У країні лагідних струмків і шепочучих лісів жила юна мандрівниця на ім'я Мія. Серце Мії билося в унісон з ритмами природи, і вона вміла знаходити спокій навіть тоді, коли у неї була купа справ, а події випереджали час.
Мія виросла у мирний час, тому могла дозволити собі мандрувати, куди їй хотілося. Але мирні часи не тривають вічно. Так було і в королівстві Мії.
Одного разу, вертаючись із мандрівки, Мія дізналася, що в королівстві стався заколот. Вулицями містечка, де жила дівчина, ходили озброєні люди. Селянам забороняли торгувати на міський площі, куди вони з'їжджалися спокон віків, і Мія, якій природа дарувала здатність передчувати біду, зрозуміла, що на її країну очікують великі потрясіння. Знайомі вітали її при зустрічі, але на їхніх обличчях не було звичайної радості. "Важкі часи настали, Мія. Ми не знаємо, що буде далі" - так вони говорили.
Мія повернулася додому з відчуттям суму і тривоги. В хаті її зустріли миші, які повилізали з усіх щілин. Мія товаришувала з ними, і завжди пригощала їх чимось смачненьким. Натомість, миші не робили в домі ніякої шкоди. Вони жили на городі, де старанно копали зрошувальні канави, щоб під час дощу вода могла дійти до усіх рослин на грядках і напоїти їх. Тепер вони стали на задні лапки і уважно слухали Мію, яка розповідала, що відбувається в королівстві, кидаючи їм шматочки печива. І хоча тварини не могли відповісти, для Мії було дуже важливо виговоритися. Колі миші, вхопивши шматочки ласощів, побігли у свої справах, Мія вже знала, чого вона хоче.
Мія хотіла допомогти людям знайти полегшення від страху і занепокоєння. Вона розуміла, що у неї немає стільки сил, щоб змінити хід подій у країні, який, в свою чергу, визначався світоглядом людей. Тому Мія хотіла зробити те, що їй під силу, а саме навчити людей віднаходити внутрішній спокій. Вона вірила, що тоді вчинки людей стануть більш зваженими, а їхні рішення - більш розумними.
Але ж люди не хочуть змінюватися. Мія добре знала, що тільки великі потрясіння здатні змусити людей вийти з власної зони комфорту і змінити свій спосіб мислення. Та, на жаль, це може бути вже запізно. З важкими думками Мія ходила по будинку, витираючи пил, який накопичився за час її відсутності, і розставляючи речі по місцях. Аж раптом її погляд наштовхнувся на розкидані крихти печива.
Дивно! Миші ніколи не розкидали гостинців по підлозі, і взагалі поводилися в Міїному домі чемно. Вона нахилилася, щоб придивитись уважніше, та побачила, що крихти складаються у рядок: «Зачарований Гай». Літери стрибали, неначе писала маленька дитина, але слова все ж таки можна було розібрати.
Зачарований Гай! Місце, яке, за переказами, має силу приносити внутрішній мир і спокій.
Мія взяла віник і змела крихти. Тепер вона знала, куди їй іти. Тільки було одне «але». Мія завжди подорожувала у цілком реальні, матеріальні місця, і ніколи не здійснювала подорожей у казкові місця, яким був Зачарований Гай. Тож, перед нею постало завдання «піти туди, не знаю куди, і принести те, не знаю що».
Та Мія не звикла довго сумувати. Вона вирішила вийти рано-вранці, і йти за сонцем до самого полудня, а далі подивитись, куди її приведе ця дорога.
Її шлях пролягав через луки, заквітчані польовими квітами, та під кронами вікових дерев. Дорогою вона зустрічала селян, обтяжених вимогами повсякденного життя і невизначеністю світу. Мія дарувала їм м'яку посмішку і хвилину спілкування, ділячись з ними власним відчуттям спокою, яке дивним чином охопило її, витіснивши сумні думки.
Мія уважно приглядалась до навколишніх дерев, адже не знала, як виглядатиме вхід до Зачарованого Гаю. Та дивним чином дівчина була впевненою, що йде правильним шляхом.
Через кілька днів подорожі Мія знайшла потаємний вхід до Зачарованого Гаю. Він виглядав як арка, утворена двома кущами горобини неподалік від стежки, якою йшла дівчина. Вона завжди любила горобину за її яскраві, життєрадісного кольору грона, які восени підсвічували ліс неначе святковими вогниками. Ці вогники нікого не обпікали, а тільки тішили око, і Мія завжди милувалася ними. От і зараз вона зійшла зі стежки, щоб уважніше роздивитися грона горобини з малесенькими ягідками, які в цю пору року були ще зеленими.
Ступивши під покров куща, прикрашеного квітами незнайомої рослини, гілки якої перепліталися з гілками горобини, Мія неначе опинилася в іншому світі. І одразу зрозуміла, що це і є Зачарований Гай. Коли вона зайшла всередину, її огорнуло відчуття глибокого спокою. Повітря було напоєне солодкими пахощами квітів, а ніжний шелест листя створював заспокійливу мелодію.
Мія повільно йшла між деревами, виходила на галявини і знову заглиблювалася в гай. Їй здавалося, що немає кінця і краю цьому благословенному місцю. І ще Мія зрозуміла, що саме сюди вона прагнула прийти, вирушаючи свої попередні мандрівки.
У самому центрі гаю Мія побачила мудрого старця, який сидів під високим дубом. Старець, відчувши мету Мії, промовив голосом, схожим на легкий вітерець:
— Ласкаво просимо, шукачка миру. Щоб знайти полегшення від стресу, людина повинна навчитися приймати теперішній момент і відпускати турботи, які не підвладні їй.
Мія уважно слухала розповіді старця про стійкість та уважність. Вона дізналася, що справжній спокій приходить не від уникнення стресу, а від зміни ставлення до нього.
З новознайденою мудрістю Мія повернулася до свого королівства і поділилася отриманими уроками. Вона навчила людей щодня знаходити час для спілкування з природою, глибоко дихати і насолоджуватися красою довкілля.
Коли селяни почали слідувати цьому вченню, їхній стрес став зменшуватися. Виклики, з якими вони стикалися, стали більш керованими, оскільки вони зосередилися на пошуку розради всередині себе.
З часом королівство почало зцілюватися. Люди навчилися справлятися зі своїми стресами з почуттям спокою і ясності. Подорож Мії та мудрість Зачарованого Гаю стали улюбленою історією, яка нагадувала їм, що навіть серед хаосу можна знайти внутрішній спокій.
Відредаговано: 10.11.2023