Скільки б Марина не рахувала та перераховувала свої нечисельні доходи від продажу зайвих сумочок, вже непотрібних об’єктивів та ягід з її саду, все одно на якийсь грандіозний подарунок до дня народження Антона вона не дотягувала. Та й про що б вона не подумала ̶ елітний годинник чи інші подібні речі ̶ уявляла, як він лиш подякує з ввічливості, а потім закине десь під задню стінку шафи. Почуття провини за те, скільки сама вона прийняла від нього всього і не лише на свята, давно не давало їй спокою.
"Інвесторка без гривні в гаманці", ̶ сердилася на себе Марина. Та нікому не звіряла таємницю своєї фінансової нерозважливості.
Вирішення проблеми з подарунком не приходило само собою, аж поки жінка не порадилася з племінницею.
̶ Стікери для бажань, ̶ одразу ж видала ідею Соня. ̶ Зараз модна тема. Дивись, у мене є чисті без клею. Ти напишеш там на них «бажання 1», «бажання 2» і т.д. А він зможе використовувати їх тоді, коли сам придумає, не обов’язково всі в один день.
̶ Я вже казала, що ти ̶ живе втілення всесвітньої мудрості? ̶ Марина раділа й дивувалася тому, як просто вирішила небога її складну проблему.
̶ Згодна чути це ще і ще, ̶ Соня зібрала для тітки стікери в саморобний конвертик. ̶ Якщо на твій День народження він дарував дев’ятнадцять подарунків, то ти можеш зробити для нього стільки ж заготовок під бажання.
Крім стікерів вони встигли підготувати ще й вечірку-сюрприз в «Чарівних чашках», які в один день, саме на День народження Антона, відкрили в двох селах. Тому й вечірок було дві. Оскільки в кав’ярнях не продавали алкоголь і не годували нічим, крім десертів, в сутності своїй це були просто два чаювання-кавування з двома іменинними тортами і купою повітряних кульок.
Окремою радістю для Антона був приїзд доньок. Про це з ними таємно домовилася Марина. А Віктор переконав Аню дозволити йому привезти їх в село на пару днів. Сама ж Аня не збиралася вітати колишнього чоловіка ні з днем народження, ні, тим паче, з одруженням.
Олег з Ольгою ̶ щасливі батьки двох нових закладів, їздили разом з іменинником з одного села в інше, засипали його вітаннями, подарували величезний кошик різних безцукрових солодощів, кави і, звичайно ж, парні чашки. Останні мали половинчасті зображення сонця на боках, і утворювали кругле світило не просто коли стояли поряд, а за умови, що в них наливають гарячу рідину. Ольга вже не носила шалик на голові ̶ в неї відросли милі дрібні кучерики світлого волосся.
Даринка трималася на відстані від Марини, але й до батька її не надто тягнуло. Нею зайнялися Катерина з Арсеном. Хлопчик хоч і був трохи молодшим за Даринку, зміг привернути й утримати її увагу. Мар’яна ж, навпаки, прагнула наговоритися з Мариною, чим викликала ревнощі Соні. Та Сашко відволікав дівчину від малоприємної для неї гості, тож все минуло без конфліктних сцен.
̶ Ти робиш мене найщасливішим чоловіком у світі, ̶ ніжно сказав Антон дружині ввечері, коли вони нарешті залишилися самі у спальні нагорі, вклавши його доньок у гостьовій кімнаті на першому поверсі. ̶ Щодня.
̶ Це тому, що я сама ̶ найщасливіша із жінок.
Серпень швидко добігав кінця, а Марина досі ніде не бачила Михайла після тієї їхньої зустрічі на пляжі. Соня більше не згадувала про нього, що сильно контрастувало з тим, як часто злітало з її уст ім’я улюбленого вчителя в травні-червні. Марина думала, чи не перевівся він в якусь іншу школу. Та про таке вона мала б уже почути. Зміна вчителя ̶ хоч невелика, але подія в селі. Про це б точно говорили. До того ж, мама Сашка працювала в школі, і він би точно переказав таку новину. Якби було, що переказувати.
Відповідь на своє нікому не озвучене питання про Михайла з’явилася сама. В понеділок останнього тижня серпня Марина із Сонею по обіді зайшли в «Чарівні чашки» навпроти школи, щоб купити щось на гостинець для бабусі Оксани. За маленьким столиком на двох, подалі від вхідних дверей сидів Михайло із гарненькою молодою панночкою, в якій Марина впізнала їхню місцеву кондитерку. Вона тепер приносила солодощі для “Чашок”. Між тими двома на столику лежала книга, не рожева, але текст у ній сиднівся стовпчиками віршів. Жінка лише перезирнулася з племінницею і до виходу з кав’ярні жодна з них нічого не сказала, крім озвучення замовлення.
Та коли вони спустилися з пагорба й були цілком певні, що з “Чашок” їх вже не чутно й не видно, обидві пирснули сміхом.
̶ Ти це бачила? ̶ Соня й так знала, що тітка бачила, та їй не вірилось навіть в те, що бачила вона сама.
̶ Немає солодших слів за “а я казала”, ̶ Марина поспішила сховатися зі своїм сміхом в авто.
̶ Чесно, я не вірила, що це може бути так швидко, ̶ Соня сіла поряд і пристебнула пасок безпеки. ̶ І взагалі я думала, він має любити тебе, як професор Снейп з Гаррі Поттера.
̶ Завжди? ̶ Марина глянула на племінницю. — А коли я помру — рятувати моїх дітей від всіх лихих створінь?
Та виглядала вже цілком серйозно.
̶ Невже так не буває в житті?
̶ Ти б хотіла, щоб він перетворився на похмурого чоловіка, який завжди ходить в чорному й не любить мити волосся? ̶ Марина знову змусила її засміятися.
̶ Ні-і-і, ̶ скривилася дівчина.
̶ Тоді давай порадіємо за нього, за них, ̶ запропонувала тітка. ̶ Вірші, кава, тістечка ̶ хіба ж не чарівне поєднання?
#503 в Сучасна проза
#2885 в Любовні романи
#1362 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 21.11.2024