Ранок не задався. Мілана так і не зібрала команду, щоб вирушити до гіпермаркету. Проблема в тому, що коли всі прокинулись - зрозуміли, що більше нічого не працює. В буквальному сенсі. Електрика, газ, вода.. все зникло одночасно.
Пів дня ходили як в тумані. Всі були дуже засмучені, дуже перелякані. Наче вже звикли до нових обставин, як Гра ввела нове правило. Одразу питання – як же бути ввечері? Що робити з їжею в холодильнику? Звичайно, хто з дітей любить митись перед сном чи зранку? Ніхто. Але коли вода зникла - все почало свербіти. Всі відчули себе неймовірно брудними.
Аліна трималась спокійно. Зібрала невеликий загін та відправила до вільного магазину за свічками, сірниками, ліхтариками та батарейками. Набрали по максимум, почистивши цілі полиці.
Мілана запропонувала зібрати якомога більше дров та не забути про вугілля для шашликів в магазинах. Його розпалювати важко, але то вже інша історія.
В подвір’ї племені вирили з обох сторін від дверей дві великі ями для багаття. Чому ями? Тому що батьки Мілани завжди пояснювали, що якщо немає цегли чи каміння, яким можна огородити вогнище – треба вирити неглибоку, але широку яму.
- Аліна, мені страшно, - зізналась Мілана, коли вони були на подвір’ї та перевіряли паркан на міцність на всіх ділянках, - пройшло шістнадцять днів, а ми вже думаємо як дорослі. Ми вже не боїмось темряви, ми намагаємось захистити себе від зовнішнього ворога, та кожен день тренуємось в боротьбі палицями. Ми не дуже то й злякались, коли зникло світло та вода.
- Мілана, насправді нічого особливого не відбулось, - заспокоїла Аліна, посміхнувшись, - хлопці та дівчата сварились і раніше, просто їх батьки завжди намагались захистити нас від цього. В більших випадках до бійок просто не доходило. А щодо темряви, то особисто я ніколи її не боялась. А от мій дорослий дядько – боїться темряви до сказу. Так що це доволі вибірковий момент.
Побудована фортеця була доволі міцною, за можливостей дітей. Дванадцятий парадний шостого будинку на вулиці Зодчих перетворився в невеличкий форт. Дочки матері втілились в реальне життя на максимум. Довжиною фортеця була метрів п’ятнадцять, шириною до п’яти. Воріт не було, але й не було видно вхідні дошки, приперті міцними засувами – гумою від автомобілів, набитою землею. Ззовні ніхто не зможе зайти на подвір’я племені. На балконах та на даху були виставлені вартові, які пильнували все, що відбувалось навколо.
- Аліна, все ще день, так що я буду збирати добровольців на гіпермаркет, - повідомила Мілана, - часу в нас ще багато, а питання не вирішено. Єдине, нам потрібно буде пересуватись повільно, дивитись в усі очі, щоб нас ніхто не помітив. Ніхто не має знати, що ми робимо спробу пробратись в гіпермаркет.
- Мілана, а все ж якщо там хтось є?, - запитала Аліна, перевіряючи гуму біля одного з відділу паркану, - що будемо робити в такому випадку?
- Нам потрібна їжа, спорядження, речі. Будемо намагатись домовитись, або битись, - Мілана підняла плечі, - я про це не думала, я все ж впевнена, що там нікого не буде.
- Обов’язково візьміть ліхтарики та додаткові батарейки. Під вечір буде темніти. До того ж якщо немає світла у нас, то і в гіпермаркету - його не буде. Лише темрява. А як зустрінете монстрів, - підколола Аліна, - мені здається, що потрібно відібрати тих, хто не боїться темряви та не накручують собі в уяві всілякі дурниці про тих же монстрів.
- Я вас почула, мій капітан!, - викарбувала Мілана, повернулась та пішла всередину будинку, - Народ, хто зі мною до гіпермаркету?
Лідерка дуже пишалась тим, що вони зробили. В неї ніколи в житті не було своєї фортеці, ніколи не було свого замку! Лише сварки батьків вдома, п’яні гармидерування та втечі від побиття. Часто проводила час на вулиці, з подругами та друзями, на свіжому повітрі, не просоченому алкоголем. Але це життя вже в минулому. Якщо чесно, Аліна не хотіла, щоб прокидались дорослі, особисто її батьки..
Мілана зібрала команду добровольців. Вибрали найкращі та найміцніші палиці, склали рюкзаки з бутербродами та ліхтариками. Не забули й батарейки, декілька молотків та викруток з інструментів батька Мілани, шпильки для волосся, якими планували відмикати замки. Всі розуміли, що якщо гіпермаркет закритий, його треба буде якось відкривати.
З Аліною погодили, що під вечір ті почнуть тримати багаття та чекати загін вдома. Мангал та металеві тримачі для супу вже винесли на подвір’я.
Загін Мілани складався з п’яти дітей. Христина дуже просила її взяти з собою. Мілана зжалилась, хоча в неї були питання щодо темряви, монстрів та Христини. Сподіваючись на краще, вона відігнала погані думки про заспокоювання подруги. Ілля, Роня та Устим замикали групу. Алішу ж ніхто не намагався зупинити, оскільки всі знали, що та скоріш видряпає комусь очі, ніж Мілану покине, тим більше в такій небезпечній подорожі.
Загін вдягнувся тепліше, одяг брали лише чорний. Ввечері вони мають зливатись з тінями. Бійка за весь цей час була одна, але перевіряти дикунів не хотілось. Звичайно, Мілана вірила, що є племена чи групи дітей, які хотіли жити поряд, підтримувати один одного, або просто спілкуватись час від часу. Не може ж бути, що вони хороші, а навколо лише забіяки. Діти є діти, все що відбувається навколо бачиться як просто гра. А в цю Гру можна необачно загратись.
Група Розвідників вийшла о четвертій годині вечора. Пересувались мовчки, показуючи знаками про зупинку чи напрямок руху. Дорога до гіпермаркету не довга, але треба пройти непоміченими. Аліша тінню рухалась поряд з дітьми.