Саме так я знайшла свою долю. Приземлилась в незручній позі посеред вулиці і на тобі, маєш.
Недільного дня, разом зі своєю подругою Іриною ми спішили до ресторану на обід. В чудовий сонячний весняний день, ще й святковий Великдень, вирішили , як “білі” люди відсвяткувати Паску в ресторані. Це колись ми йшли на природу, за будь- якої погоди, святкували до вечора, пили, їли, співали, а інколи й танцювали. З роками приходить любов до затишку та комфорту.
Святково одягнені, з купою викладеного волосся, на високих підборах, з чудовим настроєм та радісним передчуттям ми спішили. Вулицею зрідка проїжджав автомобіль, бо хто ж у свято де їде -- святкують. До автобусної зупинки залишилося якихось десять метрів. Ірина почала переходити якраз навпроти зупинки. Я зупинилася, бо за декілька кроків був пішохідний перехід.
-- Ти куди? Давай будемо чемні.
-- Та нікого ж немає.
-- Та ну тебе, я ходжу по правилах.
-- Яка ти правильна.-- засміялася Ірина.
Сміючись, ми розійшлися -- я на перехід, вона прямо до зупинки. Оглядаючись на подругу і погрожуючи їй штрафом, я ступила на зебру переходу.
-- Ой, мамочки!
Біль, що пронизав все тіло і той несподіваний політ з високих підборів до чорного асфальту спонукав до дуже яскравих і емоційних слів, які я не берусь викладати на папері. Якими словами ще можна описати всю нікчемність ситуації, той біль, той сором, коли сидиш черепахою й годі встати. Блискавичне усвідомлення того, що вже ніхто нікуди не йде. Виникає лиш думка:
-- Ціла? Жива?
Перше, що побачила -- авто і тривожні очі, крик Ірини, що бігла через дорогу.
-- Сеньйора, як ви?
-- Я… ще не знаю…
Страх звестися на ноги після звуку, як мені здавалося, голосного й сильного тріску, коли щось ламається. Я прикрила очі, щоб зрозуміти звідки йде той запаморочливий біль. Якусь мить я зосереджено вивчала своє тіло -- порухала ногами, зрозуміла, що цілі. Боліла ліва сторона, рука при найменшій спробі віддавала болем, що пронизував все тіло. Ті двоє над головою не переставали гелготати:
-- Ти як, встати можеш? Тобі допомогти? Як ти?
-- Як я? Як корова по теляті, болить все. Встати? А дідько його знає, зараз спробую.
-- Допомогти?
-- Еге ж, викликайте підйомний кран, -- пробувала язвити, перемагаючи біль.
Дуже не хотілося розплакатися, але біль в передпліччі ставав все сильнішим.
-- Ну, ось вже й до інвалідності близько, -- пронеслося в моїй голові. Пройшов перший стрес і страх, який тільки зараз накотився липким павутинням, давав зрозуміти, що могло бути гірше.
-- Що ти відчуваєш? -- запитувала Ірина.
-- Млість і біль.
--Та не волайте над головою, дайте зрозуміти, де болить. -- промовила я і спробувала піднятися на ноги. Зібрала всю свою мужність і … відчула як чоловічі руки обхопили мене під пахвами.
-- Ох, - вирвалося мені з глибини і чорнота закрила очі.
Це була лиш мить. Я вже стояла на ногах і мене тримали з обох сторін. Оглянула свої ноги в чудових ажурних панчохах з маленькими трояндочками, вони ніби й не порвалися. Нові туфлі, взуті вперше для свята, теж виглядали цілими. Ось тільки рука не хотіла повертатися на своє місце. Ще кілька хвилин тому я була щаслива святково одягнена жінка, а тепер -- інвалідка з заплаканим лицем. Всього лиш кілька хвилин, а як все повернулося.
-- Ірино, он автобус, ти їдь, бо я вже не поїду.
-- Ні, я тебе не залишу.
-- Та не потрібно, ти їдь.
Ми розмовляли українською, італієць стояв мовчки і дивився. Він бачив мої страждання і промовив:
-- Я завезу вас до шпиталю. Чи може ви хочете, щоб я викликав швидку?
-- Йой, як боляче, -- скривилося моє обличчя при спробі рухати рукою. Біль не давав дихнути.
-- Якого ти дідька гнався? -- повернулася я до нього. -- Я йшла по переходу. Ти що не бачив мене?
-- Ні, бо ви вискочили з-за авто, яке заслонило мені дорогу при повороті. Але це не виправдання. Я знаю, що винен, знаю і не збираюся залишати вас в такому стані. Дозвольте вам допомогти.
-- Вже допоміг стати інвалідкою, що ще хочеш. -- злилась я.
Ірина мовчала, співчутливо дивилася на мене.
-- Та не сварися, нехай він тебе завезе до лікарні. Без цього не обійтися.
Спроба йти далася мені нелегко, але ноги були цілі і це неймовірно тішило. Чоловік підвів мене до свого авта і допоміг вмоститися на передньому сидінні. Ззаду зайняла місце Ірина. Опершись на підлокітник між водієм та пасажиром, я відчула полегшення.
-- Іра, ти їдь. Чого ти маєш через мене пропустити свято.
-- Я з тобою і досить про це, -- обізвалася вона.
-- Як можна залишити тебе одну?
-- Та маю кавалера, що не бачиш.
-- Краще було б його не мати. Міг би проїхати мимо, ні, треба було нам таке знайомство, чорт його приніс, -- ремствувала Ірина.
Дорога була рівна і хороша, але не для мене, бо я відчувала кожний камінчик, кожну ямку. Стиснувши зуби терпіла, плакала безмовно, сльози самі полилися з очей, що перед цим були окреслені тінями і вії тушшю. Італієць побачив і зупинився.
-- Давайте ми вам підв’яжемо руку, може так вам буде легше.
Він зняв з шиї легенький шалик і підв’язав мені руку. Стало дійсно легше терпіти біль. Підмостила ще свою сумку і якусь накидку, що її знайшла Ірина поряд з собою, ми поїхали далі на аварійних фарах, повільно обминаючи все, що можна. Нарешті добралися до шпиталю. В прийомному покої людей було не багато, бо хто хоче в свято хворіти, хіба такі, як я безголові. В скляних дверях на мить побачила своє перекошене болем лице, заплакані очі з розмащеною тушшю. Принесли шину й підмостили мені під руку. Оформили й записали дані, зробили рентген і знімок, попросили зачекати.
Молода симпатична лікарка роздивилася мої травми і сказала:
-- Перелом плечової кістки лівого плеча, лівої руки і на додачу ще тріснуті два ребра.
#2310 в Жіночий роман
#10326 в Любовні романи
#2517 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 22.06.2020