Ромку я знаходжу в сльозах. Він зачинився у своїй кімнаті й не пускає ту саму няню, яка його відтягувала. Зараз вона безрезультатно намагається до нього достукатися.
— Дозвольте мені?
Вона киває й дивиться на мене в цей час недоброзичливо. Я її чудово розумію, адже взагалі-то через мою появу вона втратила робоче місце. Втім, Богдан має рацію, на її плечі ліг догляд за дитиною й насамперед вона повинна була думати про її добробут. Так, у неї були інструкції, але ж вона могла не відтягувати Рому й не травмувати його. Хіба їй складно було зателефонувати Богдану й уточнити, чи можу я доторкатися до її вихованця?
— Ромо… — кажу голосно і стукаю у двері. — Відчини мені, будь ласка.
Коли замок клацає, я видихаю, а за мить потрапляю в обійми скривдженого хлопчика.
— Привіт, — кажу м’яко. — Тепер я зможу побути з тобою.
— А ти надовго?
— На кілька годин, — усміхаюся. — Зможемо з тобою пограти в що захочеш.
— А погуляти? Зможемо?
— Не знаю. У тата потрібно запитати.
— Йдемо до тата?
— Ні, нумо попросимо йому зателефонувати.
Чергова зустріч із Богданом остаточно виб’є ґрунт з-під моїх ніг, тому я погоджуюся тільки на дзвінок. Няня невдоволено простягає мені телефон із набраним номером Богдана.
— Я вам усе сказав, Наталю. Працювати в мене ви більше не будете.
— Це я, — вимовляю в слухавку.
— Вибач. Потрібно дати тобі свій номер.
Я хочу сказати, що не треба. Мені — так точно. Але вголос кажу зовсім інше:
— Рома проситься погуляти. Я не знаю, чи можна, тому дзвоню.
— Де погуляти? — уточнює Богдан.
— Де ти хочеш погуляти? — питаю в Ромки.
— У толговому центлі. Де-небудь, де можна поглати. Мені тут наблидло.
— Він хоче в торговий центр.
Я чудово розумію дитину, якій нудно в дорослому готелі. Він хоче грати, розважатися, спілкуватися з дітьми. А його тут зачинили у величезних хоромах і завалили іграшками. Але водночас я усвідомлюю, що Богдан має право нас не відпускати. Довірити дитину колишній, яка постійно йому брехала? Даремно я взагалі подзвонила.
— Слухай, даремно я взагалі дзвоню, — кажу, коли з того боку западає тривала пауза. — Ми тут пограємо.
— Ні, усе гаразд, можете поїхати, але з охороною. І няню візьміть із собою, скажи їй, що вона поки попрацює. На випробувальному терміні під твоїм наглядом, ввечері мені відзвітуєш, чи варто її залишати.
Після цих слів у слухавці звучать гудки. Ромка стрибає й питає, чи дозволив тато поїхати, а няня дивиться на мене з невдоволенням і чекає, коли я віддам її телефон. Я ж просто… у ступорі!
Він щойно відпустив зі мною Рому й наказав мені відзвітувати ввечері про роботу няні? Мені не почулося?!
Й він же дійсно наказав, а не попросив! Віддав розпорядження, як підлеглій!
— Наталю, — гукаю няню, яка зібралася йти.
— Так?
— Богдан попросив вас поки залишитися і з’їздити з нами в торговий центр.
— Добре. Ми прямо зараз поїдемо?
— Так, можна. Ти зібраний? — запитую в Роми.
Він киває й бере мене за руку. Наталя йому, судячи з усього, не дуже подобається, тому що її він намагається демонстративно ігнорувати.
У торговому центрі ми відразу знаходимо кімнату розваг і на наступні дві години віддаємося іграм. Ігрові автомати, батути, машинки, лабіринти. Уже за пів години з мене градом тече піт, і я почуваюся втомленою, а Ромці хоч би що.
— Лєро, — кличе мене няня. — Ромі б пообідати.
— Так, зараз.
Наталя мені не подобається. Не тому, що вона погано виконує свої обов’язки, а тому що вона робить їх механічно. Навіть зараз. Поки ми граємося й розважаємося, вона стоїть осторонь, як охоронець, і спостерігає. Так, дяка їй, що нагадала про обід, інакше ми б простирчали тут ще кілька годин, але загалом — вона не приділяє Ромі ні любові, ні тепла.
Але ж дитині це потрібно. Обійми, ласка, любов. З таким успіхом Рому можна залишити з роботом, нічого не зміниться. Я обов’язково скажу про це Богдану, хоча мені зовсім не подобається те, що він переклав на мене відповідальність за роботу іншої людини. Якщо я скажу, що Наталя виконує її погано, він її звільнить, а я буду почуватися винною.