Розділ 12 «Не все зразу»
Алька вже була в кабінеті біології, з пошуками дівчинці допоміг Морквик, бо сходинці було соромно, що вчора кинула дівчинку.
Просторий кабінет, білі парти. Як завжди галактичні. Сідаєш за стільчик, а він може стати м‘ягким і таким, що крутиться. А на парті звичний ноутбук, який прозорий, тільки края світяться яскраво синім. У кімнаті багато різних продуктів праці. Біля вчительського стола, який такий самий, як в учнів, тільки ширший, стоїть робот-людина. На ньому видно всі органи і частини тіла. Аля вирішила підійти до нього, всерівно ще ніхто не прийшов на заняття. Вона обережно доторкнулася до серця і тут голосно на весь клас пролунало:
— Серце — це конусоподібний м‘язовий порожнистий орган кровоносної системи, який своїми ритмічними скороченнями прокачує кров або гемолімфу через судини тіла, забезпечуючи таким чином живлення і дихання тканин.
Аля з переляку відстрибнула, а він далі торохкотів про функцію серця, серцеву пересадку, донорів. Дівчинка взяла себе в руки, підійшла і знову натиснула на серце. Робот замовк.
— Охх. – зітхнула вона з полегшенням.
Звісно, мало б кого налякала така річ, але коли ти таке бачиш вперше і ще й різкий голос лунає на весь клас, тоді страшнувато.
Я знову присіла за першу парту біля вікна. Задивилася на краєвид, милуючись озером. І в мене було кілька питань, на які я поки що відповіді не знала. Це озеро видно з будь-якого вікна школи, як так? Я ж коли востаннє була на нічному візиті — бачила, що озеро лише з одного боку замку… Проте її роздуми перервалися, як тільки декілька учнів забігли в клас і зайняли вільні місця.
Незабаром почався урок. У класі стояв старець з білою бородою, який розповідав про поділ клітин.
— У профазі відбувається конденсація і утворення мікротрубочок, все інше ви вже повинні знати. Самостійна робота.
Капець, уже самостійна. Блін, вчора ми з Керл розглядали мейоз, бо самостійних по мітозу він ніколи не давав. І тут, будь ласка, пишіть самостійну по мітозу. Що за везіння? Вивчила важче, а попалося легше, яке тільки переглянула.
Стоп! А як мені відкрити систему без коду?
Різко у клас хтось увірвався. Всі обернулися і поглянули на Керл:
— Містере Світ, можна на хвилинку Алю Мертрополіс? – запитала вона.
Чоловік пощупав свою бороду задумуючись і відповів:
— Можна, але швидко, в нас зараз самостійна.
— Дякую!
Я вже зрозуміла, що робити і вибігла з класу. Кароліна причинила за нами двері.
— Бери цей браслет. Ми з Морквиком розробили його тільки що. Там система Морквика, коли він буде в тебе на руці, то всі думатимуть, що в тебе є чіп, а насправді це буде браслет. Зрозуміла? – запиталася вона і подала мені срібний виріб.
На браслеті були три намистини. Одна намистинка — це був зелений слоник, друга — просто квіточка і третя — півмісяць.
— Так. Дякую!
— Подякуй Морквику, я придумала лиш цю ідею, а він допоміг майже все зробити. – посміхнулася Керл.
— Окей. Ще раз спасибі! – гукнула Аля і забігла в клас.
Ой, блін! Треба було її про мітоз запитати!
Я завдяки браслету спокійно зайшла в систему. Ого, а у Морквика тут навіть обої в моркві. Мда… Весело.
Я відкрила самостійну роботу і зрозуміла, що приїхала:
1. Вирахувати пропорційність і розмір можливої клітини в період її поділу.
2. Розповісти принципи мітозу.
Аля зраділа побачивши друге запитання. Воно було єдиним на яке можна відповісти.
3. Написати всі фази квітки і намалювати в період в інтерфази та профази.
Загалом на письмовій роботі було десять різних по своєму складних. Кожне містило в собі десять балів. В сумарному обсязі можна було отримати сто балів.
Аля спробувала щось написати, але взагалі результати були погані. Це ж треба, щоб так «пощастило»! Цілий вечір вчити мейоз, а попався мітоз.
Згодом вона відправила свою роботу та думала побігти на наступний урок, але перед тим була тридцяти хвилинна перерва, а отже можна зайти в бібліотеку на першому поверсі.