Реєстрація

Тривога - це не вирок!

Всім привіт, читачі та автори, останнім часом почала помічати довкола себе багатьох людей, у яких є психологічні проблеми. Хтось тільки-тільки зіштовхнувся зі своєю бідою, хтось вже на середині шляху, хтось бореться роками. Тому я вирішила, використати можливість та розповісти про це, на даній платформі, щоб ви побачили: таке буває, і це мине, якщо діяти. Саме тому, сьогодні я розкажу вам історію свого Генералізованого Тривожного Розладу (скорочено ГТР).

Отже, спершу поясню, що таке ГТР ­ це психічне захворювання, що характеризується стійким і надмірним почуттям ­тривоги, а також занепокоєнням через безліч подій і дій. ­Часто ГТР поєднується з іншими тривожними і депресивними розладами, а також багатьма соматичними захворюваннями. В моєму випадку ГТР поєдналося з Постравматичним Стресовим Розладом (ПТСР) та депресією.

Скільки страшних слів? Правда?))) А мені тільки 23 роки. Отже, з чого все почалося. Я, взагалі, завжди була чуйна особа, яка вразливо сприймала все довкола. Так, плакса я ще та. Але в один момент все вийшло з-під контролю. Трапилося це під час роботи вожатою в дитячому таборі. Мало сну, велика відповідальні за дітей, посилений контроль, пресинг начальства, і ось на третьому тижні робота моє тіло й психіка здалися  і в мене трапилася панічна атака (ПА). Хоча тоді я була впевнена, що маю інфаркт, і просто вмираю. Під час чергування у їдальні почала сильно паморочитися голова, цей стан наростав, тож довелося сісти на стілець і в цей момент мене накрило. Відчуття, наче ти падаєш з дев’ятиповерхівки. Кінчика пальців німіють, серце вистрибує, наче от-от проб’є грудну клітину, піт, який миттєво вкриває все тіло, шум у вухах. І вишенькою стовідсоткова впевненість в тому, що ти зараз помираєш і це твої останні секунди.

На щастя, в таборі завжди є мед. персонал, і тоді мені сяк-так допомогли. Звісно, після закінчення роботи у таборі я першим ділом пішла у поліклініку перевірятися на всі можливі хвороби. Здала купу дорогих аналізів, і єдине, що в мене виявили це гіперфункція парасимпатичної нервової системи. Лікар пояснив, що таке буває, нічого страшного і щоб я жила собі далі. Ну я й жила. Але приступи не минули! Траплялися вони десь раз у місяць. Через пів року  я не витримала, вбила симптоми у гул пошук і мені видало таке цікаве слово, як панічна атака. Тоді я й дізналася, що то таке.

 І звичайно після недовгих роздумів сіла на автобус та поїхала до псих. лікарні на прийом до психолога. Погана ідея була, скажу чесно. На той момент я була вже досить в тривожному стані, тому навіть короткотривале перебування в даному місці мене налякало до чортиків. Дорогою до реєстратури і власне до лікаря психолога я сплакнула вже три рази від страху, і від пацієнтів, який бачила неподалік. Саме тому коли прийшла на прийом, то була в неадекваті. Двадцять хвилин я ридала, вичавивши з себе тільки те, що мені буває вночі дуже страшно. Лікарка порадила, уявити свій страх кумедним і відпустила мене. Ясна річ наступні три роки я й думати боялася про подібні походи до психологів. Але час йшов... Тривога не зникала... Частково я звикала до неї, хоч розуміла систематичне погіршення...

Осінню 2019 року прийшов апогей мого стану. Щодня я боялася та переживала через все на світі. І виключенням не став мій кіт. Ось банальний приклад мого звичайного дня: в кота гарячий ніс. Наступні пів години я з панікою шукаю мільйони котячих хвороб, подумки вже готуюся реанімувати свого улюбленця та шукаю номер ветеринарної клініки. І ось таке відбувалося щодня по кілька разів. Це неможливо було контролювати. Неможливо змусити себе припинити переживати, коли ти переживаєш... У вересні  я знайшла номер психіатра, який на мою думку був достатньо кваліфікований, що я могла йому довіритися. Проте номер знайшла, але не дзвонила. Було дуже страшно, і стояв всередині якийсь бар’єр. Тривога не нежить від неї капель не буває... Ну чим мені там допоможуть? І коронне: витрачати гроші на психологів... ну ні.... Ось таки три місяці я час від часу зиркала на номер, але не дзвонила.

Проте пройшов день Х. В мене трапилася ПА,  в ковбасному магазині, коли я не могла обрати, яку ковбасу купувати... Смішно правда? А мені тоді було не смішно. А страшно. Того ж дня подзвонила й записала на прийом. Почалася нова сторінка моєї історії. Одразу поставили діагноз, і були виписані відповідні ліки. Наступного ж ранку після першої випитої таблетки я відчувала себе  новою людиною. Більше не було вічного відчуття тремтіння у тілі та пришвидшеного серцебиття. Я змогла спокійно ходити та не тривожитися. Отакі чари. Але це ще не все. Далі психіатр мені порекомендував кваліфікованого психтерапевта. І  я не шкодуючи жодної копійки пішла на терапію. Це було моїм найкращим рішенням!

Двох місяців сеансів вистачило, щоби я вилікувалася. Щоби я відчула себе здоровою людиною, яка любить себе і поважає себе. Ми розклали по полицях всі мої проблеми. Щоразу після сеансів я виходила окрилена, і дотепер сумую за своєю писхотерапевткою. Під час прийому почувала себе фантастично: прийнятою, зрозумілою, в безпеці. Могла розповісти про все. Геть чисто все, знаючи, що мене не осудять, а приймуть. Мені дали десятки дієвих порад та механізмів боротьби. Це був найкращий досвід і вклад, який тільки міг бути. Адже протягом цих місяців я всі свої кошти. Всі! Вкладала у лікування, яке є недешевим. (один сеанс 500 грн, плюс медикаменти які теж не дешеві). Але кожна копійчина варта того. Кожнісінька.

Отож, якщо ви такі ж, як я. Якщо ви знаєте, що таке тривожність, депресія, ПА, то не думайте, що воно саме собою мине. Не мине. Не мине! Тут потрібно лікуватися, і потрібно бажати вилікуватися. Якщо з першого разу не знайшли психотерапевта, з яким почуваєте себе комфортно, то не біда. Зверніться до іншого. Не будь байдужими до себе. Ми народилися не для того, щоб проживатися свої життя будучи не щасливими!

9 коментарів

Авторизуйтесь, щоб додавати коментарі

Увійти
avatar
Іса Тарк
05.04.2020, 23:54:43

Пишаюсь тобою!
Тим що ти поділилась своєю історією! Це дуже сміливо і заслуговує поваги!
І тим, що таки подолала ПА!
Ти молодець!
❤️❤️❤️❤️❤️

Іса Тарк, дякую))))) цьомки))

avatar
Алиса Ольгич
05.04.2020, 21:13:38

Сонечко, знаючи твою історію - пишаюся, наскільки ти сильна, смілива, що наважилася звернутися до лікаря, пройшла курс лікування і поборола хворобу. Ти - взірець, за яким варто йти! Люблю тебе ❤️❤️❤️

Алиса Ольгич, ой)) дякую)) для мене в ті часи то був геркулесівський подвиг)))

avatar
Тоня Калина
05.04.2020, 20:48:28

Дуже дякую, Вікторіє, що поділилися цим з нами. Ви молодець. Сподіваюся, Вам буде краще після вашої промови. Вона справді корисна. Багато знасбояться звертатися за допомогою, бо бояться невідомого вироку, а Ви показуєте, що нічого страшного там немає. Впевнена, Ви зараз змотивували більше 25 людей.
У мене теж щось таке є, бо у п'ять років валялася після операції, а мої батьки при мені посварилися й побилися, а потім ще й розійшлися. У мене тепер постійно істерика, коли хтось кричить, навіть не на мене, маю проблеми з довірою і боюся виходити заміж, навіть закохуватися. 13 років із цим боролася. Вже не знаю як.
І, все ж... Мені здається, що надмірна чутливість є майже в усіх нас, бо інакше не виходили б такі емоційні твори)

Тоня Калина, Сонечко, тобі прямим ходом до психолога треба) бажаю тобі одужання)) і не боятися вийти заміж)

avatar
Інка Вікторова
05.04.2020, 19:44:05

На жаль, дуже розумію, про що написано) Про ПА я дізналася трохи раніше Вас, у вісімнадцятому. Тільки виникли вони на фоні хвороби. Не знаю, чи назавжди, але поборола) Повністю згідна, що все виключно в наших руках і в нашій голові)) Всім здоров'я!)

Показати 3 відповіді

Інка Вікторова, та це в минулому вже все))) вже немає чого співчувати)))

avatar
Анна Пахомова
05.04.2020, 18:20:05

Дякую за відвертість.
Мої ПА почались 02.09.2012 (ненавиджу високосні роки). У мене не було декрета, півдня я проводила в офісі на роботі, потім огород, вихідних теж не було - ми піднімались о другій ночі і їхали за 20 км. на базар. В неділю - обовязкове відвідування церкви. Не дивно що за те літо я опинилась на межі виснаження. Останньою краплею стала травма дитини. Мала, якій тоді було два роки впала з висоти, набила велику гулю на лобі, і мене накрило диким відчуттям вини. А слідом прийшла ПА. Та боялась я не за себе, я боялась втратити малу.
Теж поїхала до психіатра. Але його не було на місці. Довелось їсти жменями заспокійливі, які не допоомгали, навіть рецептурний гідезепам, випрошений у мами.
Потім були суїцидальні думки на фоні невдалого самолікування. Сайт "Ты победишь!" та "Жизнь война, а суицыд - дерезтирство", рік волонтерства там і розмов з такими ж загубленими в житті, лікування в ендокринолога.
ПА не минули, але я навчилась з ними жити. Навчилась виявляти стан, який як в епілептика є передвісником нападу страху. Додала до всього некрофобію)))
І тільки в 2016, коли почались сильні запаморочення МРТ виявило проблему з судинами головного мозку, які і були причиною.

Показати 3 відповіді

Анна Пахомова, Все вірно, я впевнена, що без медикаментів, психотерапія б не мала такого результату. Вони багато чого вирішують)

avatar
Джейн Лоурен
05.04.2020, 19:22:02

Рада, що ти подолала весь цей жах.
Ну не знаю... У мене буває стан паніки, але тільки коли я на самоті вночі. А серед людей мені навпаки комфортніше. Ну крім лікарень, звісно) Як тільки починаю гуглити свої симптоми то це крах! Серце з грудей вискакує, ноги німіють і сльози самі по собі капати починають. Після того починаються скандали про те, як я не хочу йти до лікаря, щоб він не сказав мені так само як пише в інтернеті. А в інтернеті при банальній головній болі пишуть, що ти вмираєш. От згадала це все, то аж мурашки по шкірі пішли.
Ти у яку лікарню їхала? Якщо у Франківську, то я стільки жахів про неї наслухалась, що моєї ноги там не буде. Буду шукати щось інше.

Показати 3 відповіді

Джейн Лоурен, вже пишу))

avatar
Анна Кейдж
05.04.2020, 19:33:19

Ви така молодчина, що змогли усім цим поділитися, впевнена, що це допоможе багатьом. Хоч я й рада, що навіть уявити собі не можу стану гіршого, ніж поплакати через те, що хтось ставиться до мене не надто добре, але все більше стикаюсь з такою ж проблемою на просторах інтернету і в історіях моїх знайомих. Так, це насправді сумно, але дійсно чудово, що ви змогли побороти цю проблему і допомагаєте (нехай навіть просто поділившись досвідом) іншим))

Анна Кейдж, людська психіка вразлива структура, дуже ніжна та тонка. Її так легко порушити, що й словами не передати. тож я вважаю варто популяризувати те, щоб люди зверталися до психотерапевтів і не боялися цього. А вважали нормальною звичною річчю, як піти в кафе, чи у спортзал)

avatar
Софія Чайка
05.04.2020, 18:17:07

Вікусю, ти молодець. Пишу тут тому, що хочу сказати - ти не одна в цьому, нас таких дуже багато. У мене перший приступ був, коли я переходила вулицю. Широку. А було мені 28. На жаль, психотерапевтів тоді так багато не було, і лікар у поліклініці порадила мені краще пити вино, ніж пігулки. Я більше не ходила до неї. Люди, не тримайте проблеми в собі, особливо в такий психологічно важкий час. Шукайте співрозмовника, який не засудить, а вислухає. А ще знаходьте для себе заняття, пишіть та читайте. Це дуже допомагає. Будьте здорові і щасливі!

София Чайка, отож бо й воно... я раніше думала, що це щось унікальне.. а тут де не наштовхнусь люди пишуть, що і в них таке було. І мені якраз допомогли піти до психіатра, те що я читала історії людей. які вже це зробили. мене це мотивувало тоді. тож тепер вирішила мотивувати всіх інших)

Інші блоги
Для тих хто чекав
Дорогенькі, сьогодні, ближче до вечора вийде наступна глава Алії. Що скаже Король закоханій парі, чому буремний вихор промчить душею Хаука і що такого скаже Алія, що викликає гнів Олафа і дасть радість Каї
Новини про новинку і смаколики для читачів
Питаєте, що ж там з новинкою про двох близнюків, Стаса і Степана Пишних, красенів, студентів факультету журналістики й гравців університетської футбольної команди? О, там вирують пристрасті, від яких Шекспір би
Його батько мною одержимий! Знижка! Подарунки!
Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію! Його батько мною одержимий - Збиралася позбутися від моєї дитини? - Він наступає, заганяє в кут. - Я? Ні ..., - з жахом качаю головою, - ні. Тобто, з чого ти взяв, що вона твоя? - Машинально
Таку можливість не можна проґавити!
Знижка на дану історію! Сім'я на спір Одного разу ВІН з'явився в моєму житті, морально розчавив, обдурив та залишив по собі на згадку дитину... Яка стала сенсом мого життя після цієї горезвісної зустрічі... А тепер
Обставини, які вносять корективи.
Привіт, дорогі друзі та читачі! Деколи обставини вносять свої корективи. Так вийшло і у мене. З поганого – я захворів. Ще від неділі. Але це звільнило для мене час, щоб попрацювати над книгами. Так, це не просто, коли тебе
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше