РОЗДІЛ 33
А далі стосунки складалися ввічливо-холодні. З першого дня, з першої хвилини мені дали зрозуміти, що взяли мене у прийми.
Наступного дня після мого приїзду, ми з Сашком все ж таки поїхали до магазину по речі для немовляти. Купили навіть ліжечко і коляску. Частину грошей дав він, частину довелось заплатити із дитячих грошей. Вибирали практично все найдешевше, але це для мене не мало особливого значення. Хотілось вірити у те, що одного дня я зможу дати своїй донечці все найкраще, та цей день не сьогодні. Було бажання скупити весь магазин, який здавалося не мав кінця і краю. Скільки чудових іграшок? А сукенки? Такого вибору я ще в житі не бачила.
Робота, це єдине, що по справжньому любив Сашко. На моє запитання чим конкретно він займається, хлопець відмахувався. Мовляв, я ніколи не зрозумію світ комп’ютерних технологій і нічого туди пхати свого носа. Тож й не дивно, що прогулянки місцевим парком з немовлям стало моєю чи не єдиною втіхою. Звісно, втіхою для мене була і моя Софійка. Дівчинка росла швидко, зміни відбувались чи не щосекунди. Вона була моєю до кінчика нігтя. Блакитні оченята, світла шкіра, білосніжне волоссячко. Звичайно, кажуть, що у всіх немовлят сині очі, і що всі вони схожі на ангелів, але тут і не озброєним оком було помітно схожість. Мені доводилось любити її і за батька, і за бабусю. Чим я і займалась, часто слухаючи від свекрухи слова критики.
Схоже, це трішки її вгамувало. Жінка гордовито піднесла підборіддя і «виплила» з кімнати.
Таким був наш перший конфлікт, але попереду чекала ще не одна «приємна» розмова на тему виховання моєї доньки чи поводження у цьому домі.
Кімнатка наша була доволі тісна. Особливо після того, як ми поставили у ній ліжечко, там важко було й повернутися. Я ж фактично з кімнати не виходила, намагаючись зайвий раз не попадати на очі Раїсі Петрівні. Уявляла як вони жили тут удвох з Сашком, коли ще той був малим. Це було не важко, адже з того часу тут практично нічого не змінилося. Старенький диван, який доводилось чимось застилати, інакше пружини боляче втискалися б у тіло, невеличка шафа і все це на фоні квіткових шпалер поклеєних ще у дев’яності. Мабуть, важко хлопцеві було у цих чотирьох стінах. Я ж і за місяць звикнути не змогла.
Дівчата дзвонили кожного дня з проханнями повернутися. Вони страшенно сумували за Софійкою і шкодували, що не мають змоги поглянути як та росте.
Чоловік був закритою книгою для мене. Я з самого першого дня намагалася налагодити стосунки. Повертала його до дитячих спогадів, щоб викликати у нього тодішні почуття, весь час підносила до нього дочку для створення між ними контакту, тай була привітнішою, ніж зазвичай. Нажаль, дії мої виявились малоефективними.