Про допомогу, яка поспішає, та всіх інших, які нікуди вже не поспішають
Вони поспішали.
Дуже поспішали.
Долали перешкоди, створювали мости з підручних засобів, двічі закопали підозрілі ями і один раз мало не потонули, не одразу зрозумівши, що лопухоподібні рослини — водні. А рослини були шикарні, яскраво-зелені, із червоними прожилками. Воду вони ховали повністю. А глибина там була велика, і вода дуже холодна. Отже, всі потім дуже раділи, що в групі є вогневик, здатний висушити одяг і зігріти. Правда, принагідно він їх підкоптив, але вони й до цього були не дуже чисті, тож вирішили не зважати на такі дрібниці. Вони ж поспішали.
І коли, нарешті, буквально вивалилися з-за дерев, щоб негайно допомагати, найменше вони очікували побачити картинку мирного табору, де всі спокійно займаються своїми справами, а Тойен, що потребує порятунку, взагалі сидить на камені і їсть. Кашу. Руками. З шматка кори, що лежить на колінах.
Причому, виглядав Тойен чистенько, добродушно і явно ні про що не переживав.
— Можна я його придушу? — першим зреагував на цю мирну картинку слідопит.
Мірк знизав плечима і глянув на свої долоні. Придушити умиротвореного Тойєна йому теж хотілося.
— А давайте на нього дерево впустимо, — запропонувала одна із учениць слідопита і друга її гаряче підтримала.
— А-а-а-а! Напад! — закричали тоненьким дівчачим голоском за спинами новоприбулих і мирний табір заворушився.
Причому дивно так заворушився.
Жінки, та й деякі чоловіки похапали найближчих дітей і почали розбігатися на всі боки. Тойєн, подивився вправо і продовжив пофігістично їсти кашу. Кілька мужиків підбігли до того місця, на яке він ніби дивився, і ледь не зіткнулися там лобами. А ось у бік дівчини, що кричала, чомусь не побіг ніхто.
— Напад! — Наполягала вона.
Майстер Вірка почухав потилицю, озирнувся, а потім задер голову, виглядаючи щось у коронах дерев.
— Напад, — тихіше і не так впевнено продовжила дівчинка.
Чоловіки, які щось розглядали на землі, випросталися і досить дружно знизали плечима. А потім пішли до Тойєна, старанно обійшовши якесь особливе місце на півдорозі.
Дівчинка кричати про напад чомусь більше не стала.
А Тойєн, чи доївши кашу, чи вирішивши, що доїсти все одно не дадуть, відклав кору і помахав рукою новоприбулим.
Мовляв, ідіть сюди, не маячте серед дерев, вас там все одно видно, надто близько підійшли.
— А знаєте що, давайте придушимо, — вирішив Мірк, але пішов на заклик.
За тим, як Мірк вивчає спочатку пастку на демонів, а потім артефакт, що стримує цих демонів, втікачі з материка, спостерігали так, ніби нічого цікавішого в житті не бачили. І Мірк відчував себе клоуном з бродячого цирку.
— Дивно, — сказав він нарешті.
Глядачі насторожено завмерли.
— Якщо я щось розумію в демонах, то так не може бути, — додав Мірк щось загадкове.
Глядачі почали перелякано переглядатись.
— Що не може? — спитав Тойєн.
— Те, що вони ще не прорвалися. Вплив відбувається хвилеподібно, а артефакт майже дохлий. І частота хвиль дуже швидко зростає. З такою швидкістю, що прорватися мали ще вранці. Якщо, звичайно, тут в окрузі немає безлічі ям і щілин пов'язаних з джерелом. Тоді напруга розділилася б і прорвалися б вони, швидше за все, в іншому місці.
— Вікна, — буркнув Тойєн. — Вельда одне таке знайшла. Але там теж поки що ніхто не проривається. Якщо я щось розумію, спочатку повинні відбуватися прориви на краю того кола, на яке так чи інакше поширюється вплив артефакту. А коло велике і я не уявляю скільки вони мали наловити демонів, щоб десь зібралася маса достатня для прориву.
— Неуч, — похмуро сказав слідопит і плюнув під ноги.
Мірк кивнув головою. Потім глянув на Тойєна, потім навіщось на його недоїдену кашу.
— Я чогось не знаю? — спитав Тойєн.
— Знаєш, але не враховуєш. Тому що зазвичай демонів приводять у світ практично миттєво і зачиняють за ними двері, щоби інші не полізли. А тепер уяви, що двері хоч і хиткі, але замкнені. А демонів женуть саме через них. І вільні демони це чують, чи знають, чи ще щось. І…
— І їх збирається все більше, — зрозумів Тойєн.
— Так. І на нас вискочила якась літаюча пакість недалеко звідси.
— Значить, по краях вони вже прорвалися і островом бродить натовп потойбічних істот, про яких в місті не знають.
— Можливо, — не дуже впевнено сказав Мірк. — Я ж говорю, відбувається щось дивне. Якщо вони вже лізуть десь в іншому місці. Чому маса тих, хто намагається пробитися тут, зростає? Не могли ж ті ями, які закопали ми, бути єдиними. Цей острів суцільні ями, вимоїни, щілини, яри.
— Може, хтось ще їх закопує? — припустив Дівал, котрий слухав розмову.
— Цікава ідея, але хто? — спитав Мірк. — Не острів, а прохідний двір якийсь. Причому блукають ці невідомі борці з демонами поряд із вашим табором. Уявлення не маю чому. Тому що з огляду на те, чого вони досягли, або вони блукають з метою закрити демонам усі запасні проходи, або настільки невдачливі, що постійно на них натикаються. І якщо друге просто дурість, то перше…
— Або допомагають, або шкодять, залишаючи один-єдиний прохід, щоб нас напевно зжерли, — зрозумів Дівал.
— Можуть нам шкодити. Ми тут одну компанію вже знайшли, — зізнався Тойєн. — Так, що робитимемо… Для початку, Мірк, візьми кого вважаєш за потрібне і йдіть до Вельди, закрийте і той прохід. І заберіть її разом із хлопчиськом сюди. Далі, поставимо кілька кругових щитів, що мерехтять-відновлюються. І нехай усі, хто нічого демонам зробити не може, сидять за ними.
— Може, краще нехай збираються і йдуть до міста? — спитав Мірк. — Майстер Вірка доведе.
— Мало кого вони по дорозі зустрінуть? Щити виглядають надійнішими. Потім підемо всі разом. Демонів, звісно, багато, але вони слабкі. Так що щити, пастка, заготовляємо плетіння та враховуємо, що до нас можуть підкрадатися недоброзичливці.