Казка про Фею та Роялика
Стояв теплий літній день. Мякі промені сонечка лагідно освітлювали старе горище, де, здавалося, давно вже не ступала людська нога: надто вже кімнатка була захаращеною. Посеред горища стояли підбиті стільчики, скрині з коштовностями, велика частина стелі була затягнута павутинням. А у найтемнішому і найнепривабливішому кутку самотньо заховався маленький роялик - вигляд він мав, однак, не найкращий. Бідолашному інструментові бракувало клавіш, він мав підбиту ніжку, ще й його “внутрішні органи”, за які правили струни, що утримували клавіші всередині, були безнадійно попсовані. Таке невтішне становище геть добивало Роялика: це колись він мав славу, його музику залюбки слухали гості, зібрані господарями, а тепер він мав доживати свого віку на горищі самотнім та нікому не потрібним.
Поки Роялик гірко розмірковував, яка тяжка його доля, на горищі зненацька зявилася фея. Здавалося, такого прекрасного створіння ще світ не бачив: це була крихітна дівчинка у сяючій білій сукні, дівча мало кучеряве золоте волосся і яскраві бурштинові очі, крім того, у феї було два тоненьких блакитних крильця, як у бабки, а на додачу маленька чарівниця ще й мала крихітну чарівну паличку. Фея належала до давнього могутнього роду, що володів потужними чарами, здатними втілити будь-яке бажання. Щоправда, наша героїня була ще достатньо юною і випробувати свій талант їй вдавалося нечасто, тож вона мріяла про те, що одного дня її магія таки створить Велике Диво.
Увагу маленької чарівниці привернув чудернацький інструмент велетенських розмірів, і вона вирішила підлетіти поближче. З цікавістю вона розглядала Роялика, і їй стало шкода бідолашного. Фея промовила:
Такий прояв уваги хоч трохи, але втішив Роялика: бідолаха вирішив поділитися з Феєю своєю історією.
Серце Феї защеміло. Вона на мить уявила себе на місці горопашного товариша і збагнула, що нізащо б не хотіла розділити його долю.
Зненацька у Феї заіскрилися очі. Вона збагнула, що ось він - шанс для того, аби створити Велике Диво.
Проте схоже, Роялик доволі скептично поставився до такої пропозиції.
Така відповідь неабияк зачепила Феїне самолюбство: хоч вона жила на світі ще не так багато, а проте вже була неабиякою гордівницею і свято вірила в те, що її магія здатна на істинні дива. Тож обурення маленької чаклунки було цілком виправданим.
Така палка тирада змусила Роялика замислитися. Він був не дурним, і знав: якщо вже перед ним справжня чарівниця, то слідувало б довірити в її руки свою долю.
Фея пхикнула:
***
Проте завдання виявилося для Феї значно важчим, ніж вона сподівалася: на подорож маленькій чарівниці довелося витратити кілька днів, і зрештою вона дісталася старого премудрого лісу. Втомлена мандрівниця вирішила перепочити на одному з дерев: зручно примостившись, вона взялася розглядати тутешніх мешканців - маленьких зайченят, білченят, їжаченят, які жили дружно вкупі з лисенятами, вовченятами та ведмежатами. Також у лісі було багато птахів, зокрема горобців, а часом траплялися і різнобарвні метелики - словом, ліс славився живністю.
Фея вирішила поцікавитися у звірят:
Звірята були приголомшені таким питанням, адже давно було відомо, що ніхто не навідувався до Чаклунки добровільно.