Як створити свій перший рекламний банер?
Покрокова схема для тих, хто хоче самостійно створити рекламний банер для своєї книжки.
1. Ілюстрації
Будемо вважати, що ілюстрації (портрети героїв, тощо) у вас уже є. Якщо ж ні, існує два головних джерела ілюстрацій: системи ШІ (особисто мені подобається leonardo.ai) та бази безкоштовних фото в Інтернеті, призначені для дизайнерів (наприклад, unsplash.com). Також можна замовити ілюстрації у художника.
2. Графічний редактор
Програма для редагування і поєднання ілюстрацій, текстових написів і фону в одну картинку. Якщо у вас поки що немає такого редактора, зверніть увагу на безкоштовні програми. Перелік безкоштовних графічних редакторів для встановлення на комп'ютер можна знайти за посиланням https://winsoft.com.ua/windows/grafika/grafichni-redaktori.
В будь-якому випадку початківцю бажано спробувати різні інтерфейси, щоб знайти собі до смаку. Можливо, навіть краще почати з онлайн-версій, що не потребують встановлення, щоб потім не зносити програми, які вам не підійшли. Для цього в пошуку введіть "графічний редактор онлайн".
3. Проектування банера
В документації Букнет є детальний урок з проектування банерів https://booknet.ua/feedback/article?id=405#lesson5
Він розрахований на те, що автор буде замовляти рекламний банер у дизайнера. Якщо ж ви захочете зробити його самостійно, то після того, як вивчите урок і опинитесь один на один з білим прямокутником майбутнього банера, можливо, вам захочеться подивитись додаткові приклади.
3. Приклади з життя
Знову ж таки, завдяки улюбленій платформі Букнет за ними далеко ходити не потрібно. В кожному розділі каталогу Букнет, наприклад, "Фентезі", "Любовні романи", тощо після третьої зверху книжки розташований горизонтальний банер. А нижче справа, під розділом "Обговорюють..." ви знайдете вертикальний банер. Важливо, що ці банери вже пройшли модерацію, тобто відповідають критеріям якісного рекламного оголошення.
4. Психологічний захист від реклами
Клієнти здебільшого не хочуть дивитися рекламу і намагаються пролистати її якомога швидше, вважаючи, і небезпідставно, що вони краще знають, що саме їм потрібно.
Для того, щоб справити враження на потенційного глядача, у вас є 2-3 секунди. За цей час він має роздивитись зображення, прочитати текст і вирішити, чи буде йому цікаво читати вашу книжку. Якщо для того, щоб роздивитись банер як слід, потрібно 5-10 секунд, такий банер не буде добре працювати в рекламі.
5. 100% гарантію не дає ніхто
Жоден професіонал в рекламі не може гарантувати, що конкретний банер добре спрацює (хоча професіоналізм фахівця, безумовно, підвищує ймовірність бажаного результату). Тому створюють декілька варіантів і порівнюють їх результативність.
Так що не варто засмучуватись, якщо у вас з першого разу не виходить шедевр. Продовжуйте експериментувати. Навіть, якщо в подальшому ви будете звертатися до дизайнера, отримані навички стануть для вас цінним помічником.
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже корисна інформація, дякую щиро за допомогу початківцям на Букнет!
Ріна Март, Будь ласка!)
Цікаво. Дякую!
Нелли Федоренко, Будь ласка!)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати