Оля
Я ніколи не уявляла нашу зустріч. Ми фізично не могли випадково перетнутися чи зіткнутися в одному з магазинів торгового центру. Навіть з огляду на те, що останній місяць я провела у своєму рідному місті, це здавалося неможливим.
Але Новий рік закінчився зламаним носом та зустріччю з колишнім. Він виявився тим самим «найкращим хірургом-пластиком», якого видзвонили за пів години після бою курантів.
Поки Ізмайлов, весь такий гарний і зосереджений бере в руки мій лист надходження, я раптом згадую, як моя подруга одного разу сказала:
«Мрію вийти з дорогого автомобіля та побачити колишнього з віником у руках. Я пройду повз, поглянувши на нього, як на пилюку під ногами, а він… він із тугою подивиться мені вслід».
Ні про яку тугу в погляді Ізмайлова не йдеться. Хоча я брешу. Десь у глибині його погляду вона все ж таки присутня. Та і як не тужити за новорічною урочистістю, від якої його безцеремонно відірвали, щоб оглянути та зашити ніс колишньої?
Прямо зараз мені, немов маленькій дівчинці, хочеться зістрибнути з канапки й, запевнивши лікаря, що все гаразд, пурхнути з кабінету. Ну чи провалитися крізь землю.
Найстрашніше, що все те, що мені колись описувала подруга, могло стати реальністю. Я маю дорогий автомобіль, а Макар цілком міг бути на місці двірника. Шість років тому, коли ми з ним бачилися востаннє, у нього за душею не було ні гроша.
Й ось ми в одному кабінеті. Я не можу подивитися на нього, як на пилюку під ногами, тому що від його рук тепер залежить моя краса. Разом із переломом у мене розсічені тканини, які він має зашити так, щоб не залишилося і сліду. Доводиться дивитися з повагою та надією. Й із заздрістю, звісно, адже Ізмайлов виглядає бездоганно.
Для пластичного хірурга зовнішній вигляд — основа успіху. Ніхто не довірить свою красу людині, яка виглядає як фото «до».
— Привіт, Олю.
Звісно він впізнав. Не за зовнішністю, зрозуміло, за прізвищем у листі надходження. Виглядаю я зараз, жодних сумнівів, не дуже. У дзеркало подивитися часу не було: біль, шок, дзвінок у швидку та термінова госпіталізація, знімки. Я навіть чекаючи на лікаря в кабінеті не подумала про дзеркало. Що там дивитися, якщо мій ніс мелькає перед очима.
— Привіт, Макаре.
Ми шість років не бачилися, а він майже не змінився. Подорослішав, став ширшим у плечах і змужнів. Не постарів ні на день, виглядає, ніби зійшов з обкладинки журналу. Можливо, звісно, пластика, але ж я бачу, що ні. Риси обличчя залишилися колишніми: той самий прямий ніс із гострим кінчиком, ті ж глибоко посаджені очі, густі брови, окреслені вилиці та чіпкий погляд. Він і колись був гарний настільки, що дівчата за ним табунами бігали. А я потопала в марнославстві, бачите, мовляв, обрав мене, а не вас.
— Я поставлю кілька запитань, намагайся чесно відповісти, — переходить на суворий професійний тон.
— Добре.
— Запаморочення, нудота, дезорієнтація, сплутаність свідомості?
— Нудота трохи, але це швидше від випитого шампанського.
— Ускладнення носового дихання, втрата нюху?
Я одразу тягну носом.
— Є.
— Знімки вже зробили, протягом п’ятнадцяти хвилин вони будуть готові. За рентгеном у тебе перелом носа, КТ робили, щоб переконатися, що з кістками черепа все гаразд.
— Так довго? — розгублено питаю.
Востаннє мені робили знімки рік тому, але тоді я чекала на результати якісь хвилини, а зараз минуло вже понад пів години.
— Новий рік, — знизує плечима Макар. — Навіть ти ось ніс примудрилася зламати, а не виглядаєш шукачкою пригод.
— Це випадковість! — спалахую. — Я на салюти виходила подивитись і…
Замовкаю. Навіщо я взагалі розповідаю? Яка різниця, як я отримала перелом? Його справа — заштопати мій ніс і чоло так, щоб я не дивилася на себе з огидою. Дружина брата Стаса запевнила, що знає найкращого хірурга й спробує вмовити його приїхати. Звісно, я не відмовилася. Адже це моє обличчя.
— Не розкажеш? Ми маємо п’ятнадцять хвилин до знімків. Можемо заповнити паузу розмовою.
— З чого б таке бажання зі мною поговорити?
— Співчуття? — він знизує плечима. — Я звик, що пацієнти люблять розмовляти, розповідати щось зі свого життя, наприклад.
— Я не люблю.
— Можеш мовчати.
— Що буде, якщо кістки черепа не зламані?
Ізмайлов ледь помітно усміхається. Я обіцяла мовчати, але протрималася не більше за хвилину. Я збрехала. Я саме з тих пацієнтів, які люблять розмовляти, але здебільшого ставити питання про те, яким буде лікування, що очікувати від хвороби тощо.
— Операція. Викличу анестезіолога, зробимо наркоз. Кілька днів будеш під наглядом і підеш додому. Доведеться ще походити, щоб вправити ніс, але це вже не до мене. До того лікаря, який діагностував тобі перелом та відправив на КТ.
— Добре. А шрами… вони будуть помітні?
— Я не бог, Олю. Звісно ти помітиш, що шили, але в око це не впадатиме. Через деякий час зможеш позбутися слідів. Косметологія в цьому плані зробила крок далеко вперед.