Одне діло коли молишся проти брехливих помислів; друге є да сперечаєсся з ними; і зовсім друге-да знищиш та загубиш.
Отці наповнені цим питанням: думки задають тон і ритм душі, тому що ведуть або до схильності любити Бога і Його світло або належати до тих хто підкоряється лукавствам і його силам. Думки можуть бути добрими: від Бога і ангелів; ті можуть бути природні, які походять від нашого характеру, але можуть бути думки від диявола. Тому треба да будем завжди пильні.
Розум не треба да буде пильним сторожем, якщо розпізнає вид думки що таїться в нас, якби глибоко вони не були в нашму розумі або серці. Це є така "невидима боротьба", в якій віруючі беруть участь, боротьба яка доведе до перемоги або до поразки.
Святці говорять за три засоби проти демонських помислів.. Перший, позбавимся від них завдякі молитві. Це є важлива порада, особливо для тих хто почав вести християнське життя, тому що так приучуєсся призивати Бога і Його поміч. Другий спосіб протистояння. Протистояти нечестивим помислам з істиною яке містить Євангельке слово. Того вимагає добре пізнання християнської віри.
Треба запамятати різноманітні ложні помисли, з якими ворог може спокусити, як і його неприривна атака серед віруючих. Третій спосіб є да не буде зверена увага на демонічні нападки. Це є найдобріший і найбезпечніший спосіб за боротьбу- "тому що ті, які боряться за третім способом заплюють і осміють бісів". Чи випадково всі отці древньої і сучасної Церкви завжди представляють його як найкращий спосіб за духовну боротьбу?..
" Повне нехтування брехливими помислами через спілкування з Господом", каже від свого духовного досвіду Порфирий Кавсокаливит. Той казав ще й таке " не стрілятимемо в темноті. Все, що робимо, творімо при світлі".
Відредаговано: 11.07.2022