Час плинув швидко, вже майже забулись пригоди з Атілою, ну майже, чувак продовжував іноді чудити, але вже не так глобально а іноді навіть з нашою «допомогою».
Одного разу Євген назначив нашого румуна «вусатою нянькою» - задача була проста по фермерських мірках - поміряти температуру телятам.
Вимірюється вона таким-собі не хитрим способом - через "ракетне сопло"... Ну якщо логічно подумати, а як ще? В повітрі запахло «кул сторі»…
-Атіла, закінчуй мити бідони, є робота - звернувся Жека до мого напарника, підморгуючи мені одним оком.
Ми якраз закінчили ранкову дойку і приводили до ладу наше робоче місце.
-Ок - сказав Атіла, - вже біжу, а що треба робити?
-Там на пів години роботи, температуру телятам поміряй і запиши - сказав Євген презентуючи йому електронний термометр.
Атіла крутив в руках градусник, немов то був таємний винахід Ніколи Тесла, котрий міг знищити планету, але при цьому, чомусь просто лежав в кишені Жекиного комбінезона.
Вічуваючи, що десь є підвох, але не розуміючи де саме, «Стівен Циган» поглянув на прораба, на мене, на термометр, а потім запитав:
-Жєня, а як же їм міряти ту температуру, вони ж тікатимуть?
-Тим, що тікатимуть затисни голови біля годівниць з кормом і встроми градусника у дупу- відповів Євген і посміхнувся.
-Ок, -сказав Атіла, показуючи всім своїм видом, що зрозумів в чому прикол, сів на свого мопеда і поїхав, до сусідньої стайні, яка була через двадцять метрів. Він всюди їздив на своєму драндулеті, навіть до поштової скриньки, за газетами, яка стояла в дворі нашого будинку.
Ми з Євгеном возили тирсу, яка слугувала коровам за постіль. Та довбана тирса летіла в очі, засипалась в кожну шпарину під одяг та у взуття і дико мене тим бісила. Через декілька хвилин пішов дощ - противний дрібний дощ, який буває тільки в Данії. В той момент, я вже був почав заздрити своєму напарникові, який сидів в теплому приміщенні, тимчасово виконуючи обов`язки «ветеринара-протоктолога».
Проїжджаючи повз стайню з наступною партією тирси, ми побачили як двері відчинилися і з них, на висоті двох метрів, з`явилась здоровенна макітра з рудою бородою, а потім і повністю бос, який показував нам "Тссс, тихо і махав руками, кличучи до себе".
Ми переглянулися, а вже через секунду, тамуючи сміх і тривогу одночасно, підійшли до начальника.
-Гайс, а навіщо Атіла душить маленьких корів?
-Як душить? - запитав Жека цілком серйозно .
-Руками! Я сам щойно бачив. Він їх ловить і душить - сказав Якоб і подивився на нас розгубленими очима.
Бос був деморалізований. Він стояв з мобілою в руках і не знав кому телефонувати: лікарю, ветеринару чи в поліцію...
Відкривши двері в стейбл ми потрапили прямо на фінал турніру по реслінгу. На ринзі, у всій своїй гнівній румунській красі, "Трансільванський гробовщик" Стівен Циган, клав на лопатки шістдесяти кілограмового бичка, потім він зробив борцівський міст і перейшов на "удушаючий" а далі фаталіті - градусник під пахву.
-Хай гайс, я майже закінчив, ще троє лишилось. Допоможете? - сказав румунський Геракл, тримаючи молодого бичка в партері.
Театральна пауза затягнулась. Я відчував, як оте "ржунімагу" піднімається з низу живота догори і от-от приступ неконтрольованого сміху, мене просто розірве. Євген довго підбирав потрібні англійські слова, а потім сказав:
- Ендрю тобі допоможе - і вибіг надвір.
Коли ми пояснили Якобу, що чувак не душив корів, а просто так міряв температуру, бос запитав:
-А чому ви не сказали, як правильно потрібно: насипати корм, в кормушки, коли вони почнуть їсти закрити їх і вставити термометр у відповідний отвір....
-У них так не прийнято, національна культура не дозволяє - сказав Жека і серйозно подивився на боса.
-Аааа.. - сказав Якоб - я щось таке читав. Це мабуть, тому, що Чеуческу...
Що означали слова фермера ніхто не в'їхав, мабуть навіть він сам, але всі троє закривали гривами.
В майбутньому таку "відповідальну місію" румунові більше не довіряли.
«Де два українці там три гетьмани»
Народна мудрість
Початок посівних - це справжній стрес для всіх - "вокерам" перепадав шмат брудної роботи в полі, трактористи ж приростали п’ятими точками до сидінь своїх «залізних коней» на цілий місяць.
Через тиждень такого графіка майже без сну, ми пішли шляхом Ореста і почали вимагати, покращень, щоправда не в фінансовому плані. Ми хотіли нормальний графік роботи, навіть обіцяні золоті гори, які бос нам змальовував не допомогли, ми все рівно погрожували страйком. В результаті Якоб здався і взяв "напрокат" у когось з фермерів, ще двох робітників українців: Романа та Ірину.
Він колишній вчитель інформатики, якого захарило сидіти в школі за три тисячі гривень на місяць і проводити уроки інформатики без комп'ютерів, так як те що було на балансі сільського навчального закладу, поступалось своїми можливостями навіть приставці Денді.
Ірина ж, гарна з виду дівка років двадцяти п’яти , корінна жителька, забитого смт з Кіровоградської області, яка після року в Данії, готова була на все, мабуть навіть на інтим, аби тільки не повертатись додому. Обоє з досвідом роботи в Данії і в обох закінчувались контракти, а додому ніхто не хотів…