Я кинув сумку на довгу лавку біля трибун та сів, інші також сіли біля мене. Вийшов тренер з напруженим лицем, та почав креслити на дошці на колесах тактики та комбінації, змальовуючи зі плейбука (спеціальний блокнот, де тренер записує комбінації та плани для команди). Коли він закінчив змальовувати, план виглядав так:
Він почав пояснювати що до чого, його голос набрав незвично напружених ноток:
-Так, отут стрілка один, - він показав на стрілку ліворуч знизу, на верхній половині. – це розігруючий захисник. Він бере м'яч у центрі й на швидкості протягує його лівим боком уперед. Марк, ти відволікаєш їхню увагу як можеш, ясно тобі? – Марк, який і був розігруючим захисником, кивнув. Тренер продовжив:
-Друга стрілка, - він тицьнув указкою біля кільця. – Атакуючий захисник. Рею, спочатку ти стоїш осторонь, а в потрібний момент оббігаєш всіх суперників по колу, вилітаєш на порожнє місце прямо під кільцем, Марк дає тобі пас і ти забиваєш нам 2 очки. Все втямив?
Я ствердно кивнув. В цей час він пересунув указку на нижню половину, на два хрестики ближче до центру.
-Це – легкий та важкий форвард. Джо і Раян , ви двоє своїм пресингом у центрі заважаєте розвернутися супернику чи суперникам, як повезе. Коли перехопили м’яч, даєте пас Марку, чи Оуену, нашому запасному розігруючому, залежить чи Марк гратиме в цей момент… Потім Марк передає пас Рею, Рей забиває і це приносить 2 очки. Якщо ви все зробите правильно і Рей заб’є, - тут він кинув гострий погляд на мене, даючи зрозуміти що я не можу промахнутися. Тоді він вказав на дивну закарлючку, що нагадувала химерну, нашвидкуруч намальовану квіточку з 5 пелюстками чи орнамент на баскетбольному м’ячі. – Центровий. Пол, ти є щитом біля нашого кільця. Стаєш корпусом, ставлячи блок (це коли один гравець команди стає як «стіна» на шляху захисника суперника). Завдяки цьому, ти звільняєш простір для свого гравця, і тепер він може перехопити м’яч. Щодо стрілки з двома наконечниками: як тільки Пол або Раян, чи їхня заміна відібрали м’яч у захисті, ви, п’ятірка, маєте бігти вперед, поки «Лучники» не встигли щось скумекати і обернутися. Всім все зрозуміло, і я також говорю про нашу заміну, 5-тірку! План підходить?
Всі ствердно загули і стали для тренувань. Тренер поманив пальцем Марка і вони пішли в його кабінет. Щось обговорюють… Цікавість роздирала мене, але я не міг перед всіма притулити вухо до дверей. Ми по-одному почали виходити надвір. Я швидко сунув руку в кишеню, перевіряючи чи тубус з декстрозою там. Так… Фух!
Через хвилин 10-15, точно не скажу, капітан і тренер вийшли з його кабінету і підійшли до нас. Тренер покликав мене і відійшов зі мною в бік, подалі від команди. Я відразу напружився, це заставило мене насторожитися… В цей же час тренер почав розмову, крутячи свій плейбук в руках:
-Рею, я хотів би запитати тебе… Якщо, ти звісно погодишся сказати… Але… Слухай, які комбінації та стратегії у «Лучників»? Ти ж їхній колишній розігрувач, ти точно щось знаєш.
-Вибачте, але я не можу це сказати Вам. Хоча «Лучники» і є моєю минулою командою, та якщо я щось розповім, це буде зрадою.
-Я очікував почути таку відповідь від тебе, але спробувати все ж треба було… - Тренер важко зітхнув і продовжив крутити у руках свій планувальник для тренувань. Нервується… – І ще! Щодо навантажень, все ОК? Не засильно тисну на тебе? Перерв вистачає тобі?
-Так, звісно! Все гаразд! – Я посміхнувся.
-Гаразд, якщо потрібна перерва, скажеш, добре? Не соромся!
-Звісно.
Ми закінчили розмову та пішли до команди. Я мимоволі помітив дивний погляд Марка, ніби він нас у чомусь підозрює. Ми стали в коло, почалася розминка, тоді тренування та різні вправи. Марк чомусь пішов, а Пол мені відповів на моє запитання, що у капітана розболілася голова. Тренування продовжилося, замість Марка у стійку став Оуен, запасний гравець. Тренування продовжилося. Раптом світ поплив. Я запхав руку в кишеню, але не в ту, що мав… Тубус у іншій кишені… Я сунув руку в іншу кишеню і відчув коробочку у вологих пальцях.