Роман «Ела» один із небагатьох романів які знаходяться в критичному стані.
Якщо це було нормально коли я його писав, то в наш час це дуже специфічно та різко розкритий сюжет.
Читаючи «Ела» у вас напевно виникло дуже багато запитань.
Події відбуваються у 30-х роках на півдні США це був ще такий час коли діяли гендерні та сексистські наративи щодо жінок та дівчат.
Як ви могли помітити Ела навчалася в школі в той час, як у Флориді, Луїзіані та Джорджії дівчатам було заборонено ходити до школи чи університету.
На півдні США все ще вважалося якщо не вийдеш заміж до 20 років будеш в старих дівах сидіти, хоча на півночі країни жінки активно боролися за право працювати, навчатися та бути творцями своєї долі.
Живучи в Віргінії Ела відвідувала навчання тим самим заклавши початок буму в південних штатах.
Тепер поговоримо про моду та зовнішній вигляд.
По сюжету книги Ела носила дуже пишні сукні тут все пояснюється тим що вона була південною леді тим часом коли жінки у Каліфорнії, Мічигані та інших північних штатах носили вже прості сукні та навіть штани, а на півдні все ще були традиції старого півдня і всі знатні жінки повинні були носити пишні сукні тривало це до початку Другої світової війни після якої погляд на моду в південних дам кардинально змінився.
У часи Великої Депресії жінкам було не до боротьби за права і місце у світі.
Сам образ Ели зображує події того часу в книзі опис героїні асоціюється з лялькою вона вся така тендітна та ніжна її кучері що ховалися під капелюшком грайливо намагалися вибратися на зовні. Вона не високо зросту в пишній атласній сукні з рожевими квіточками.
Але насправді образ Ели символізує незламність відвагу та силу жінок вона навчалася попри заборону вона не одружилася до 20 років як інші вона діяла проти наративів та стандартів.
В одному із розділів є згадка про те що в будинках крім бурбона та хліба більше нічого не було. Пристрасть Ели до алкоголю пояснює тяжкі життєві негаразди.
Гелен мати Ели являється джерелом її травм з першого разу Ела може здатися класичним персожем, але насправді вона психологічно складна.
Якщо ви помітили, то Елу до монастиря віддала саме мати яка хотіла, щоб вона була примітивною іграшкою у руках інших прикриваючи це все тим ніби хотіла всього кращого для доньки, а насправді зробила все гіршим.
Непорозуміння критика відсутність уваги стали причиною пристрасті до алкоголю, адже лише він допомагав їй триматися.
Після того як Ела втекла із монастиря вона відразу стала тягарем для батьків це помітно по поведінці Гелен і по, тому що батько був вимушений працювати наче від аби забезпечити сім'ю, хоча до цього він більше часу проводив у дома.
Сем хлопець в якому вона не бачить нічого від слова зовсім він навіть не грає провідну роль у її житті все що він робить це приносить біль в її життя та водиться з повіями.
Його смерть ніяк не травмує особистість Ели вона раділа що нарешті позбулася тягара, а її втеча символізує свободу та вміння розв'язувати проблеми самотужки.
В романі зазначено що вона їде до Каліфорнії в пошуках нового життя, але насправді Ела тікала від свого життя вона хотіла все залишити в минулому і не згадувати ні Сема, ні батьків.
Травмована життям Ела продовжує життя долає всі труднощі на своєму шляху можна навіть сказати що вона являється головним антогоністом, адже є ворогом самої себе.
Що я відчуваю після прочитання роману через рік після публікації?.
Відчуття змішані є моменти коли ти ненавидиш головну героїню, а є такі коли тобі її дуже шкода коли мені написали що роман дуже важко читається в плані емоційності я не звертав на це уваги, але зараз перечитавши його я збагнув те що не міг раніше я тут бачу прояви гендерної нерівності сексистських наративів. Сірий це саме колір атмосфери роману читаючи його ти відчуваєш себе на місці головної героїні.
І справді, на перший погляд Ела звичайна дівчина яка живе в не простий час, але ми не помічаємо те як вона бореться вона заслуговує бути у цьому світі.
#2791 в Сучасна проза
#8357 в Любовні романи
#2032 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 06.11.2022