Гетьман Тарновський їхав вдень і вночі, щоб прибути у Дубно якнайшвидше.
Йому сподобалося, як зять обладнав свою резиденцію. Замок раніше був простим і грубим, а тепер виглядав ошатним. Брама була оздоблена трикутним портиком, схожим на ті, що зводилися колись у Стародавньому Римі. На портику красувався герб Острозьких, а над брамою майорів княжий прапорець – знак того, що князь Василь зараз знаходиться у замку.
Василь зустрів тестя біля брами. Гетьман Тарновський вибрався з візка і розім’яв ноги, водночас з цікавістю розглядуючи княже подвір’я. Чоловіки, старий і молодий, обнялися і тричі розцілувалися.
Обійнявшись по-братському, магнати пішли до будинку, який Василь теж обновив і обставив для розкішного життя. Гетьман затримався на порозі. Чотири гайдуки котили повз нього нову гармату.
Він подав гайдукам знак. Ті спинилися і відійшли у сторону, щоб князь і гість могли роздивитися гармату поближче. Тарновський навіть зазирнув у жерло.
Гайдуки потягли гармату на сторожову вежу, яку вказав їм князь Острозький. Тарновський і Василь увійшли в будинок.
Вікна розкішної зали виходили на болото. Але, як не дивно, краєвиди за вікном виглядали привабливими, як влітку, коли аж до небокраю вирувалала смарагдова зелень усіх відтінків, так і взимку, коли оголені гілки дерев та кущів були вкриті сріблястим сніжним покровом. Чоловіки зручно влаштувалися біля вікна на стільцях з різьбленими спинками. У залі було сильно натоплено і приємно пахло ялівцем. Василь звелів подати мадярського вина, яке Тарновський пив маленькими ковточками, поцмокуючи від задоволення.
Відчинилися двері і в залу увійшла причепурена Зоня Острозька в оточенні панночок та покоївок. На руках вона тримала новонародженого сина, загорнутого у купу пелюшок і теплих покривал.
Тарновський підвівся і зі швидкістю, яку тільки дозволяло його поважне становище, підійшов до дочки і онука. Відгорнув пелюшки і жадібно вдивився у рожеве личко дитини. Хлопчик вродився рум’яним, з великими голубими очима і світло-русявими м’якими кучериками, що вибилися з-під чепчика і прилипли до гладкого лоба. Гетьман обережно поцілував дитя у щічку і обернувся до зятя:
Гетьман витяг з кишені подарунок для онука: срібне брязкальце з позолоченою кулькою. Потрусив їм перед личком дитини. Брязкальце ніжно задзвеніло і хлопчик усміхнувся.
Всі троє – Тарновський, Зоня і Василь – схилилися над дитиною. Від надмірної уваги малий княжич захвилювався і скривився у плачі.
Панночки та покоївки галасливою та різнокольоровою юрбою вийшли з зали, несучи малого княжича з усіма необхідними пересторогами. Тарновський провів дитя задоволеним поглядом:
#126 в Історичний роман
#3864 в Любовні романи
#95 в Історичний любовний роман
Відредаговано: 24.08.2023