Дмитро неквапливо та з гарним настроєм ішов парком. Попереду на лавці сиділа й чекала на нього Світлана з Володею. Дмитро підійшов, поцілував дружину і взяв на руки сина.
– Привіт, любий, – привіталася Світлана. – Як день пройшов? Як твій контракт із китайцями? – вона вже знала про його нову коханку, але продовжувала грати роль порядної дружини.
Дмитро почав вихвалятися, що нарешті сьогодні йому вдалося стати ексклюзивним дистриб’ютором по столиці і регіону. Ця новина неабияк розчулила Світлану. Вона знала, що це додаткові надходження в сімейний бюджет і вже потайки почала планувати на що буде витрачати гроші.
– А в тебе як день пройшов? – поцікавився Дмитро.
– Чудово, подруга скинула посилання на один тренінг. Чесно кажучи, навіть не пам’ятаю імені лектора, він чи то психолог, чи філософ, словом, якийсь гуру з Києва. Мене ця лекція захопила, хочеш, коротенько тобі розповім?
– Цікаво, тільки сильно не заглиблюйся.
– Гаразд, я лише головні тези.
– Він спочатку почав розповідати про те, як він дійшов до своєї ідеї. Якось у нього ніби перевелися друзі. Ні, звичайно якісь друзі лишилися, але скоріше, то були приятелі. Потім те саме почало відбуватися і з роботою. Усе змінював їх постійно, і здавалося, що йому просто не таланить. Але коли те саме почало відбуватися і в особистому житті, він почав замислюватися. Ні, звісно він гадав, що йому просто не трапляється гарна дівчина і все таке, але одного дня він збагнув, що хороша дівчина, друг, чи робота – це всього лише міф.
Дмитро зі Світланою прогулювалися парком навколо озера. Зазвичай під час таких прогулянок Дмитро вдавав, ніби її слухає, а сам тим часом обдумував якісь свої справи, але ця історія його зацікавила.
– І що далі? – поцікавився Дмитро.
– Так-от, зробивши вступ, він почав запитувати. Перше питання в нього було таке – чи підводив когось колись кращий товариш чи подруга? Майже всі підняли руки. Чи хтось колись стикався зі зрадою близької людини? Також підняли руки майже всі. І ще одне запитання – а хто з присутніх так вчиняв з іншими? Також попіднімали руки майже всі. «Ви, напевно, гадаєте, що це погано, а якщо я скажу, що це нормально і закономірно. А ще – що це звичайнісінький перехід на іншу сторону спілкування?». Залою пробігло здивування. «Ми досі продовжуємо жити в біполярному світі і ділити людей на хороших і поганих. Ні, звісно, можливо, десь такі люди і є, але точно не на нашій планеті. Насправді увесь секрет полягає в тому, що ми одночасно є (хорошими) або позитивними, (поганими) або негативними і нейтральними. Причому абсолютно всі. Також ми постійно переходимо з однієї на іншу сторону залежно від обставин. З кимось нам вигідно спілкуватися на позитивній стороні, наприклад, з керівництвом чи друзями, а з кимось, навпаки, більш стримано, або і суворо приміром з підлеглими. Коли повністю усвідомлюєш і сприймаєш цю модель, починаєш на відносини дивитися абсолютно інакше. Якщо раніше перше враження при знайомстві з людиною було хороша вона чи погана, то тепер – на якій стороні ми будемо спілкуватися (позитивній, негативній чи нейтральній). Звісно, у кожної людини домінує якась певна її частина. Для цього насамперед потрібно дізнатися, яка енергія в неї є домінуюча. Це зробити нескладно, достатньо просто розпитати. У принципі, щоб дізнатися майже все про людину, потрібно знати три речі – який максимально добрий вчинок був у її житті, на який максимально ганебний вчинок вона здатна, ну і що може вивести її зі стану рівноваги. Цього достатньо, щоб сказати про людину майже все. Сильна негативна енергія буде рухати її по соціальних і кар’єрних сходинках, і, якщо ваш підлеглий має потужнішу негативну енергію, ви довго на своєму місці не утримаєтеся. Звісно, негатив сьогодні вдало маскується майже дружнім ставленням і корпоративною етикою, але це лише до певного часу. Таким чином головна ідея полягає в тому, щоб поглянути на наш світ не через призму добра і зла окремо одне від одного, а позитиву, негативу і нейтральності одночасно присутніх у всіх і кожного. З огляду на цю модель питання в стосунках буде звучати приблизно так – коли ми перейдемо на негативну сторону спілкування, ми впораємося з цим випробуванням і чи ми зможемо повернутися на позитивну чи нейтральну сторону відносин?».
Дмитро зацікавився:
– Знаєш, а щось у цьому є. Принаймні по бізнесу це всюди. Інколи з підрядниками так сваримось і вже майже розірвали відносини, а потім якась незначна подія – і ми знову гарні партнери. Точно, щось у цьому є. Скинеш мені цього, як ти його там назвала, послухаю.
Вони ще з годину гуляли парком навколо місцевого озера, дихаючи свіжим повітрям і милуючись краєвидами, а потім повернулися до себе в квартиру, яка була майже поруч із парком.
Дев’ята правда про негативність: це рівноправна частина людської природи.