До нашого з Костею весілля усі готувалися ретельно. Я купила красиву сукню салатового кольору у мсті, в якому шиють одяг, домовилася із Марійкою, що вона зробить мені зачіску. Моя невістка уміє робити дуже гарні зачіски і любить доглядати за дітьми.
Ми разом із моїми братами, невісткою Тамарою, сестрами Кості ( їх у нього аж шестеро), мамою, татом, його мамою, Варварою Миколаївною, готували будинок до весілля: прикрашали його польовими квітами, оздобили стіни й підлогу зеленою тканиною. Також оздоблювали двір: будували доріжку для нас.
Родичі готували їжу й напої за день до весілля.
Увечері я покупалася у воді з додаванням спеціальних трав: шоклиці, вона пахне дуже гарно, знімає хвилювання нареченої перед весіллям, кульш рослина, у якої завжди червоне листя, вона не має запаху. Вважається, що якщо наречена укине цю рослину у весільну купель, то її життя в шлюбі буде щасливим і спокійним, мострема, сприяє тому, що у шлюбі будуть діти та тойя, рослина, яка надає нареченій сил.
Після того, як покупалася, я лягла спати і швидко заснула.
Зранку я прокинулася і побачила біля ліжка Марійку.
- Прокидайся, наречена, пора збиратися на весілля.
Марія радісно посміхається.
Я сіла, потім встала з ліжка, почала його застеляти.
- Лілю, облиш, я сама. Краще сідай на стілець перед дзеркалом, я почну робити тобі зачіску.
Марійка зробила традиційну весільну зачіску, вплела у волосся по три стрічки в кожну косу: червоні, символізують палке кохання, зелені символізують життя, а сині символізують щастя.
Коли я одяглася, то мене до будинку нареченого повели Марія, мама і Тамара. Згідно звиаю, наречену до будинку нареченого повинні вести три найближчі родички, не обов'язково кровні. Якщо у нареченої немає родичів, то її ведуть три жінки з найближчого оточення, подружки. Усі жінки, які ведуть наречену до будинку нареченого, мають бути замжніми і не вдовами.
Якщо найближчі родички нареченої незаміжні або вдови, то її можуть повести й подружки або біль дальні родички. Ці жінки не мають бути родичками нареченого, навіть дальніми.
Якщо родичка нареченого була вдовою, але знову вийшла заміж, то вона має право вести наречену, але якщо вона прожила з теперішнім чоловіком п'ять і більше років.
До речі, виходити заміж повторно чи одружуватися можна не раніше, ніж через три роки після смерті чоловіка чи дружини.
Коли ми прийшли до будинку, то нас зустрів Костя разом із татом і Степаном. Наречений одягнув мені на голову вінок, узяв за руку і повів до будинку, всі пішли за нами.
Коли ми зайшли у будинок, то побачили, що що гості стоять півколом, нам залишили місце, для проходу всередину. Ми пройшли, на нас чекав реєстратор шлюбів.