Ну я, так би мовити, і не розраховувала на те, що буде легко - подумала я про себе, а вголос сказала:
- Хіба Служба міжпортальної розвідки доручала б заздалегідь провальні завдання?
- Попередні дві спецоперації саме такими і були - сумним голосом сказав мій співрозмовник.
Так, а ось це, звичайно, не додає оптимізму - промайнуло у мене в голові.
- Я так розумію, що це спецзавдання – також ідея Артона Гольдмінда? - уточнив агент "Пончи".
- Швидше за все, так – відповіла я.
- Я так і думав... - втомлено склавши голову на свої руки, сказав гном і додав, - він так і не залишив своєї ідеї створити універсальний засіб для міжпортального переміщення?
- Схоже на те. Та хіба це погано?
- Ні, звичайно. Але, враховуючи, що ці безуспішні спроби тривають уже більше століття – нам ніколи не зайняти більш значуще становище у Службі міжпортальної розвідки. Ми так і виконуватимемо різні дрібні доручення.
- Що ж такого особливого у цьому Кубку і чому його неможливо здобути? - вирішила я, нарешті, перейти до суті конкретного спецзавдання.
- Кубок Олімпіади гномів – це магічний артефакт. Він влаштований так, що його неможливо вкрасти чи купити, його можна лише виграти у чесній грі під час Олімпіади гномів. Але річ у тому, що під час перших ігор кубок виграв гном на ім’я Шарал Крільменд і з того часу нікому не вдавалося відіграти у нього цей приз.
- І яка зараз за рахунком Олімпіада? - запитала я.
- Сімдесят п'ята і всі ці роки кубок знаходиться у Шарала.
- Зрозуміло... - задумавшись сказала я.
- Мені ніколи не здійснити мрію свого діда: він завжди хотів, щоб хтось із нашої династії потрапив на службу до Головної контори СМР. – сумно резюмував гном.
- Так, агенте "Пончи", відставити хандру! Адже ми ще навіть не пробували поборотися за цей ваш кубок, а ти вже здався.
- А що таке «хандру»? - запитав у мене гном.
- Не «хандру», а «хандра», в сенсі – «меланхолія», - навела я в приклад іншу аналогію, але побачивши ще більш спантеличене обличчя співрозмовника, назвала ще один синонім, - «песимізм», - але і це слово не внесло ясності.
Після чого у мене спонтанно зірвалась фраза, яку мені самій нещодавно часто доводилось чути:
- Гноми, що з вас взяти... (тільки я її трішки змінила).
І ось ця фраза, йому явно знайома! Тому що гном, завзято усміхнувся і промовив:
- А ти швидко вчишся, може, й справді, цього разу вдасться не провалити спецоперацію...
- А ось такий настрій мені більше подобається! - підтримала його я і продовжила. - Розкажи мені, як проходить ця Олімпіада.
- Для того, щоб у ній перемогти, потрібно пройти дев'ять турнірів і виграти кожен з них у минулорічного переможця. І тільки після цього можна буде змагатися з Шаралом за кубок Олімпіади. Але тільки… – про щось задумавшись, не договорив до кінця «Пончи».
- Що тільки?
- Потрібен якийсь цінний предмет для обміну. Для того щоб брати участь у будь-якому з турнірів потрібно запропонувати його торішньому переможцю щось як ставку. Якщо ти програєш у грі – він отримує цю річ як свій виграш. А, якщо ти перемагаєш, то забираєш його ставку і право брати участь у наступному турнірі.
– І що це може бути?
- Це має бути цінна річ, щоб інший гном захотів з тобою укласти на нього парі.
- Але в мене нічого з собою немає, а в описі до спецзавдання не йшлося про те, що у світ гномів треба буде принести якусь особливу річ.
– Саме для цього і існують філії Служби у кожному зі світів. Але я, чесно сказати, теж поки не знаю, щоб можна було запропонувати як ставку. Хоча… – промовив «Пончи» і знову попрямував до сейфа.
Кілька хвилин він старанно в ньому щось шукав, почергово дістаючи звідти якісь дивовижні речі. Дивно, як вони туди всі помістилися? Таке враження, що цей сейф має подвійне дно. Нарешті, діставши звідти величезний кухоль, чимось схожий на пивний, він поставив його на стіл переді мною, але чомусь догори дном.
- Це кухоль, що самозаповнюється, - сівши в крісло, почав пояснювати мені «Пончи» і продовжив. - Якщо його перевернути і поставити на стіл: він наповниться найкращим елем, який тільки можна знайти в нашому світі. А, наскільки я знаю, минулорічний переможець першого турніру Олімпіади – великий поціновувач елю. Тому він точно погодиться укласти з тобою парі на цей кухоль. І, якщо ти переможеш у першому турнірі, то у другому зможеш запропонувати наступному переможцю на вибір вже два предмети: цей кухоль та приз, який ти виграєш у першому турі.
- А чи можна подивитися, як він заповнюється? - запитала я.
- Можна, тільки не надумай спробувати ель! - застеріг мене «Пончи».
- Чому?
- Тому що один із ваших, у сенсі «агентів-людей», уже один раз спробував. Після цього ми й провалили спецоперацію. Цей напій занадто алкогольний для людини, навіть, якщо вона знаходиться в тілі гнома. Самі гноми можуть подужати трохи більше п'яти кухлів.