Стібйорн не знав, чи була якась битва чи ні, чи вижив бодай хтось із його товариства і чи живий він сам. Його пробудження було непомітним навіть для нього самого. Він лежав і дивився в синє, абсолютно безхмарне небо, але нічого не відчував і нічим не міг поворухнути. Абсолютно. Якщо така вона й була ця смерть - це його не влаштовувало. Прояснення було лише секундним, а потім небо захиталося й залилося спочатку сірими, а потім чорними кольорами й він знову нічого не усвідомлював. Далі - чиєсь обличчя, обрамлене білою, як крейда бородою. Напевно якийсь старий, може його тягнуть до царства мертвих, Хель? А ні, чому ж тоді він бачить небо, як у Мідгарді? І знову провал, дерев’яна стеля невисокої хати, на його лобі лежить щось вогке й він чує неясний різкий запах, який начебто був таким знайомим, але він не міг згадати його найменування.
Його сильно лихоманило. Він кричав і викрикував якісь беззв’язні слова. Стібйорн поривався кудись бігти, махав навкруги здоровою рукою і гарчав, неначе звір. Коли він прийшов до тями наступного разу, то виявив, що прив’язаний до міцного дубового ліжка, на якому його розмістили. Увесь його тулуб був обмотаний бинтами, з яких потроху проступала кров, на руці виднілися уміло накладені шви. Далі він уже не бачив, бо сили залишили його, в очах потемніло й він важко повалився головою на ліжко. Час від часу між провалами йому ввижалася його команда на чолі з Ей- наром, вони лаяли його за те, що він їх покинув, а потім він знову і знову опинявся в тому льосі, про який волів би назавжди забути.
Коли вікінг розплющив очі наступного разу, біля нього сидів якийсь старий. За акуратною білою бородою він упізнав у ньому того, хто тягнув його, коли він прокидався після битви.
Йшов час, і Стібйорн поволі видужував. Його благодійниками виявилася маленька сім’я старого рибалки. Глава сім’ї, Теодор, який виявив його, обдивляючись уламки, винесені на берег штормом, його дочка Хільда та син Амаль- рік, якому він тоді ненароком зламав руку. Нормана дивувало те, що ніхто з них не відносився до нього насторожено або вороже. Але підіймати тему свого минулого йому не хотілося настільки, наскільки це лише було можливо.
Стібйорн поки не міг довго ходити, бо, як виявилося, тріщина кістки, яку він отримав від удару кийком по нозі при захопленні поселення золотодобувачів, під час шторму від ударів хвилями об берег та каміння переросла в перелом. Тому він лише трохи стрибав на одній нозі, опираючись об стіни хатини. Слід сказати, що море не надто пощадило вікінга, пропустивши його через підводні каменоломні, і тому спершу його тіло нагадувало суцільну рану. Коли він тільки почав пересуватися самостійно і вперше подивився на себе в мідне дзеркало, яке висіло в одній із кімнат будинку, то й сам жахнувся своєму обличчю. Хоча воно неодноразово до того зазнавало прикрощів битв і побоїв, в такому вигляді він його ще не бачив.
Проте минали дні, і рани та синці почали дуже швидко загоюватися, а тіло вікінга знову почало наливатися силою та життям. Одного ранку Теодор запитав у нього, чи не хоче він піти й поглянути на берег, де його знайшли, бо Стібйорн часто про це запитував. Ясна річ, вікінг погодився. Спираючись на палицю, він досить жваво прямував за старим. Хатина рибалки стояла на самому краю селища, в яке доля закинула нашого героя, отож вони нікому не потрапляли на очі. Хоча вони й вийшли з самого ранку, Теодора це хвилювало, бо він досить часто позирав у бік хатин. Коли вони завернули за низенький пагорб, порослий благенькими прибережними деревцями й травою, старий одразу ж полегшено зітхнув і знову став таким же веселим і розважливим, як завжди. Стібйорн помітив цю зміну, але нічого не питав.