Я встав з коня. На моїх очах бриніли сльози. Я згадував лиця і перекинуті стільці… В мене стислося серце як і у той момент…
До мене підбіг хлопак і міцно мене обійняв.
“Все гаразд” — почув я через шум у вухах.
Я просто обійняв хлопця і з моїх очей почали крапати сльози.
— Я не думав що все так обернеться, я не хотів…
— Я знаю, я знаю. Не переймайся, все гаразд.
— Мати казала не плакати ніколи, але я плачу…
— Це нормально.
Ззаду нас почувся жіночий голос. Я обернувся і подивився на дівчину.
— Житоми́р, покажеш новенькому корпус?
— Так, пані Свята, — промовив він.
Через сльози і шок я не дивився куди мене привезли. Тепер я подивився навколо. Поряд стояв великий жіночий монастир. Поряд з ним стоїть велика будівля у два поверха. Це був звичайний дитячій будинок який тримали колись молоді жінки та чоловіки, а тепер тут залишилися тільки два дідусі та дві бабусі, ну і пару дітей вирощених тут. Кожен з них втратив свою другу половинку ще дуже давно, у інциденті з відьмою у селі. Для всіх відкинутих та одиноких дітей.
“Ненавиджу” — пролетіло у мене в голові.
Я подивився на хлопця спереду мене. Він здавався і знайомим і незнайомим одночасно. Каштанове волосся і бурштинові очі… Це те що кинулося мені у очі. Він допоміг мені встати і я взяв свої речі і ми пішли до будівлі.
Він одразу мене повів у жилі кімнати. Коридор, десятки дверей котрі ведуть невідомо куди. Він постукав у одну з дверей і спитав чи є вільні кроваті, йому відповіли що так. Хлопак відкрив двері і пустив мене у кімнату.
Я мовчки кивнув і зайшов.
Він всміхався, його посмішка і емоції… наче песик. Був би у нього хвіст, він би мабуть замахав ним.
— Мене Житомиром звати, інші нехай самі кажуть свої імена, — він тепло усміхнувся на подивися на інших хлопців у кімнаті.
— Мене звати Ігор, — промовив один з хлопців простягуючи мені руку та відкладаючи глиняну фігурку котру він тримав у руках.
— Дан, — коротко промовив я та потис його руку і повернувся на іншого хлопця у кімнаті, — а тебе як звати?
— Мирон, — я підійшов до нього і він теж потис мою руку.
— Тут ще одного немає. Його черга сьогодні допомагати пані Святі, тож познайомишся ввечері, а тепер, пішли, я тобі покажу всю територію, тільки речі тут залиш.
— А куди я можу?... — всі одночасно показали мені на одну з пустих кроватей. Я усміхнувся та поставив сумку. — Дякую.
Коли я поставив, Житомир мене почав тягнути у сторону виходу і поточно розповідав про всі коридори та проходи, я покірно піддався його волі. Він викликає довіру. Навіть батьку я так не довіряв. Ми вийшли на заднє подвір’я.
— Дивись, ми чистимо подвір’я по черзі. Завтра моя черга, тож я візьму і тебе з собою. Далі. Тут є не тільки хлопці, а й дівчата. Всі займаються тим, чим хочуть, але наприклад бревна дівчатам не дають таскати, тож це на наших плечах. В основному йде розподілення що дівчата допомагають саме старшим людям, а ми повинні слідкувати за двором дитячого будинку. Зрозумів?
— Зрозумів… — Мій мозок намагався швидко все обробити.
До нас підійшла якась дівчинка і попросила допомоги, їй на вигляд було років 8, цікаво, чому вона тут? Але це потім. Треба було допомогти перенести столи. Житомир погодився і погладивши голову дівчини повернувся на мене.
— Так скажемо, твоє перше завдання, пішли.
Він тихо засміявся і пішов за дівчинкою. Я пішов за ними теж усміхнувшись.
Мене привели у іншу частину заднього двору, де дівчата накривали на столи, але декілька столів стояли неправильно, вони були зсунуті.
Ми підійшли до цих столів, та взяв по одному столу з Житомиром, ми поставили їх так як вони повинні стояти. І так ми зробили з усіма столами.
Сівши на лавку, я запитав:
— А чому вони взагалі були зсунуті?
— Вчора одна з дівчат вчила інших плесті вінки, тож вони і були зсунуті.
— Зрозумів тепер.
— А тепер все ж таки, пішли покажу тобі територію, — він став біля мене і почав показувати на різні частини території. — У тій частині в нас велике поле з різними овочами та злаками. У тій частині де зараз ти бачиш групу хлопців, там колодязь. А у лісі поряд є невелике озеро на яке нам іноді дозволяють ходити на риболовлю.
— А у тій частині що? — Я показав на пустий степ який було видно. Це місце, як видно, було на якомусь невеликому пагорбі.
— Там просто степ. По розповідям старших, там колись були братські могили козаків, але це достеменно нікому невідомо. І там можна ходити, якщо що. Якщо знайдеш кістки, кричи що є сили, — він засміявся.
— А якщо я заклякну?
— Ну… Тобі прийдеться тоді швидко рухати своє тіло щоб побігти геть, а то не дай Лорі, тебе ще до Іролу утягнуть.
Я засміявся наче нічого не сталося. Житомир теж підхватив мій сміх.
Через деякий час ми все ж таки заспокоїлися.
Житомир продовжив розповідати про все що було навколо. Закінчив він вже коли сонце заходило за горизонт.
— Тож якось так. Я показав тобі все що могло бути потрібним.
— Дякую.
— Нема за що! — Він усміхнувся і обійняв мене, я обійняв його у відповідь.
Через деякий час я залишився у кімнаті зі своїми сожителями. Вони всі лягали спати розмовляючи про щось. Я не хотів їх слухати. Але деякі фрази мені все ж таки не вдавалося пропустити повз.
Взявши до рук свою постіль, я застелив ліжко і перевдягнувшись у щось більш для сну, ліг під ковдру.
Хлопці теж всі полягали і один з них навіть почав хропіти, я усміхнувся: “Прямо як батько. Як... батько…”, я перестав усміхатися та заплющив очі. Я так швидко забув за сім’ю. Як я міг посміти… Я зітхнув та знову спробував відволіктися. Уявляючи якісь пейзажі під небом. Я заснув.
Снилося мені щось… Дивне. Якась дівчина у рубашці з льону. Вона дивилася прямо на мене і підійшовши до мене, вона поцілувала моє чоло. Я закрив очі і наче провалився у пустоту піді мною. Різко прокинувшись від цього я подивився навколо. Вже був ранок, хлопці ще спали. Гаразд. Я підвівся і застелив ліжко, а потім зібрав деякі речі і пішов вмитися.
Через декілька хвилин, коли я повертався від бочок з водою, я почув знайомий голос, голос Житомира, він вже був одягнений у повсякденний одяг і допомагав жінці переносити ящики з овочами.