Кілька днів Тимур байдикував без діла. Колеги ввічливо, з подачі шефа, не турбували його навіть дзвінками. Розрахунок був простим: кожен професіонал інколи зморюється від тяжкої праці та переживає кризу. Але ж потім він неодмінно засумує за своєю улюбленою роботою та й повернеться працювати, з особливим натхненням. Але грамотії-адвокати помилились, бо сумував Буянов лише за Нею... За рученьками, що так щиро обіймали; за оченятами, що танули у ньому; за серденьком, що безоглядно і віддано кохало...
Зараз Тимур відчував себе зачиненим у клітці звіром. Людиною, що власними руками зрубала дерево свого життя. Він рішуче сів у Мазду та скоро опинився під будівлею Кіриного гуртожитку. Буянов увійшов до вестибюля й почекав, поки його зупинить чергова. Але Тимур мав такий вигляд, що жінці й в голову не приходило його чіпати. Вона ж собі не ворог! Якщо до когось завітав столичний депутат чи, не дай Боже ревізор, він сам про це розкаже. А краще: нехай іде, куди йшов.
– Я перепрошую, шановна! Ви не підкажете, як би мені побачити студентку Кіру Корабльову? – тихо спитав Буянов у жіночки, що намагалась його не бачити. Тільки тоді чергова зрозуміла, що Кіра знову кудись вляпалась. Інакше, чого б це нею цікавились представники закону? Вона кумедно виструнчилась та доповіла:
– А Корабльової, шановний пане, наразі в гуртожитку немає, вона в лікарні. Я Вас проведу до нашої завідувачки. Ганна Василівна завжди на посту!
Буянов пропустив недоречність вислуги, бо почув біду про свою пташку. У радника миттю оніміли ноги, та він спокійно відповів:
– Завідувачка мені без потреби. А Кіра у якій лікарні?
– Зараз подивимось. У мене тут все записано, – з розумним виглядом погортала жінка товстий журнал та відповіла: – Ось: десятого квітня, о другій ночі, швидка забрала Корабльову до неврології четвертої лікарні, що на Солом’янській.
Тепер Буянову затьмарилось в очах так, наче йому теж була потрібна медична допомога. Та радник стримано сказав:
– Я дякую. Наразі це все.
– ...Стій, Шатова! Кому кажу, затримайся! Пану поліціянту необхідна інформація про Корабльову. Відповіси на його запитання, а потім підійдеш до мене, – гучно скомандувала чергова.
Це так вона спиняла високе розмальоване дівча, тих же років, що й Кіра. Та подивилась на Буянова оцінювальним поглядом і ще точніше визначила: звідки припхався до гуртожитку цей гість.
– Уважно слухаю Вас, агенте? Чи краще, пане підполковнику? – пожартувала дівчина.
– Ні те, ні інше, – відповів Тимур і миттю, за його словами, майбутня журналістка упізнала:
– Пробачте, раднику! Але ж я Вас лише телефоном чула. Щиро дякую, що Ви тоді допомогли моєму пацанові. А Кіра, кілька днів уже в лікарні. Чогось посеред ночі розродилась істерикою. Ну, я їй швидку і викликала. Забрали лікувати. Ви знаєте, я намагаюсь викроїти час, щоб відвідати її. Але нам так багато задають, ніяк не виберусь. Ви, як побачите, передайте їй вітання та хай одужує нещасна...
– Спасибі, Анжеліко, – автоматично відповів Тимур, а дівчина ще більше здивувалась:
– Ну, ні фіга собі! Ви пам’ятаєте: як мене звати? Феноменально! От би Вам у журналістику до нас... Пробачте, справи. Треба бігти!
Вона вже опинилась біля стійки чергової, а бідний адвокат зітхнув ще тяжче та подумав, що дівчина дійсно права. Ось був би він веселим журналістом, тоді злочинний несвіт не являвся б загрозою для Кохання з маленькою колібрі. І ніжна квітка не валялась би в лікарні, з нервовим зривом через нього... Але деякі журналісти, з цим твердженням, точно могли б не погодитись!
Як будь-який інтелігентний чоловік, перед походом до лікарні, Тимур купив букет троянд і фрукти. Він навіть не замислювався над тим, що Кірі ця його «увага», наче кинджал в закохане маленьке, але велике щире серце... Розсудливий адвокат залишив автомобіль на стоянці, за периметром лікарні, та спитав у кабінці охоронця: куди йому йти. Вже в парку, по дорозі до корпусу невралгії Тимур натиснув її контакт. З кожним днем на вулиці ставало все тепліше, а на деревах з’явились малесенькі липкі листочки. В повітрі повис чарівний запах зелені й весни, а небо було синє та високе.
Буянов довго слухав з трубки красивий варіант джингла, який замовила його маленька пташка, щоб її абоненти чекали розмови з насолодою. Та Кіра йому не відповідала. Тоді Тимур попрямував до входу приймального відділення. Там йому видали накидку, бахіли й дозволили пройти до восьмої жіночої палати... Як всі нормальні люди, радник терпіти не міг аромат лікарень. Через свою професію він побував у багатьох із них, але навіть самі розкручені та дорогі, завжди навіювали смуток смерті.
Тимур постукав до жіночої палати й обережно заглянув всередину. В одному з кутків лежала Кіра. Вона байдуже обіймала подушку обома руками та звісно знала, що після дзвінка Буянов з’явиться до неї особисто. Тому наразі мовчки піднялась, тугіше зав’язала пояс на довгому халаті й вийшла в коридор. Дівчина була бліда й змучена, але прекрасна. Тимур поклав «дари» на підвіконня і майже пошепки сказав:
– Прости мене, маленька... Я найдурніший ідіот на світі, адже не повинен був відштовхувати тебе через те, чого іще не сталося. Я не можу жити без тебе, дуже боляче. Прошу: поїдьмо зараз звідси та вже ніколи не будемо розлучатись. А там: хай буде, що буде!
Кіра стояла, потупивши чарівний погляд та не говорила ні слова. Тимур не витримав і намагався опуститись перед нею на коліна, але тепер дівчинка тихо попросила:
#2775 в Любовні романи
#629 в Короткий любовний роман
#476 в Сучасна проза
щиро та дуже емоційно, досвідчений чоловік та молода дівчина, інтриги долі
Відредаговано: 09.11.2023