Щоб трошки остудити це масове чоловіче виття на болотах "колишня не дозволяє бачитися з улюбленою дитиною" опишу сценарії неприпустимої поведінки з боку чоловіка, яку він вважає нормою з розряду "а що такого?", але жінкою зчитується як небезпечні і відверто шкідницькі дії по відношенню до її психіки та психіки дитини.
Згубні звички, ігроманія, тиранія та інші дійсно небезпечні для здоров'я та життя дитини причини не вказую, це і так зрозуміло. Агресія - в ту ж скарбничку, при цьому варто розуміти, що зневажлива згадка особистих якостей матері при дитині, образа по телефону або в особисті повідомлення, плітки про неї, поширення хибної негативної інформації серед спільних знайомих - це також агресія, спрямована на погіршення якості життя колишньої дружини і, отже, спільної дитини. У статті акцентую увагу читачів на незначних для чоловіка, але неприпустимих для жінки норм поведінки:
Аліменти
Це найболючіша і найгірша область для тих, хто вважає дитину чисто жіночим атрибутом, а не своїм продовженням, за яке він відтепер несе відповідальність, незважаючи на взаємини з її матір'ю. Часто після розлучення чоловік приховує свої реальні доходи, доводячи їх виплати до абсурду, а якщо вони добровільні, жінка має їх випрошувати, нагадувати, аргументувати та виконувати інші ритуальні танці навколо пана. Тут варто зрозуміти - свідомо образливе ставлення до залежної від тебе людини (в даному випадку до матері, яка виховує спільних дітей) характеризує такого благодійника з не зовсім гарного боку і явно не сприяє бажанню жінки йти з ним на контакт навіть заради дітей.
Пріоритетність
Чоловік з'являється коли йому зручно, не знайшовши часу навіть ознайомитися з графіком життя власної дитини. Може виникнути на порозі пізно ввечері або тоді, коли дитина відвідує секцію чи заняття. На прохання попереджати хоча б про свої візити для зручності дитини, дратується. Домовитись спокійно з ним неможливо. У нього свої пріоритети, і дитина не в числі перших. Наприклад, з дитиною піде гуляти, якщо та буде сита, вмита і видана у повному бойовому екіпіруванні. На щеплення повезе, якщо з лікарем уже все буде домовлено, а черг у поліклініці не буде. В іншому випадку привезе дитину назад, тому що часу сидіти з нею в черзі він не хоче.
Не тримає своє слово перед дитиною
Ну, а навіщо? Це ж лише дитина. Обіцяє подзвонити та не дзвонить, приїхати та не приїжджає, купити та не купує. Якщо дитина засмучується і плаче через таку поведінку тата, називає дитину примхливим плаксою, а її поведінку - маніпуляцією.
Шантажує
Регулярні погрози жінці: залити в соцмережі її інтимні фото, відібрати у неї дитину через суд, "розповісти всю правду про неї" дитині або її новому чоловікові... Якщо поведінка колишньої його зачіпає (влаштувала особисте життя, щаслива, недостатньо з ним ввічлива), зганяє своє невдоволення на дитині - може не дати грошей на спортивні змагання, мовляв "нехай тепер тобі мамкін новий хахаль все оплачує".
Примушує колишню до фізичної близькості
Може заявитися до колишньої дружини з шампанським та квітами із пропозицією фривольного характеру. Мовляв, ми ж один одному не чужі, не ламайся, дай пару разів по старій дружбі. Отримавши відмову, починає ображати та принижувати жінку, йдучи, голосно грюкає дверима. Через деякий час виникає на порозі як ні в чому не бувало, з квітами та цукерками з тією самою пропозицією. До деяких чоловіків не доходить – подібна поведінка є харасментом, як модно нині говорити, і для будь-якого психічно здорового чоловіка неприпустимо.
Відверте шкідництво
Відмовляється відвезти дитину до лікарні з харчовим отруєнням, не змінюючи своїх планів навіть у екстрених ситуаціях, що може завдати значної шкоди здоров'ю дитини. Якщо колишня дружина захворіла, не забере дитину до себе на якийсь час або відмовиться відводити її в цей час до дитсадка чи школи. Свята дитини для нього незначні, він може забути привітати дитину з Днем народження, відверто нехтуючи її потребами та бажаннями. Може зникнути на пару тижнів або місяців, забуваючи перевести частину грошей на утримання дитини, а потім виникнути на порозі з вимогою видати йому улюблене чадо негайно і дуже обурюється, якщо цю вимогу не задовольняють. Забирає іграшки та подарунки, подаровані ним дитині, після чергової сварки з її матір'ю. Приходить у квартиру жінки побути з дитиною і йде звідти з речами, які йому сподобалися.
Вимагає особливих подяк
Це про аліменти. Мовляв, не відчуваю з боку дружини жодної подяки, не цінують ці підступні особи старання у регулярних виплатах аліментів. І це не про "Спасибі". Дружина за аліменти повинна бити чолом і бути вдячною до гробової дошки. Таким чоловікам чомусь не спадає на думку проста думка: аліменти - це не особлива благодійність колишній, а обов'язок батька перед дитиною.
Жадібність
Часто додаткові витрати на дитину чоловіки називають дурощами з боку дружини. Поїздки з класом на екскурсії, додаткові заняття, секції, басейн, якісніші, а тому дорогі ліки... Все, що полегшує життя дитині і робить його більш насиченим та якісним, чоловік позначає як "панські замашки", мотивуючи це тим, що у нього в дитинстві такого не було і нічого, "виріс нормальним".
Всі ці сценарії поведінки, окремо або разом узяті, начисто відбивають у жінки та дітей бажання підтримувати зв'язок з батьком. Чоловіки при цьому впевнені, що колишня спеціально налаштовує проти нього дітей, не розуміючи, що відмова дитини та жінки від спілкування з ним - наслідок його неприпустимої поведінки щодо них. Основну роботу з "настроювання проти нього дітей" вони чудово роблять самі. Діти – вони дуже вразливі та роками можуть пам'ятати, як тато пообіцяв подарувати велосипед на День народження, а сам навіть не зателефонував. При цьому чоловік знизує плечима: "Ну, подумаєш, не подзвонив, не подарував, теж мені ніжний. На наступний ДР подарую".
#4 в Не художня література
#89 в Сучасна проза
психологія відносин, іронічна філософія, психологія сімейних стосунків
Відредаговано: 13.10.2024