Поезії Інни Гриценко(Швець) привертають передусім тих людей, котрі у наш мобільний, комп’ютерний, атомний вік продовжують вірити, що найвищі цінності у житті – це кохання, дружба, а не гроші. Її вірші наповнені щирістю, любов’ю. « Я зростала в щасливій родині, Де була любов і дитячий сміх» ; «Чого мені в цьому житті хотіти. Все ніби вже і сталось, і вдалось…»
Назва збірки «Без меж у просторі і часі» розкриває її зміст: усе починається з любові. Авторка вміє дивитися і бачити, слухати і чути, відчувати пульс життя. « Слова – то моя сила нездоланна і горда…».
Знайомлячись із новою творчою постаттю та її доробком, не маю жодного сумніву, що збірка знайде свого читача. «Що стало поштовхом для відкриття таланту? Кохання? Дружба? Почуття?..»; «Я живу, я така ж як завжди… Я пишу, може, більше,ніж треба…Я працюю і мрію, і думаю…»
Книжка написана легко і щиро, відтак майже з кожної сторінки віє зворушливим ароматом ліричного настрою, який у довірливому тоні та багатій уяві читача створює потужне естетичне дзеркало, крізь котре хочеться по-новому поглянути на неповторно красиву мелодію нашого життя. «На полотні життя, вишиває Доля нитками… І зшиває різні долі в одну…»
Вірші і казки згруповані за змістом у 4-ох розділах, кожен із яких має свою назву: «Мої крила», «Любов буває різна…», «Відпустила…», «Свіжий вітер казки». Вірші і казки дещо відрізняються за тематикою, але тісно пов’язані між собою. Водночас кожна поезія самостійна за своєю сутністю.
Збірка «Без меж у просторі і часі» невелика за обсягом, але має позитивну енергетику та містить філософські думки. « Ти зупинять мене не смій, не смій тягнути у безодню… Я світлий, ніжний Ангел твій!»; « Я повторюю прості слова:« Я - ТРОЯНДА! Тату, пам’ятаю, Бур’яном не буду я!»
У поетичному слові, на думку поетки, хоч зараз Батьківщина – Україна переживає нелегкі часи, «…кормила твоя земля, нелюдів, що тебе сердешну рвуть на частини, шмаття…», проте це не означає, що маємо покинути її. Навпаки кожен повинен зробити внесок у майбутнє держави. Для того, щоб наша ненька-Україна розквітала ще пишніше, ніж зараз.
«Поки є сини нездоланні,
Поки гордість і воля у жилах тече,
Ще не вмерла моя Україна,
І ніколи, ніколи не вмре.»
Збірка перегукується з ілюстраціями . Коли читач візьме до рук цю книжку, одразу зрозуміє, який сенс закладено у малюнках художниці –арт-терапевта з Миколаєва Анни Зубченко.
У цій збірці простежується, як поетична муза ходить багатьма стежками, борстається у муках, кидається з однієї крайності в іншу. Вітер підхоплює її на свої крила і носить… «Не скажу більше люблю… Відпусти вже мій розум… Я тебе видихаю повільно – повільно… Відпусти моє серце…»
Думаю, кожен поет знає, відчуває, прагне показати всі переміни внутрішнього життя, в якому переплітається реальна дійсність і намріяне майбутнє. Мимоволі виникає символічний образ, всередині якого видно все, як на долоні : час, простір, ідея,надії, мрії, котрі сприймаються на дотик. « Беж меж у просторі і часі, Без ліку, віку і подій…»; «Я йшла не своєю планетою, В світлі сонця чужого купалася, Дивувала я всіх, Сама дивувалася, Я чужими долями гралася…»
Поезія Інни викликає у читача почуття емоційної наснаги, духовної насолоди, співпереживання. «Чому плачуть люди, читаючи вірші, Може правду в них вбачають…»
Письменниця звертається також до жанру казки, бо прагне, щоб її оточували чудеса, а ще здатна сама їх творити, і стає доброю феєю чи казкаркою. «Хто ж вона, та, що знає, що пише… Як називають її колишні : Відьма? Казкарка? Не те…»
Є психологічний метод казкотерапія. Суть цього методу у створенні особливої казкової атмосфери, яка робить мрії людини дійсністю, дозволяє вступити у боротьбу зі своїми страхами, комплексами.
Основний принцип казкотерапії – цілісний розвиток особистості, турбота про душу, зцілення казкою. Процес казкотерапії дозволяє усвідомити та проаналізувати свої проблеми, побачити шляхи їх вирішення.
Інна його використовує у своїх казках, щоб лікувати, зцілювати людські душі. «Пишу і вірю, що дарую я надію, Що віру і любов комусь верну…»
Казковість образів, яскраві барви, живляться джерелом вражень, які письменниця зуміла винести з дивного світу дитинства і зберегти в її життя.
Твори цієї збірки стануть у нагоді вчителям – словесникам та усім тим, кому небайдужа поезія. « Є сліди, що безслідно зникають, А по іншим хочеться йти…»
Залишається побажати авторові цієї поетичної збірки «Без меж у просторі і часі» творчої наснаги і подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях.
Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.
Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення!