МИНУЛО ДВА РОКИ
Я трясу брязкальцем навпроти кругленьких щічок і кирпатог носика свого племінника, якому всього чотири місяці. Малюк усміхається беззубою усмішкою. Маленький ротик розтягується, показуючи ясна і крихітний язичок. У синіх оченятах блищить непідроблений, щирий дитячий захват. Єгор обожнює зі мною залишатись, тож ми прекрасно проводимо час у суто чоловічій компанії. Моя сестра Надя сьогодні на зміні, і я виконую функцію не лише люблячого дядечка, й суперняня. У мене виходить чудово. І взагалі я люблю дітей.
Телефон у кишені оживає знайомою мелодією. Я знаю, хто турбує. Інна, моя кохана дівчина, моя друга справжня половинка, у яку закоханий до нестями, і якій я вже придбав до Нового року подарунок у вигляді золотого кілечка з крихітним діамантом. На покупку пішла чимала сума заощаджень, та моя королева варта королівських прикрас. Ми разом уже рік. Впевнений, пора узаконити наші стосунки. Діставши з кишені мобільний і поглянувши на фотографію яскравої блондинки з величезними зеленими очима, розпливаюсь у безглуздій посмішці.
— Що поробиш, малий, — звертаюсь до хлопчика, — кохання навіть зі справжнього чоловіка робить слухняне ягня. Так, сонечко, привіт. Ти вже скучила, бо я — безмежно.
— Денисе, ти сьогодні ночуватимеш вдома чи приїдеш до нас? — роздається по інший бік зв’язку солодкий голос, від якого серце шалено стрибає у грудях та вимагає стрімголов мчати до бажаної жінки.
З Інною ми познайомились у вечірньому клубі. Не скажу, що я любитель гучних гулянь. Більшу перевагу відаю тренуванням у спортзалі чи активному відпочинку на природі. Але того дня я з моїм караулом святкували день рятувальника. Вирішили відірватись по повній, відправились у фешенебельний розважальний заклад і … І я втрапив, зустрівши довгоногу красу з ідеальними жіночими формами та прагматичним ставленням до життя. Моя нова знайома міряла про великий екран та ноги збивала, відвідуючи різноманітні кастинги. Стосунки якось швидко закрутились, і ми почали жити разом в орендованій квартирі. Зі своєї домівки я з’їхав, вирішивши уступити місце сестрі, її чоловікові та їхній майбутній дитині. У «двійці» двом сім’ям стало б замало місця. Пам’ятаю, Інна радо зустріла звістку про окреме житло, дуже швидко зібрала речі та перебралась із переповненого гуртожитку, де тулилась на пташиних правах у подруг. Дівчина не місцева, приїхала підкорювати велике місто з провінційного селища. Поки її амбіції не досягли мети й ми перебиваємось на моїй заробітній платі. У вільний від роботи час я підробляю в авто майстерні. Ось за «ліві» гроші придбав вартісний подарунок.
— Зміна Наді сьогодні збігла з чоловіковою. Я залишусь у них.
— Стривай, я забула коли тобі на чергування?
— Після завтра.
— О, чудово. Якраз матиму час приготувати щось смачненьке. Піцу спекти?
— Не відмовлюсь.
— Цілую.
— І я тебе. Єгорчик передає привіт.
Інна останніх слів не чує, швидко розриває з’єднання. Як завжди мчить і марно намагається встигнути кілька справ одразу. Що поробиш, вона у мене творча натура. Он загорілась курсами дизайну.
Малий морщить носика та тягнеться за іграшкою, активно розробляючи хватальний рефлекс.
Вклавши у крихітні пальчики брязкальце, відходжу до вікна, за яким день добігає логічного завершення, переростаючи у сніжний вечір.
Коли стою й роздивляюсь місто, у голову завжди заповзають похмурі думки, пов’язані з минулими подіями. Подіями, які відбулися два роки тому. Я зробив помилку, переступив через свої моральні принципи заради порятунку сестри, моєї непутящої Надійки. Вона тоді зв’язалась з пройдисвітом, який обвів наївне дівча навколо пальця та звісив на її беззахисні плечі величезний картярський борг. І в мене не було грошей, щоб допомогти. Як не старався, де не позичав, все даремно. Ми не мали багатих родичів, котрі могли підтримати. Я мусив піти в ту кляту клініку й записатись до лав добровільних донорів. Власник репродуктивного центру виплатив нереальну суму, її вистачило аби розрахуватися з бандитами і здобути для сестри бажаний спокій. А тепер мою совість мучить питання. Мабуть, у мене є біологічні діти, такі ж малюки як Єгорчик. І вони не знають, хто насправді їхній батько. Для когось це питання видається смішним, але мені важко змиритись з думкою, що ніколи не дізнаюсь про своїх нащадків.
Від невеселих думок відриває шум у під’їзді. Несподівано у вхідних дверях прокручується замок, і ті зі скрипом прочиняються.
— Тато вдома, — долітає з порогу голос мого шваґра. Малий одразу розпізнає рідні нотки й видає веселий писк, на який спроможна дитина його віку. — Денисе, Єгоре! — гукає.
— Ми у вітальні! — відповідаю та визираю у крихітний коридор, у якому заледве вміщаємось. Родич стягує черевики, знімає балонову куртку.
— Рейс скасували через погані погодні умови. От я і повернувся. Як мій козак? Скучив за татком?