НАДІЯ
Він ще й питає? Краще б відповів на перший дзвінок.
Та що вже тепер.
Я потерла потилицю. Гулі не було. Чого ж так голова розколюється?
– Не мовчи, ти в порядку?
– Вороги б мої були в такому порядку.
– А можна більше конкретики? – голос його був спокійний, а от кісточки на красивих руках побіліли. А він сильний. Зі мною на руках такий крос дав, і не засапався. А, він же питав… питав… ото я тормоз.
– Ну я йшла в маркет через дорогу. Уже другий раз. Бо майстер попросив мене принести йому нарізку й салат на обід. Він впорався із замком і пішов. А я була голодна. І давно хотіла піцу з сиром.
– Ти так тягнеш слова, бо важко пригадати? – перебив мене Олег.
– Хіба тягну? Просто спати хочеться. Словом, я подзвонила Тасі, сказала, що вона може не перейматися, замок полагодили й за все заплачено.
Я замовкла, бо наша розмова луною віддалася в моїх вухах – наче на повторі.
– І все, отямилася в клініці? – вивів мене зі ступору Олег.
– Ні. Таська ще…Ключ? Тільки й спитала, навіть не подякувала.
В голові у мене тепер наче прокручувалося чорно-біле кіно зі мною і Таською в головних ролях.
– Що ключ? – я ж теж вмію бути вредною
– Ключ ти мені коли передаси? Мені зараз треба взяти одяг з дому.
– А ключ у хазяйки. Майстер віддасть тій, що робила замовлення. Я тут до чого?
– От же ж. Ключа мені зараз треба. – шепеляво прогундосила Таська. Ще не видужала? Не знала б, що це вона, подумала б, що якась беззуба бабуся, яка загубила вставну щелепу.
– До хазяйки, Тась. Це не моя кімната, і ключ не мій. – терпляче пояснила їй.
– Ну що вже. – почулося зітхання. – А він як?
– Що як?
– Майстер який з себе.
– Звичайний. Дядько під п’ятдесят з пивним пузом. Злоті руки, судячи з того, скільки бере. Такий простий, як його двері. Видав мені стос візитівок, щоб я роздала по знайомих. Ніби у мене є знайомі, яким треба такі двері…
Мені було якось дуже легко з нею говорити. Наче то не я від неї залежала, а вона від мене. Бо зазвичай я вислуховувала її повчання, а тепер вона мала дослухати мене до кінця. Тільки зібралася їй сказати, що треба поспішити, бо хазяйка лягає на операцію – хоче зробити корекцію зору. Й наче казала, що потім тиждень не виходитиме на денне світло, чи щось таке.
Але тут Таська мене різко обірвала, обізвавши розтяпою і гальмом. І обірвала зв’язок.
А я побігла, бо зелене світло уже горіло.
– І впала на дорозі? – озвався Олег, і я випала зі спогадів просто в теплий салон його машини.
Нічосі, уже ніч на повний зріст, ілюмінація різдвяна. Ще б настрій мені святковий…
– Ти мене чуєш? – долинуло наче здалеку.
– Чую. На дорозі я не впала. Проскочила в останню секунду, побігла по сходах, забігла ними в перехід і лише там впала.
– Ти мене до інфаркту доведеш. Щастя, що не чую це з телефона, а сам бачу тебе живою і майже здоровою. Тобі точно нянька потрібна. Сиділка. На можна через дорогу в магазин випустити, щоб ти зі сходів не навернулася.
– Ти мені не нянька, щоб отак вичитувати! – я пригадала, як він вимкнув телефон, і вмить розізлилася. – Впала і впала. З кожним може трапитись. І отямилася уже в травмі.
– А?
Забороняє мені акати, а сам? Говорити не хотілося, так він же не відчепиться.
– Ага. Я теж здивувалася. Не з того, що не пам’ятаю, як впала. Бо знаєш, буває амнезія після травми. А з того, що мені вправили вивих десь в гомілкостопі. Хоча це теж не дуже дивно, мабуть. Зима, слизько, я спішила. Хоча взагалі я не так часто падаю. Я більше, як Шива. Руйную все, що на дорозі. Тобто якби сходинка зламалася, було б життєвіше.
– Не тягни. – попросив він, дивлячись на дорогу, де вже не було звичних тягнучок. – Ти так гальмуєш. Тобі, мабуть, щось вкололи.
– А от і ні. Попшикали чимось на ногу. Холодним. Але я гальмую, це ти точно підмітив. От тільки в мене нема га голові ні гулі, ні крові. А паморочиться.
– Ну а що лікар каже? – Олег дивився вперед, як в приціл, вчепився в кермо, наче гонщик якийсь. І обганяв всіх, хто траплявся попереду.
– Лікар сказав, що мене приніс Денис, бо я не могла йти. І я розказала йому ту саму історію, що і тобі. Тобто як бігла в маркет і впала.
– Гм.
– Отож. Як Денис мене знайшов у безлюдному переході? І якби я там дійсно впала, то сильно забилася б і пролежала до ранку. Там ніхто не ходить, всі зверху перебігають. І освітлення немає. От я і подумала, що треба тікати. Бо він мене вистежив і хоче вбити. Через дитину. Я ж з ним не розмовляла після того, як він пішов. І він не знає, що дитини немає.
Олег кивнув, досить плавно загальмував і з'їхав з траси на якусь бічну темну дорогу.
– Скільки пальців бачиш? – показав він мені знак вікторії.
– П’ять. Ти ж мені всі показав, а не тільки вказівний і середній.
– Дотепна яка. Але хоч з головою не гірше, ніж завжди.
Тобто я правильно зрозумів? Твій Денис тебе знайшов в переході, доправив у травмпункт і не відходив, поки тобі не допомогли, ще й за піцою бігав. А ти зі страху викликала мене…
– Раз десять викликала. І до того, як вийти з дому. Щоб сказати, що уже їдь забирати. І з травмпункту. Я там довго була. Ожеледиця, так черга велика. І я не просто так злякалася. Денис сказав, що все обдумав і вирішив, що від несподіванки наговорив зайвого. І що повертається до мене. Скакав поряд, як козлик. То води приносив, то от за піцою побіг. Хоч я одразу сказала, що уже пережила розставання. І не готова до другої спроби, і все таке, що у таких випадках кажуть. А він прилип, як жуйка до кеда.
– Угу. – Олег повернувся до мене всім корпусом і зазирнув в очі, обдавши запахом чогось теплого і цитрусового. – Цікаво, якщо вдатись до конспірології. Він далеко живе?
Гм. Чого ще мені здалося, ніби він зібрався мене поцілувати? Ото я підвисаю.
Відредаговано: 09.01.2025