у приватних цілях. Наприклад, позичити Імодалісу в обмін на безмежну лояльність до кей-досліджень.
І тут у гру вступає спільний знаменник для Онікса та Імодалісу. Мак Сим Лян. Повірте на слово, він знав усе про Дослідницький центр та його таємниці, міг роздобути будь-яку інформацію, вправно оперував компроматом і не боявся смерті, а тому швидко став довіреною особою Іможена Великого.
Спочатку я думала, що викрадення – маневр для відвертання уваги, спроба відвести підозри від Енлана, і жертви обрані випадково. На перший погляд, їх не пов’язує нічого, але якщо копнути глибше… Хоча б на рівні галанету.
Перша викрадена – екоактивістка Сандра Мітіора, засновниця та ідейна натхненниця організації «Врятуємо всіх». Вона закликала бойкотувати Імодаліс та птаорі, бо бачила: пожертви йдуть куди завгодно, крім цільового призначення. Після впливу «Погибелі» Сандра не змогла повернутися до звичайного життя і досі не покинула спецсанаторій.
Другий викрадений – журналіст та політолог Тирон Ас. Він хотів розібратись у залаштунках сучасних монархій, включно з Імодалісом, і наполегливо домагався зустрічі з принцом Енланом. Занадто наполегливо, якщо ви розумієте, про що я. Нині Тирон Ас поринув у релігію і повністю змінив напрям діяльності.
Третя жертва – безробітний Умус Діонат, убитий із особливою жорстокістю. Вгадайте, ким він був до звільнення? Лаборантом у Дослідницькому центрі Онікса – одним із тих, хто тестував «Пусю» під час… кхм… інциденту.
Далі – знову викрадення. Ані Лоа, студентка, ні до науки, ні до політики стосунку не має. На свою біду, ця дівчина поділилася в соцмережі історією про те, як у дитинстві бачила принца Імодалісу зі знаменитою в ті часи співачкою Ламурін. Нині Ані кинула навчання, замкнулася в собі, зникла із соцмереж.
Тобі не соромно, Максе?! Ні? Як воно – заглушати совість благодійністю? Спаскудив одне життя, врятував десять і спиш спокійно? Заздрю.
Насправді ні.
Гаразд, повернімося до Імодалісу.
Рані Кхол убили на Тікоміті. Оскільки вона, як і Аша Клі, із сектантів, поліція не надто старанно розслідувала її смерть, проте якимось дивом і загрозою широкого розголосу цю справу приєднали до серії. Дівчина повністю відповідала вподобанням принца Енлана.
Далі – смерть охоронця та викрадення дочок заступника губернатора Тікоміти. Деякі люди, і я теж, вважають, що це конфлікт між бандформуваннями Астри та батьком дівчат. Донедавна на острові бандитам був рай, але після смерті Рані Кхол Тікомітою зацікавився Міжгалактичний розшук, і зручна схема порушилась. Знайдене на охоронці перо – не підпис маніяка, а слід птаорі. Живого. Пригода сталась у заповіднику, якщо хтось забув. До речі, за дівчат заплатили викуп. Вони нарешті вдома, але це поки що не афішується.
Умм…
І ми не надто плавно переходимо до використання «Погибелі» на Мебісі того дня, коли мене викрали, щоб привезти на Імодаліс.