З того дня вони почали посилено готується до майбутніх іспитів. Майя з головою поринула в навчання, намагалася тримати взятий темп. Ельдар так само регулярно займався з нею, але, як зауважила Майя, все частіше просто сидів навпроти неї й читав щось у своїх конспектах. І лише деколи вносив якісь дрібні поправки.
Майя розуміла: Ельдар їй став менше допомагати, тому що у неї почало краще виходити. І це її дуже тішило. Проте разом з тим вона трохи засмучувалася, коли він відпускав її долоні й казав, що його допомога більше не потрібна.
— До речі, знаєш, що ти другий по успішності на курсі? — запитала Майя, коли вони, зробивши перерву, сиділи на підвіконні й гризли печиво, вмочуючи його в баночку меду, яку дівчина купила вранці.
Закінчувався останній тиждень перед іспитами. І всі учні активно готувалися до вирішального ривка у цьому році.
— Так, чув.
— Тебе тут і так силоміць тримають. Невже і вчитися добре змушують?
— Ні, вони сказали, щоб я вчився, не доставляючи нікому проблем, — хлопець мимоволі поправив хустку на шиї, під якою приховував ненависний нашийник. — Це головна їхня умова.
— Тоді навіщо ти так стараєшся?
— Положення зобов'язує, — простодушно заявив Ельдар. — Як Яхонт Червоний, я повинен відповідати імені великого предка. Не хочу ганьбити останнє, що від них залишилося.
Майя з розумінням кивнула. У неї, звичайно, настільки великих предків в роду не спостерігалося, але коли ти дочка самої важливої людини в Академії, у тебе теж з'являється обов'язок перед ім'ям.
— Я четверта. Переді мною Кламоріс, — скривилася вона. — Перша — наша староста. Якщо добре складу іспити, закрию всі предмети на відмінно.
Дівчина задоволено усміхнулася. Те, до чого вона йшла стільки часу, ось-ось здійсниться. За останніх сім років це буде перша її значна перемога на шляху до давньої мрії. Рішення в її житті, яке вона прийняла самостійно, не підкоряючись волі інших. Майя так задумалася, що неакуратно відкусила печиво з медом. І помітила це, лише коли Ельдар витер крапельку з краю її губ.
— Хрюшка, — посміхнувся він і злизав мед з пальця.
Майя здивовано глянула на нього. Щоки її запалали. Їй захотілося знову відчути губи Ельдара, знову потонути в ласці його рук. І їй знадобилось немало зусиль, щоб відкинути спогади. Іспити — ось головний предмет її пристрасті на весь наступний тиждень! Їй здалося, що Ельдар теж з деяким зусиллям змусив себе відвернутися від неї й поглянути у вікно.
— Через два дні перший іспит, — коли пройшов момент незручного мовчання, заговорив до неї Ельдар. — Покажи їм усім, Майє Семироз. І утри, нарешті, ніс нашому вельмишановному ректору.
Майя злегка посміхнулася. Звичайно, думка утерти батькові ніс звучала заманливо. Але ще сильніше їй хотілося побачити, хай не теплоту, але хоча б визнання в очах старшого Семироза.
***
Видихнувши, Майя подивилась на амфітеатр. Його заповнювали адепти старших курсів, а також гості академії.
— Я й не знав, що буде так багато людей, — почула вона голос Стефана.
Вони обидва розгублено дивилися, як прибуває все більше глядачів.
Їм належало скласти п'ять іспитів: крім факультативних трьох предметів ще була Історія Чарогір’я й Основи Чароплетіння. Останнє є одним з найбільш важливих і складних, адже для чародія вміння плести заклинання є ключовим і найнеобхіднішим. Воно мало пройти першим. І традиційно цей іспит проходив відкрито. На нього міг прийти будь-який адепт зі старших курсів, а також будь-який інший чарівник. Все це нагадувало демонстрацію талантів. Якщо тебе помічав якийсь міський маг, він або його гільдія могли висловити бажання співпрацювати з юним чарівником. Дати йому пройти у себе літню практику тощо. Тайлогос тісно співпрацював з різними сферами діяльності Цвіточа, намагаючись заздалегідь влаштовувати більшість учнів.
На цей іспит прийшов навіть командир міської варти — пан Касс. Майя помітила його ділове обличчя з довгими вусами й моноклем у найперших рядах. З огляду на ситуацію в місті, вартовим порядку необхідні бойові маги. Говорили, що багато адептів старших курсів вже почали практику, патрулюючи вулиці Цвіточа.
— Ну як, готові показати вищий клас? — підійшов до Майї й Стефану Тит.
Старшокурсник був у форменому плащі Академії, а на його комірі кріпилася фібула з клинком — таку носили всі учні факультету воїнів.
— Можу дати Місяцеруб для більшого ефекту, — підморгнув він Майї.
Та тільки стримано посміхнулася — ту вежу їй ніколи не забудуть...
— Мені поки вистачить і власних рук, — ввічливо запевнила вона.
Тит побажав їм удачі й піднявся до верхніх рядів. Майя і Стефан сіли на передніх місцях. Дівчина помітила недалеко Ельдара з Яном і Вівіаном.
За столом перед ареною зібралася вже майже вся комісія, в яку входили три декани та мадам Пуфа. Капелюх останньої був ефектніше всіх попередніх: з помпезним ліловим бантом і широкими крисами, розшитими багатими візерунками.
Тільки крісло посередині поки пустувало. Але незабаром серед адептів майнула чорна постать — ректор зайняв своє місце. Крутилася недалеко й Сава з фотоапаратом й блокнотом в руках. Помітивши Майю, вона помахала їй.
«Чекаю сенсації!» — прочитала по її губах дівчина.
Майя тільки видихнула й удала, що нічого не помітила.
— Пані Майє.
Дівчина повернулася і глянула на Лісану. Та простягнула їй шкіряні рукавички. Жінка виглядала дещо напруженою, мабуть, замотався зовсім.
— Візьміть, вам передав професор Семироз, — пояснила вона. — Ваші за пів року вже попсувалися. Використовуйте нові для іспиту.
Майя подякувала секретарці, і та швидко відійшла. Глянувши на нові рукавички, дівчина відчула, як в грудях відізвалася іскорка радості. Невже батько так хоче підтримати її на іспиті? Значить, він все-таки змирився з її вибором. Вона подивилася на ректора, але той продовжував говорити з професором Білозіром. На неї він так жодного разу не глянув.