Розділ 26
Тюрма
Коли сітка розповзлася на шматки, дракон розім’яв крила і турнув лапою перевертня:
— Прокидайся, лежню, ассури вже останній корінчик догризають, зараз нас убивати прийдуть. Або не прийдуть, хто зна. Покинуть тут, черв’якам на поживу. Знаєш, коли я про тутешню тюрму міркував, то уявляв традиційну будівлю з камерами-одиначками, а тут замість цього просто вигрібні ями. Ну і сморід же тут!
На голову дракону вилилась рідка жижа.
— Вони ще й сруть на нас, а колись були вищими істотами на Землі.
— За п’ять тисяч років підземного рабства ще й не так оскотинишся. — донеслось із кутка ями.
Дракон підвів голову і ввімкнув очі на режим нічного бачення. Посовав лапою туди-сюди, але нічого не налапав.
— Ну ти, звірюго, лапу прибери, а то задавиш мене ненароком. Я ще пожити збираюсь.
— Ти хто, назвись зараз же, і я подумаю, дарувати тобі життя, чи ні.
Яма промовчала, а тоді пояснила:
— Я така ж рабиня, як і ви, а знедолені повинні виручати одне одного.
Дракон сіпнувся зі злості:
— Відповідь неправильна. Повторюю питання: хто ти, назвись, інакше мій ніготь розпоре твоє брудне пузо і визволить із темного рабства ще скоріше, ніж ти уявляєш.
— Но-но, не так швидко. Миша я. Ми-ша, тепер ясно? А ти хто? Генна модифікація літаючого ящера? Дракони ж вимерли тисячу років тому.
— Еге ж, вимерли, тоді з ким ти тут розмовляєш?
— Сама із собою, звісно. За п’ятдесят років усамітнення уже звикла. Ти ж не збираєшся мене зараз їсти? Почекай трохи, я звикну до цієї думки, і тоді…
Миша вилізла на освітлений бік ями і зіщулилась у величезну жменьку.
Дракон на мить замовк, намагаючись її, як слід роздивитися. У цей час у розмову втрутився Ведмідь:
— Не бійся, не буде, мене ж не з’їв. Чого дрижиш? Така здоровенна, наче слон, а нас боїшся.
— По-перше: не тебе, а його. По-друге: за тутешніми мірками я не здоровенна. Я маленька нещасна мишка. По-третє: насправді я не полонянка, а випадково сюди потрапила, коли за черв’яком гналася. Він, гад такий, скористався моментом, доки ви прохід заблокували, і у сусідню яму втік.
Цікаво, подумалось дракону, значить, тут проходи між камерами є?
— Добре, вмовила. Якщо виведеш нас звідси, я випишу тобі помилування.
Миша писнула від радісної перспективи, але тут же замовкла і обережно запитала:
— У сенсі, нас? Я можу тільки одного вивести, такий договір. Один тікає, а інший годує мене і хробака.
— Ах ти ж хитра норушка! — заревів Ведмідь. — Що ж це виходить, що ти з ассурами у зговорі? Це що, я повинен лишитись і померти? А дзуськи, я на таке не підписувався.
— Ще й як підписувався. — скрипнула термрява. — Я навіть документ бачила. Тобою підписаний, горою завірений. Ти просто забув.
— Нічого я не забув, не сподівайтеся. Казала мені мама, сиди у дурці, а мені до дівок та у казино хотілося.
— Нічого не знаю, — відрізала миша. — або погоджуйтеся, або я побігла, у мене ще справи.
Дракон підстрибнув і притис Мишу до стіни:
— Зачекай, не спіши, я думаю.
— Думай скоріше, драконе, а то мені ще дівку гризти.
— Стоп, яку дівку?
Дракон напружився і ще сильніше притис Мишу.
— Ой-ой, боляче, нутрощі вилазять! Ти ж обіцяв, що не зачепиш мене, а сам катуєш. Угода дорожча за черв’яка, так мені мамця говорила.
— Та я тобі хоч десять тих черв’яків наловлю, якщо скажеш, про яку дівку ти тут базікала.
Миша висунула писок на світло і повела носиком зі сторону в сторону:
— Обіцяєш, не обманеш? Спіймати хоч одного підземного хробака – справа майже нездійсненна, а ти за раз десять пропонуєш. Щось мені це підозріло. Та й велетні не дадуть. Щоб ти знав, драконе, кожен хробак тут до Чорно-Сірої Охоронної Книги занесений і суворо охороняється. Це ж зникаючий вид. Тому їм все дозволено і ніякий дурень їх не чіпає. Хробаки дуже важливі, тому що вуглецеве коріння гризуть і у собі переварюють. Знаєш, які у них великі зубаті ротяки і складні п’ятикамерні шлунки? Мені мамця розповідала, що таким ротом можна навіть велетня-малюка заїсти, не те, що таку Мишу, як я. Ось хробаків на цеп і садять, але вони втікати примудряються.
— Так чому ж ти за черв’яком ганяєшся, якщо він тебе з’їсти може? — запитав Ведмідь. — Щось ти темниш і головного не договорюєш, я правий?
— Та все я договорюю, тільки ви не слухаєте. У черв’яків дуже смачне м’ясо, багате на білок та вуглеелементи, і його стільки, що нашій общині на рік вистачить, ось я хробака й вистежую. Щоб ви знали, нас, мишей, ассури не люблять і звідусіль проганяють, тому ми і голодуємо страшенно. З голодухи навіть доводиться у ями прокрадатися та в’язнів гризти. Ось, нещодавно у сусідню яму дівку вкинули, так я і рада старатися, вкусила її разочок. Вона смачна, не те, що ви. Ням-ням просто, тільки з норовом. Нічого, посидить трохи, втомиться боротися, виснажиться, ось тоді я й побенкетую.
— Та бранка ще жива? Хух, від серця відлягло. — полегшено видихнув Дракон. — Скажи, у тієї дівки світле волосся і у брові скоба, так?
— Не скажу, вона моя, не смій на мою власність зазіхати. — Миша роздратовано писнула, а тоді закричала від нестерпного болю, коли Дракон глибоко їй у пузо кігтя занав. — Добре, я скажу. Вона жива. Якщо тобі так припекло, то забирай цю дівку, а я собі ще знайду, не вперше. Я ж не винна, що голодна. Сюди, на сьомий рівень, скидають весь непотріб і найнебезпечніших злочинців. Драконе, прошу як людину, ослаб хватку, я ж кров’ю стечу, хто ж тоді тебе звідси виведе? Ой-йой, яку діру у пузі зробив, бідна я, нещасна, зараз сконаю на місці. Мамця так і не дізнається, що її доця пала смертю хоробрих, їжу у смертельному двобої захищаючи.
— Не скигли, на тобі ж сала, як на свині, — рикнув Дракон, за голосним риком приховуючи хвилювання про кохану. По всьому видно, що там саме Нівея сидить, а то справжня злочиниця вже б ту мишу вбила. — Давай далі розповідай, тільки правду говори, я ж все одно перевірю.
#9224 в Любовні романи
#2077 в Любовне фентезі
#4667 в Фентезі
#1170 в Міське фентезі
боротьба за долю людства, дракони, гумор і непередбачувані пригоди
Відредаговано: 29.06.2023