ЧАСТИНА ІІ Банду геть
В час, коли влада «господарників» розпоряджалася державним бюджетом як власним, а в Міністерстві доходів і зборів вигадували різні визискувальні ініціативи, у левовому прайді міських посадовців, просто не могли собі відмовляти у скромних радощах експлуатації можливостей правил суспільної гри. До вже досить важкого рюкзака державних боргів, кожному львів’янину додався вантаж міських фінансових запозичень.
«14.01.13»
Якось в інтерв’ю газеті «Високий замок», заслужений архітектор України, лауреат Шевченківської премії, директор інституту «Містопроект», Зеновій Підлісний, повідомив наступне:
«Львів має найвищу щільність забудови не тільки в колишньому СРСР, а і в усій Європі. Густота населення на один гектар території міста перевищує в три-п‘ять разів усі великі міста України. Вузькі вулиці, затисненість забудови, катастрофічна відсутність широких хордових і кільцевих магістралей, брак вільних територій гальмує його розвиток і потребує зміни концепції спеціалізації виробничих сил і розселення, зокрема зменшення його населення до 600-650 тисяч. Ми маємо зрозуміти, що рано чи пізно, а для комфортного розселення навіть 650 тисяч населення потрібно зарезервувати територію, що в 2-3 рази більша від тої, що займає сьогодні наше місто».
І була ця об’ява для мешканців міста сказана ще 26 березня 1999 року, коли загальна площа житлового фонду Львова складала лише 50 млн. кв. м.
Так, у листопаді 2014 року для взаємної координації дій мешканців Львова, які страждають від свавілля місцевих чиновників та забудовників, - у соціальній мережі фейсбук виникла група «Скандальні забудови у Львові». А згодом, Львівська міська рада представила громадськості власний чорний список забудов у Львові, де будівельні підприємства не володіли повним пакетом дозвільних документів або будували із порушеннями чинного законодавства. Але в 2013 році, динаміка зростання житлового фонду склала 180 117 кв. м. і боротьба з махінаціями забудовників тільки починалася.
«Як зупинити будівельний «бєспредєл»?», - звернулися мешканці мікрорайону вулиць Околична – Куликівська до громадських правозахисників.
«Звернутися до Вас, вимусили досить тривожні обставини. Звернення у інші державні інстанції, а також на гарячу Урядову лінію Прем’єр Міністра України не принесло жодних результатів. А тому ми, адресуємо свою колективну скаргу до Вас.
Ми, мешканці дев'ятиповерхових будинків № 16 і 18 що розташовані по вулиці Околичній, будинків №39а, 39б, 39в по вулиці Куликівська та мешканці приватного сектору вулиці Околична, 8 та Куликівська, 41, 43, 45 Франківського району м. Львова, вимушені звернутися до Вас по допомогу в припиненні несанкціонованого будівництва, яке ведеться з порушенням чинного законодавства України, загрожує нашому життю та існуванню наших будинків.
Ми не хочемо вмирати під руїнами наших будинків, будемо стояти за них чого би це нам не коштувало.
Обставини, що виникли на вулиці Околичній поруч з нашими багатоповерховими будинками №16 і 18 та приватними потребують негайного втручання державних та правоохоронних структур. Біля багатоповерхових будинків №16 і 18 знаходиться двоповерховий приватний будинок, вул.Околична 10, (цей будинок має загальну стіну та фундамент з будинком Околична, 8) з деякими невеликими господарськими спорудами і невеликою земельною ділянкою. Події які зараз там відбуваються ставлять всіх мешканців п’яти багатоповерхівок та приватних будинків у стан заручників.
З метою само порятунку мешканцями були проведені громадські збори цілого мікрорайону. У результаті чого було створено від кожного будинку ініціативні групи представників будинків які і увійшли до штабу самопорятунку. На даний момент ситуація набула широкого суспільного розголосу із неодноразовим залученням засобів масової інформації, різних телеканалів, громадських організацій і об’єднань та депутатів різних рівнів та партій. З 25.09.2012 року на зазначеній земельній ділянці, яка не нараховує навіть і повних 9 (дев’яти) соток розпочалися масштабні будівельні роботи: вирізання дерев на території; земельні роботи екскаватором; встановлення будівельного паркану, який на всі сторони виходив за межі їхньої території, закриваючи прохід і проїзд для людей; а також почався демонтаж даху буд. №10.
01 жовтня 2012 року за зазначеною адресою прибула бригада з важкою інженерною технікою – бульдозером і краном. Почалися роботи по розбиранню та вивозу залізобетонної опори підпорної стіни будинку №16 (Околична), яка була споруджена військовими будівельниками у 1990 році, з метою утримання зсувних грунтів на при будинкову дорогу та 9-поверхову будівлю по вулиці Околичній,16 Частина залишених блоків була використана під загорожу будівельного майданчику на ділянці прибудинкової території військового містечка №385 до якого відноситься будинок №16. (Фототаблиця додається)