Так це дійсно можливо. Роботяга може працювати сам на себе, і не годувати когорту нахлібників які, на цій піраміді, стоять і відхватують кошти зароблені ним.
Але перейти у підприємці може висококваліфікований тип роботяги. Роботяга який напрацював уже певну майстерність у своєму ділі. І знає як розв'язати проблему із різних сторін. Робота не лякає його. Його лякають інші питання. Питання домовитись про ціну, питання знайти замовлення, питання постачання матеріалів, і як усе це зіставити у дещо спільне. Щоб воно працювало як хороший робочий механізм.
А саме головне змогло фінансово забезпечити роботягу, який уже стає підприємцем, забезпечити кращими умовами які у нього були до цього. І знаєте що. Добитися такого результату буває край як важко. Якщо роботяга у своїй професії зростав у ізольованому середовищі. Тобто він приходив на своє робоче місце, йому ставили задачу, підсовували матеріал, і він тільки те і робив що штампував обсяг готової продукції. В реальності такого не буде, йому потрібно буде вирішити масу питань із матеріалом, вирішити питання із проєктуванням, вирішити питання із оцінкою роботи, питання із затратою часу на роботу. Вирішити питання стосовно того, щоб домовитись із замовником, який до нього звернувся на вигідних для нього умовах, а також і таких умовах що би влаштовували замовника і сам договір був заключений. Далі йому доведеться виконувати функції тих професій які за нього робили інші, і про які він мало що знає. Переговори, маркетинг, реклама, продаж, бухгалтерія, підзвітність, закупка, логістика, проєктування.
В результати усієї метушні, змучений роботяга закінчує проєкт, затративши більше часу ніж розраховував, ціну він назвав меншу ніж мав би назвати, і підсумувавши прибуток і зусилля. доходить висновку. Що при начальнику то було набагато краще, приходиш і робиш собі спокійно те що добре вмієш, ні про що не треба думати. З начальником спокійно, надійно, а саме головне привично і зрозуміло як діяти.
Дійшовши до таких висновків роботяга вертається на привичне йому місце роботи, під покрову начальника. А начальник тільки радий що цей вернувся, а вернувся, що не вийшло. Думає собі начальник. От будеш тепер у мене працювати за гроші вигідні мені і не рипайся.
І правда полягає в тому, що усі ці складності дійсно будуть у роботяги коли він вирішить перейти на рівень вище. І перше що йому потрібно зробити, це виростити повагу до себе. Ставши підприємцем, він стає людиною яка може вирішити проблему людини, яка до нього звернулася. Реалізувати мрію клієнта. Або бажання клієнта мати той продукт який створює роботяга. І говорячи про це я маю на увазі чистий тип роботяги і чистий тип підприємця. Не враховуючи роботяг - паразитів, підприємців - паразитів, підприємців - аферистів. Я маю на увазі чистий тип, який чесно реалізовує свою продукцію за яку братиме кошти.
Після поваги до себе, роботязі треба, зрозуміти нові реалії ринку. І не орієнтуватися на ціни які йому говорив начальник на його підприємстві, а орієнтуватися на ціни за якими роблять, аналогічні підприємці яким він і стає. Також потрібно навчитися вирішувати ті питання які йому до цього не доводилось вирішувати. Маркетинг, переговори, постачання матеріалів, закупки, логістика. У переговорах потрібно навчитися продавати. Потрібно розуміти що перед вами не роботодавець який шукає, хто би йому зробив дешевше, а перед вами клієнт, який в першу чергу шукає того, хто зробить якісно і надійно. Щоб не було проблем. І ціну візьме ринкову і адекватну якісній послузі. Тому клієнту від підприємця в першу чергу потрібно оправдана якість послуги, а потім уже її доступність.
Якщо дивитися на ринок України, то він тільки починає формуватися. Показником цього для мене є створення тематичних каналів, де майстри свого діла, викладають відео своїх робіт і того які об'єкти вони ведуть. Це збільшує довіру клієнта утому, що послуга буде якісною, і збільшує розуміння того що його чекає, якщо він замовить цю послугу. Але цей ринок ще формується, тому якість послуг не така висока, на мій погляд, щоб знімати про це відосики.
Для чого я вирішив написати доповнення до тієї короткої статті про типи людей. Причина цьому стала та кількість додавань у бібліотеку які я спостерігав. Це дало зрозуміти що тема, для людей цікава. Тому вирішив доповнити статтю новими розділами.
Також попрошу підписатися на мою сторінку на Букнет. Це можна зробити нажавши кнопку відстежити, у шапці профілю.
Якщо інтерес до цієї теми буде продовжуватися, я напишу доповнення і нові роз'яснення. Отже, підписуйтесь на мій профіль тут, і я пропишу, наприклад як впізнати паразита, і чого від паразитів потрібно позбавлятися, або виключити їх із свого оточення.