Створене Іваном підприємство не приносило очікуваних доходів. Так , якась копійчина крутилася, та її ледь-ледь вистачало на заробітну плату робітників .
Одного разу, перебуваючи по справах у одного голови колгоспу, останній познайомив його із місцевим агрономом. Той мав багатого родича в Англії і отримував від нього час від часу фінансову допомогу. Маючи вільні готівкові кошти, Антон, так звали агронома, шукав шляхи інвестування їх у бізнес.
Якраз тут і знадобився Іван із своїм закритим товариством. Провівши деякі організаційні питання по статутному фонду і долі його учасників, хлопці взялись за справу. Вирішено було кошти нового учасника вносити в банк на рахунок товариства як внесок у статутний фонд і використовувати їх на виробничі цілі в міру потреби.
На зборах учасників Антона призначили виконавчим директором ,він прийняв на роботу на відповідальні посади надійних спеціалістів, здебільшого близьких своїх родичів і підприємство запрацювало з новою силою.
Основним видом бізнесу була випічка хлібобулочних виробів і реалізація їх в мережу роздрібної торгівлі.
Виручка поступала в касу, безготівкові кошти в банк і підприємство почало ставати на ноги.
Але це були 90 –ті роки. Період розквіту такого явища ,як рекет. В кожнім податкові органі, в банках ці «товариші» старалися влаштувати своїх інформаторів, які б зливали їм інформацію про фінансовий стан підприємств.
Ось одного разу Іван , приїхавши в офіс товариства, зустрів там дуже засмученого виконавчого директора.
І він почав розказувати, що приїхали вчора до нього рекетири і почали вимагати плату за «кришування» бізнесу. Запросили за свої послуги символічну плату по 100 доларів в місяць. Антон був вражений таким нахабством незнайомих йому людей і сказав, що платити не збирається. Тоді вони застерегли його від необдуманих рішень, ще і пригрозили.
Іван поспівчував товаришу , але висловив свою особисту думку про цю ситуацію.
Антон в думках шукав вихід, а потім запропонував наступне:
Іван його підтримав. На наступний день хлопці їхали до Львова на переговори.
Переговори були короткими. Львівський бізнесмен пообіцяв все владнати та запропонував забити «стрілку» із тернопільськими рекетирами , домовитись з ними про місце і час зустрічі і телефоном повідомити йому. На цьому і закінчились переговори.
Іван вже було відлучився від справ переданої в керівництво Антону фірми, та через деякий час зустрівся з ним і поцікавився як вирішилось питання із рекетом.
Антон з усмішкою радо розповів , що всі питання уладнав із львівськими хлопцями.
Розповів, що він їздив на «стрілку» але участі в перемовинах не брав. Просидів неподалік в автомобілі і споглядав сам процес переговорів. Переговори рекетирів тривали не більше п’яти хвилин. Вони,розмовляючи обмінялись якимись незрозумілими Антону жестами ,потім потиснули одні одним руки і розпрощались. Тернопільські розвернулись і поїхали по своїх справах, а львівські підійшли до Антона і сказали, що всі питання вирішено позитивно. Тепер він нічого нікому не буде платити. Побажали йому успіху і поїхали на Львів.
Розповівши це , Антон задоволено відповідним жестом показав , що він не збирається платити рекету і вміє домовлятись із потрібними авторитетними людьми на свою користь.
***
Пройшов рік і знову якось випадково знову зустрівся Іван з Антоном і запитав його про справи. Той похнюпившись розповів, що приїздили хлопці зі Львова з проханням допомогти їм , тому що вони попали в дуже скрутну ситуацію , попали в аварію і розбили автомобіль свого шефа. Ремонт обійдеться мінімум 10 тисяч доларів, і просять Антона допомогти їм покрити хоча би половину цих витрат. На що він неохоче але погодився.
Іван, усміхнувшись, відповів: «Скупий платить двічі !»