Я тормознуто дивилася, як охоронець тицяє на кнопку, і хвіртка відчиняється.
– Заходь, нещастя. І питай, якщо цікаво. А якщо ні, я все одно розкажу стислу версію попередніх подій.
– А звідки ви знаєте?
– Версія то не знання. А здогад. Тебе просили повернути мені камеру. Ти її розбила, з тебе вимагають гроші. Так?
– Ннне зовсім. Мене попросили привезти камеру на весілля. Бо Тоська не встигає заїхати. Камера лежала на краю тумбочки й ковзнула, ледь я доторкнулася. Вона в чохлі. Я лише почула, як щось хруснуло. Не дивилася, щоб ще більше не розстроїтись. І побоялася одразу сказати. Налаштовувалася всю дорогу. Бо Тося нею заробляє на життя. А вона от подзвонила. І я нічого не казала, а вона… – зрадницькі сльози знов потекли по щоках. Вони пекли й так уже спечену сіллю шкіру навіть сильніше, ніж зранку. – вона сказала, щоб я повернула їй три тисячі євроооо.
– Ще цікавіше.
– Нічого цікавого. – шморгнула я носом. – Там під домом уже стоїть нишпорка. І якщо я не знайду грошей, якісь її знайомі пацики мене спіймають, зґвалтують і запис викладуть всюди. А я стільки одразу не знайду. Бо ніхто не викидає такі скажені гроші в місцях, де їх можуть знайти такі, як я. Тож мені додому тепер не можна. Дяк, що підказали, як її хоч на тиждень…
– Ти заходь. – махнув він рукою у двір, вилизаний, як на різдвяній листівці. І прочинив ковану хвіртку. Яка одна коштувала явно більше, ніж розтрощена косорукою мною камера. а тамще був кований паркан. – Чого не питаєш, звідки я знаю цю камеру?
– А ви її знаєте?
– Жіночий алкоголізм не лікується.
– А що в нього болить? – не встигаю прикусити язика.
– В кого?
– В жіночого алкоголізму. Від чого він не лікується?
– Ти з бодуна така дотепна. Аж страшно, яка на тверезу голову.
– З якого бодуна?
– Великого.
– Я не п’ю. Мені не можна.
– Наркологу розкажеш. Така пика запухла.
– А. То мене … Ну ми розлучилися з одним. Коли я сказала, що в мене затримка. – довірливо нявкнуло кошеня, яке тільки-но отримало штраф у три тисячі євро за довіру до кого попало.
– Токсикоз? – співчутливо спитав охоронець.
– Ні. То я плакала, а потім заснула лицем в подушку, потім знову плакала.
– Ну знайшла через кого. Хто звалює після такої звістки, той і одної сльозинки не вартий.
– Та да. Але ж ПМС і стрес.
– ПМС?
– Ага. Місячні затрималися. Смішно, правда?
– Вмерти можна. Від сміху. Виходить тебе теж кинули. А камеру я знаю, бо сам її привіз Антошці. Антоніні тобто. І добре, що ми зустрілися.
Несподіваний перехід до лірики й романтики зовсім збив мене з пантелику.
– Не дивись так. Пішли баралгіну дам. Полегшає.
– Дівчинко, хочеш канхветку і на машині покататися? – вголос згадала я своє перше враження від його стрьомної поведінки.
– І на машині теж покатаєшся. – незворушно кивнув він. – Покажеш, де живеш. Щоб подивитись, чи там справді є стеження. А добре, що ми зустрілися, не тому, що я тобі зараз запропоную замінити наречену на весіллі. Ти ж про це подумала?
– Я? З чого б це…
– Ну кіно, романтика і все таке. Дівчата ж мріють про такі повороти сюжету. Кохання з першого погляду, доля, половинки сердець, що раптом з’єдналися. Хіба ні?
Я показала пальцем на своє обличчя.
– З першого погляду на оце? І це ти ще не в курсі про те, що я ходяча неприємність, і це заразно. А ще – я ні разу не Попелюшка до весілля з принцом. Тобто ненавиджу хатню роботу і не маю феї-хресної. Хоча проти принців нічого не маю. І черевички в мене є. Через розповідь одного хлопця.
– Яку ще? – спробував він зрозуміти, до чого тут якийсь хлопець.
– Ну він придумав розповідь. Загалом багато про що, а в основному про його почуття до мене. Там я була щасливою, а ще носила червоні туфлі. На згадку про це я колись купила собі такі туфлі. Щоб не забувати, що таке щирі почуття. І взагалі – не забувати.
– Це він тебе кинув через .. гм, коліно?
– Ні. Бо я забула його. І повелася на отого…
– Зате цього не забудеш. Дурні дівки. Вмить забувають тих, хто їх щиро кохає і ведуться на тих, хто використає і кидає.
– Ну якщо мить – то все життя після дитсадка…
Дурне кошеня виринуло зі спогадів і побачило, що красивий принц з чужої казки, як і всі до нього, здвиганням плечей і постукуванням пальцем по лобі висловлює повагу і взаєморозуміння героїні мого єдиного вдалого роману. Який стався у мене в п’ять років. На додачу принц поаплодував і закотив очі під лоба. Що, мабуть, мало означати найвищий рівень схвалення. Але звісно означало дещо зовсім протилежне.
Коли ж я навчуся тримати язика за зубами й не повідомляти чужим людям особисті подробиці, які нікого не цікавлять?
– Забудь. – промимрила я запізніло.
– Гм? Ну не суть. – сказав він після недовгої паузи. – Словом, добре, що ми здибалися. Але звісно не тому, що мені припекло одружуватись.
– А тобі точно не припекло? – нетактовно спитала я. – Аж до того, що ти сьогодні в білому, а не в траурі, як правильні наречені.
– Це не білий. А екрю. Звідки ти, що не знаєш різниці?
– З Крижина. Точніше спочатку звідси, але тепер з Крижина. Ні, тепер уже теж звідси… – я зависла, бо пояснити, чому мати продала нашу квартиру на Подолі й поїхала за кордон з черговим чоловіком, а мене сплавила бабусі, не могла навіть собі, не те що стороннім. – Не суть. Я заговорюсь на стресі. А кольори розрізняю, мабуть. Просто не хотіла тебе засмучувати, що твій білий костюм пожовк в дідусевій скрині.
Відредаговано: 31.12.2024