Сила, агресія, домінування, знищення, експансія – скільки ще є слів, щоб описати цю сторону людської сутності.
Усі силові блоки, великий бізнес, політика і фінанси – у цих сферах ця енергія головна. Негативна енергія – це завжди про дію, про рух, про страждання та привласнення чужого або ненаситну жагу до збагачення – і завжди про війну.
О, війна – це просто сплеск накопленої негативної енергії. І завжди воюють негатив проти негативу. Найбільша трагедія війни – це коли приходиться воювати людям позитивним і нейтральним, або й взагалі мирним жителям, абсолютно до неї непричетним.
Людство ще досі не навчилося поводитися з проявами негативної енергії. Здавалось б, за тисячі років еволюції і постійних воєн можна було щось вигадати.
У Вінсента промайнула думка: «А може, ліпше замість війни – міжнародні військові Олімпійські ігри? А що? Обрати місце на планеті і раз на 10 років влаштовувати їх для всіх охочих. Причому винятково для агресивних, із негативною домінантою осіб і країн.
Цікаво, чи погодяться усі ці виробники зброї, банкіри, політики та інші зацікавлені? Напевно, що ні.
А люди? А, ніби вони щось вирішують… Але ж демократія і всі ці балачки про права людини. Невже це все пусті слова і поняття? Принаймні тоді точно можна буде називати себе людина розумна, а поки така назва – це лише великий бонус. Спочатку потрібно стати людьми, і саме війни цьому найбільше заважають.
Вінсент пригадав, що такий масовий спорт, як-от футбол, просто створений, щоб випустити пар. Це, напевно, найліпше, що придумало людство для цього за останні 100 років.
А ще з’явилося багато екстремальних видів спорту.
Вінсент пригадав відчуття після свого першого стрибка з парашута. Спочатку трусяться ноги і все тіло, а потім хочеться розцілувати увесь світ.
Так і з війною, багато людей і країн після війни змінюються докорінно і навіть залишаються найліпшими приятелями з часом.
Значить, якщо захотіти, то можна.