Аїша не стала розповідати Каміллі про розмову з Рене. Не тому що злякалася їх помсти, просто не хотіла, щоб подруга знову засмучувала таку чудову людину як Теофіль Різані. Її також дуже непокоїла думка, що через їх з Фредом ворожнечу розсварилися батько із сином, які, схоже, дуже цінували один одного. Це було видно навіть не озброєним оком. Якщо чесно, то почуття і переживання Фредеріка її анітрохи не хвилювали, а ось біль, заподіяний цією ситуацією його батькові, не давав їй спокою.
Щоразу, стикаючись з Рене в коридорі коледжу, або зустрічаючись з його похмурим поглядом, яким він обдаровував її на заняттях, вона чекала, що ось-ось станеться знову якась неприємність. Однак, незважаючи на всі її побоювання, ніяких дій з боку братів Різані не було. Вони затихли, немов природа перед бурею, і це затишшя не подобалося Аїші навіть більше, ніж їх погрози.
Підготовка до ювілею коледжу, в якій вона допомагала всім, чим тільки могла, пройшла вдало, без зривів. І саме святкування мало грандіозний успіх, перетворившись ледь не в загальноміський захід. Аїша шалено втомлювалася, без сил падала в ліжко, повертаючись з коледжу пізно ввечері. Але все одно було приємно усвідомлювати, що вона доклала руку до такої маштабної події. Для почесних гостей, батьків і випускників, які закінчили коледж за час його існування, був організований концерт, після якого відбувся шикарний прийом в спеціально орендованому банкетному залі. А для учнів влаштували те, що більше цікавило молодь – дискотеку прямо у великому залі коледжу.
Так як Аїша відчувала б себе не в своїй тарілці на прийомі серед поважних гостей, то вона визвалася чергувати і стежити за дисципліною на дискотеці разом з незадоволеною цим дорученням Міррей і ще двома представниками ради школи. Вечірка вдалася на славу і пройшла без будь-яких ексцесів. Було весело, і Аїша не раз ловила себе на тому, що сама пританцьовувала і посміхалася, спостерігаючи за хитромудрими па деяких учнів.
Дискотека повинна була закінчитися о пів на дев'яту вечора. Коли музика стихла, і учні почали не поспішаючи розходитися по домівках, спостерігачам потрібно було дочекатися, коли підуть всі і замкнути зал. Але Міррей, яка сприйняла це чергування як покарання, не в гуморі помчала додому раніше. Батьки з ради школи підхопили своїх стомлених танцями чад і теж поспішили залишити коледж. Аїші довелося все робити самій.
Коли зал спорожнів, вона замкнула його та віднесла ключ охоронцеві в його комірчину, а сама піднялася в учительську за своїми речами. Та піти відразу не вдалося. Вона згадала, що через божевільний ритм останніх днів вона не встигла роздрукувати бланки невеличкого перевірочного тесту для її наступного заняття. Поки вона поралася із принтером, в голові раптом промайнула думка, що змусила мимоволі напружитися: «Дивно, чому на дискотеці не було Рене Різані?». Вона лаяла себе за те, що знову і знову подумки поверталася до цих братів. Вона вже помітила, що варто їх згадати, як починалися неприємності: щось ламалося, йшло шкереберть або взагалі просто псувався настрій.
Ось і зараз, як тільки згадала про Рене, і від тієї легкості і веселощів, що панували в душі після дискотеки, нічого не залишилося. Підкралася втома, хотілося скоріше плюхнутися в ліжко і відразу заснути. Та варто було їй спуститися в хол і попрямувати до виходу, як раптом вона почула звуки музики, що долинали з того крила, де проходила вечірка. Не розуміючи, що відбувається, Аїша попрямувала туди, але з кожним кроком погане передчуття, яке вона намагалася утримати в темних куточках підсвідомості, наростало, а настрій остаточно зіпсувався.
Настрій - процес, що з створенням конкретного емоційного тла, що виникає як реакція людини на життєву ситуацію. При цьому настрій - це не так відповідь на саму ситуацію, як результат оцінювання її в більш глобальному контексті (життєві плани, очікування людини тощо).
Настрій відрізняє відносна стійкість та тимчасова тривалість, а також наявність причини для його зміни (хоча вона не завжди чітко усвідомлюється). Оскільки настрій має безпосередній зв'язок з емоціями, то він значною мірою пов'язаний і з фізіологічними процесами, що протікають в організмі - передменструальний синдром у жінок повною мірою ілюструє цей взаємозв'язок.
Настрій впливає те, як суб'єкт сприймає інших, оцінює їх (і власну) діяльність, як трактує різні події. Поганий настрій, що є незмінним протягом тривалого часу, може стати причиною розвитку депресії. Настрій не можна плутати з почуттями - на відміну останніх, настрій виникає стосовно ситуації загалом, а чи не до конкретного об'єкту.
Також настрій легко відрізнити афектів - за рахунок того, що настрій практично ніколи не має зовнішнього прояву. Емоції, на противагу настрою, більш інтенсивні, а переживання, відрізняючись від настрою, не включає фізіологічну складову.
- Я приєднуюся до привітань, але влаштовувати вечірки в корпусі заборонено без спеціального дозволу, - Аїша не збиралася здаватися, свердлячи поглядом не іменинника, а його брата, який їй відповідав лише іронічною посмішкою. - Даю вам п'ять хвилин, закінчуйте тут все. І не забудьте все прибрати після себе.
Незадоволені нарікання підлітків посилилися, деякі понуро потяглися до дверей, але Рене жестом зупинив їх. Фредерік тим часом підійшов впритул до Аїші і все з тією ж посмішкою тихо, майже пошепки, вимовив:
- Ти не зможеш це все припинити. Просто дозволь нам повеселитися. Тим більше у мене є дозвіл директора, навіть письмовий. Тут написано, що вечірка буде до одинадцятої години і під наглядом... Вгадай кого. Викладача мадмуазель Аїші Лоран. Я особисто переконав директора, що ти не будеш проти і впораєшся з цим дорученням. А він був такий зайнятий розмовою з якимось чиновником з мерії, що подай я йому наказ про твоє звільнення, він і його підписав би, не дивлячись.
- Досить! Я не збираюся у цьому брати участь!
Аїша рішуче попрямувала до дверей, але він перегородив шлях і простягнув їй аркуш, який вона хоч і взяла, але прочитати все одно не могла, тому що адреналін, який вирував у крові, змусив рядки стрибати, а слова розпливатися.