Цим твором автор намагався привернути увагу до такого поняття, як нейтральність, незаслужено відкинутого на другий план поряд із позитивом і негативом.
Звісно, ще сто років тому про нейтральність ніхто не згадував, оскільки вирували світові війни і країни щосили хлинули у вирву світового капіталізму.
Саме тепер, коли на планеті Земля живе близько восьми мільярдів людей, ресурси планети вичерпуються швидше, ніж встигають відновлюватися, а зброя масового ураження досягла небаченого рівня, і наступні сто років будуть вирішальними, може, саме в нейтральності і є порятунок.
Нейтральність у своїй суті – це про збереження, а кому потрібен 125 iPhone, по якому нікому буде дзвонити.
Звісно, негатив і позитив нікуди не зникнуть, вони поряд із нейтральністю, як ті три слони, на яких тримається світ. Але схоже, їх заново прийдеться перевідкрити в симбіозі трьох стихій одночасно.
Головне питання майбутнього – «Що робити з накопленим негативом?».
Автор також розвінчує уявлення про те, що десь окремо існує позитив, а окремо – негатив. Це стосується людей чи країн, чи будь-чого. Виявляється, все одночасно перебуває в трьох енергіях: позитивній, негативній і нейтральній. З однією лише поправкою, що людина може обирати для себе одну більш домінуючу за інші, але це не відкидає наявність двох інших.
Це – наш світ, і він такий – тривимірний, світ трьох енергій. Задача з трьома невідомими.