ОЛЕГ
Ми домовилися, що Надія скаже, скільки в мене вільного часу до того, як її забирати з Академу – коли спитає в майстра.
Вона така смішна помісь прогульщиці з відмінницею. Відповідальна, аж страх. Але тільки за те, що сама визнає об’єктом відповідальності.
Тож справді подзвонила майже одразу, як зайшла. Сказала, щоб я не чекав, а їхав у справах, якщо раптом у мене є справи. Бо я ж, на її думку, мажор, який розважається філософією в очікуванні спадку по бабусі. І під справами має на увазі якусь легковажну дівчину. Чого саме дівчину? Бо сама Надійка ж ні разу не легковажна і вирішила зі мною не мутити.
Ха. Не дуже й хотілося. Нащо мені ще купа проблемна додачу до тих, яких вже маю повну торбу?
Тож хотілося помиритися з одною рудою капризулею і поїхати кудись відпочити від витирання сопель досвідченим і мудрим альбатросам і відповідей на зауваження до дисеру від альбатросових бабусь.
Ще більше хотілося сказати на нараді, що наша декан некрасива і неприємна особа, хоч як до науковиці не маю до неї жодних претензій. І адміністратор вона чудовий. Але якщо вона ще раз підійде до мене ближче, ніж на метр, я за себе не відповідаю.
Мабуть, то уже був сон. Так. я заснув в машині, поки чекав на дзвінок від власної асистентки, що саме по собі смішно. Та що зробиш, спалося мені цієї ночі погано, бо кому сподобається виставити себе дурником перед дівчинкою, яка тобою в ляльки грається?
Ну а витяг мене зі сну саме дзвінок тої дівчинки.Вона сухо повідомила, що майстер раніше вечора не встигне, а працювати буде до упору, бо нема йому сенсу їздити сюди з Пущі ще раз.
Так що до семи вечора я був вільний, як птах. Хоч би й альбатрос, аби не Сич.
І на зло стереотипам усяких там альбатросів порулив до бібліотеки, де взявся реагувати на останні зауваження Сичихи, час від часу з превеликим задоволенням надзвонюючи їй і питаючи, що саме вона мала на увазі в тому чи іншому зауваженні. І нарешті перейшов до спілкування по скайпу. Ги. Не такою я собі уявляв її, ох не такою. Нічого схожого на Модестівну. Оце така буде Надійка за шістдесят?
Лана Олександрівна суворо глянула на мене, мовчки натякаючи, що бездарно я витрачаю її дорогоцінний час.
На жаль пам’ять у неї виявилася не гірша, ніж в моєї бабусі. І замість збити її з пантелику, показавши, що теж вмію бачити логічні підміни, я тільки вибісився на те, як сам не помітив їх у себе.
Й вкотре запропонував опонентці предметніше поговорити про все в ресторані. Бо пофіксити ще й те, на що вона зараз вказала, до дати захисту я вже не встигав. І подивившись на екран, де Сичиха міняла одні окуляри на інші, дуже не тонко натякнув, що в нашій клініці зі столітніх бабусь роблять вісімнадцятилітніх незайманок.
Оце я зробив помилку до речі. Втретє, як запізніло згадав. Бо за це на мене уже мали зуб і Модестівна, і Надійка.
Але не на ту напав. Мати зуб на таке ніщо, як мажор, що розважається святою наукою? Пхе.
Замість цього я вимушений був годину вислуховувати по скайпу лекцію про те, що людство іде не туди. Бо скоро ми всі доживатимемо до ста двадцяти років. І сьогоднішні шістдесятилітні будуть вважатися зеленою молоддю. А гладке личко і рожева дупця, як у немовляти, навряд хвилюватимуть розумних людей з гарним досвідом і достатком. Бо гормон вже не так грає.
Тут ця підтягнута й неймовірно схожа на онуку своєю прискіпливістю сива жінка, який я дуже не в тему пропонував пластику, з явним жалем зітхнула.
– Так що, шановний кандидат в кандидати, тут для практичної філософії поле непахане.
Сичиха захопилася, скельця її стильних окулярів заблищали, як лазери. І я через кілька хвилин дійсно перестав помічати її зовнішність. Хоч подобатись вона мені більше не стала.
Зате стало заздрісно, що вона так гарно в темі. І сумно, що я теж буду такий, коли мені теж буде під п’ятдесят. Розумний, аж страх, збіса принциповий і ще гладенькі личка й рожеві дупці мене перестануть цікавити. А я їх не перестану, знаю я цих студенток.
І в мене ще пів життя буде попереду, от де засада! Слоган ЖИВИ ЯСКРАВО, ПОМРИ МОЛОДИМ заграв новими фарбами. Тепер я дійсно не уявляв, на що витрачу другу половину життя, крім присікувань до чужих дисертацій і дискусій про практичну філософію.
– Жах, як він є. – подумав я.
А мені б подумати, що життя бентежне. І справжній жах в тому, що можна й до Різдва не дожити. Ще й занапастити всіх, кого любиш. От тільки такий розумний я тепер. А не в той день, коли життя знов показало мені свій крутий норов на повний зріст.
Тоді я лише скосив очі, щоб подивитись, котра година.
Відредаговано: 08.01.2025