Я повернулася додому, де були тепер не тільки батько, Лєра з чоловіком, а ще й маленький згорточок щастя. Всі метушилися навколо Саньки, тому про своє забули. До осені я допомагала Лєрі няньчитися з малим, щоб вона хоч трохи спала, а потім знову Київ і навчання. Санька був страшенно схожий на Геру, тому всю нереалізовану любов до Гери я виплеснула на племінника. І якщо Гера від мене шарахався, то любов наша з Санькою була взаємною. Я ледве доживала до кінця сесії, бігала по магазинах, шукаючи то іграшки, то одяг, то солодощі, і мчала до села, щоб бачити Саньку. Він спочатку угукав мені й усміхався, потім тягнувся на руки, а там почав бігти назустріч. Я ледве довчилася третій курс. На крилах радості летіла я на канікули в село, щоб побачити малого Саньку і великого Геру.
- А де Гера? – спантеличено спитала я, бавлячи на колінах племінника.
- В Москві. На заробітках, - пояснила мені Лєра. – Стільки боргів, стільки усього треба. Він вирішив поїхати будівельником. Багато хто з наших чоловіків їде і привозять великі гроші. В колгоспі вже не заробиш нормально. А нам зарплату весь час затримують.
- І ти відпустила? Це доволі небезпечно, - насварила я сестру.
- Знаю. Він так наполягав. І головне: ні з того ні з сього. Як почув, що ти приїздиш на канікули, так і загорівся. Каже: «У тебе буде помічниця, а я якусь копійку зароблю. А то у батька твого весь час позичаємось».
Я збагнула, що Гера втік від мене. Важко йому бачити мене з дня у день. Ще як у Києві я, то все нічого, а як щодня через стіну в кімнаті, то зовсім біда.
- Гера, привіт, - подзвонила я йому якось увечері. – Значить втік аж до Москви? Цікавенький хід, нічого не скажеш.
- Як ти дізналася мій номер телефону? – знайомий голос, в якому я почула радість.
- А Лєра нашо?
- І то правда. Я весь час забуваю, що ви сестри. Як справи, Любаша?
- Нічого. Успішно закінчила третій курс медичного. Як думаєш, з мене буде чудовий лікар?
- Час покаже. І не шкода грошей мені дзвонити? Там же тарифи шалені.
- Мені для тебе нічого не шкода. Я можу й приїхати…
- Не роби дурниць. Я за два місяці буду вдома, - перелякано швидко застеріг Гера.
- Нє-а. Місяць ти ще можеш там повкалувати. А потім як не приїдеш, то приїду я. Гроші з собою не вези, переведи рахунком через банк. Крадуть і вбивають. Ти нам живий потрібен. Чув?
- Чув. Бережи себе і гляди сестру й племінника.
- Я люблю тебе, Гера. По моєму ще сильніше, ніж раніше. Це схоже на хворобу.
- Тоді бажаю швидше одужати, - сказав і від’єднався.
Через місяць Гера повернувся. Сильно побитий і без речей.
- Що сталося? – кинулися я й Лєра до нього.
- У потязі двоє причепилися, щоб гроші віддав.
- То віддав би, - плачучи, голосила перед синцями чоловіка Лєра.
- Я їх через банк перевів. Не було при мені грошей. А от подарунки й курточку шкірянку вкрали, - я обробляла його закривавлені губи йодом і кожен дотик був як дотик до своєї рани.
- Практикуєшся, лікарка? – шуткував Гера.
- Ще раз куди поїдеш – силоміць поверну, назароблявся.
- Я думаю, здоров’я важливіше за гроші, - виголосив останнє слово батько. – Довів, що мужик. Досить авантюр. Ото сину батько треба. Двоє баб пацану – то шкідливо. Чуєш?
- Чую. Слухаюсь. Але я таку штуку бачив у Москві – домашній кінотеатр зветься. В Києві теж є.
Гера на зароблені гроші найняв мужиків з села й ті полагодили сарай, вкрили дах металочерепицею та виклали у дворі красиві доріжки. Ми з Лєрою насадили квіток вздовж тієї доріжки аж до самісіньких кованих воріт. Весь серпень будувався гараж. А вечорами вся родина, вклавши Олександра Германовича спати, сідала дивитися серіали до великого домашнього кінотеатру у вітальні. Життя здавалося ідеальним і більше нічого не треба було.
Але, як відомо, коли здається, що ось воно щастя, Боги вирішують підкинути людині трошки випробувань. Ми з Лєрою готували черговий обід будівельникам гаража, як сестра на очах змарніла, зблідла і знепритомніла. Я то принесла їй нашатирю і водички, привела до тями, але ж я не лікар буду, якщо не з’ясую причину такого явища, як запаморочення.
- Ти що, знову вагітна? – перше, що спало мені на думку.
- Начебто, ні, - невпевнено так відповіла Лєра.
- До лікаря ходила?
- Ага.
- То це не вперше?
- Ні. Не вперше. Гері не кажи. Він і так заклопотаний.
- Нічого, хай підсуєтиться. Завтра ж їдемо в місто. Пройдеш всіх лікарів і здаси всі аналізи.
Гера нас відвіз в місто під приводом: їдемо за новими сукнями на базар.
- Ну що? – висидівши під дверима кожного лікаря разом із сестрою, спитала я її наприкінці дня.
- Кажуть, нічого страшного. Просто спад сил, - вдалося тоді переконати Лєрі мене в цьому діагнозі. І не глянула я в її карточку медичну, а мала б. Так і поїхали в магазин швидко купувати якісь сукні, щоб Гера не питав зайвого.
Увечері приміряли сукні й вишивали по коридору, танцюючи в передчутті свята – мого дня народження.
- Спечемо такого великого тортика, і свічок туди понатикаємо, ага? – планувала Лєра. – Пам’ятаєш, коли тобі було п’ять років, і ти не змогла одним подихом задути всі свічки, як ти ревіла. Тепер треба буде двадцять зразу задути. Зможеш?
- Мені Саньок допоможе, - впевнено заручилася підтримкою радісного племінника, якому купили м’якого білого ведмедика-подушку, то він його не випускав з рук.
- Я зранку побіжу на наш базарчик до автовокзалу. Там чого тільки немає. Любаш, ти хлопців погодуєш?
- Та вже ж голодними не залишу, - запевнила я.
Я думала, що встигну помитися ще до того, як прокинуться усі в домі. Не гоже бути на своєму двадцятилітті з брудним волоссям. Тільки намилила шампунем своє довге волосся, як зірвало кран, вода хлюпнула на мене. Я пробувала замотати кран рушником, але нічого не виходило. Вода заливала підлогу, а я в паніці нічого не могла вдіяти. Гера увірвався до ванної й вигнав мене, а сам закрутив кран. Потім ми вдвох позбирали воду і витягли рушники й килимки на вулицю сушитися.
#2409 в Сучасна проза
#1036 в Містика/Жахи
кохання складні стосунки зустріч, сестринська любов, він і вона
Відредаговано: 02.05.2023