Я ходила з цією думкою кілька днів. Покинути доньку, от, що було найважчим. Та ні. Найважчим безперечно виявиться розповісти про це батькам. Не сумніваюся, що вони сприймуть цю ситуацію в штики. Пам’ятала і я свою першу і поки що останню поїздку на заробітки. Вона була м’яко кажучи не дуже вдалою. Зарікаючись ніколи більше нікуди не їхати, я тим паче збираюся порушити свою обіцянку.
Я не могла повірити своїм вухам. Невже мені не почулося? Поглянувши на матір, зрозуміла з її реакції, що правильно вчулося. Жінка сиділа з роззявленим ротом і важко ковтала повітря.
Схоже, батько вже прийняв остаточне рішення і його вже ніякі аргументи не переконували.
Я подякувала татові за підтримку і кинувши погляд на розгнівану матір, адже все пішло всупереч її бажанню, поспішила дзвонити Ані.
Звичайно, є велика ймовірність того, що ця афера не пройде і я марно витрачу останні свої заощадження на цю поїздку, але все ж таки вирішила ризикнути.
Тож наступного дня я вже сиділа в автобусі, що віз мене до столиці і згадувала як намагалася не розплакатися, прощаючись з дочкою:
Здається я потрапила у пастку власної брехні. Чим старшою ставала Софійка, тим важче було її дурити, вигадуючи усякі небилиці про її горе – батька.
Мати з докором, дивилася на мене. Мол, бачиш до чого доходять твої брехні. Та мені були байдужі її осудливі погляди. Я хотіла вірити, що цього разу доля буде сприятливішою. Звісно, рано чи пізно донці доведеться розповісти правду про її батька, але нехай цей момент розчарування і розбитого сердечка настане якомога пізніше.
Софійка не плакала, за що я була їй дуже вдячна. Коштувало їй проронити хоча б одну сльозинку, як мене вже було би не зупинити. Це наша перша довга розлука, тож мені кожне слово вдавалось неймовірно важко.
Ми узяли за звичку перед сном розповідати одна одній вигадані історії, що придумували на місці. Звісно, історії доньки часто просто повторяли мої, але я вдавала велике здивування, наче чула їх вперше.
Зараз, їдучи в автобусі, я дозволила собі трішки поплакати. Зовсім не такої долі я прагнула. Але вочевидь вона у кожного своя. Не знала я , що знову повернуся до столиці. Це місце у мене асоціювалось з не дуже приємними спогадами. Я пригадала тітку Нюру, єдиний приємний виняток. Цікаво, як вона там поживає. Якщо у мене все складеться і мене візьмуть на роботу, обов’язково слід буде знайти час, щоб з нею зустрітись. Хоча не впевнена чи я хочу знати хоча б щось про її сусідів. Мені дійсно було байдуже. Після всього, що вони вчинили , я прагнула лиш одного зітерти будь які спогади про них із своєї пам’яті. Радувало одне, що житиму я у зовсім іншому районні і наша зустріч настільки малоймовірна, наскільки малоймовірно те, що я колись стану багатою і знаменитою. Тобто фактично рівна нулю.
Головне місто нас зустріло як завжди нескінченними заторами і метушнею. Очевидно зараз була година пік, адже всі поверталися з роботи. Хто заїжджав у столицю, хто її покидав. Але мені після сільської тиші все здавалося занадто галасливим, що аж позакладало вуха. Київ змінювався кожного дня. Тому й не дивно, що потрапивши сюди через стільки років, взагалі нічого не впізнала. Може це й на краще. Нове обличчя міста – нові надії.
Добралися до вокзалу. Здавалось, пройшла ціла вічність. Я вилізла з автобуса і кілька хвилин розминала ноги, що від довгого сидіння в незручній позі, затекли. Роздивившись навколо, зрозуміла, що Аніна порада одразу ж брати таксі і їхати за адресою, яку дівчина написала мені на шматку папірця, дуже слушна.